Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

zákys kobka 2. mise (expanion)

Vše ohledně hradu Kobka

zákys kobka 2. mise (expanion)

Příspěvekod ondrashek » úte srp 25, 2009 5:41 pm

zdravím, mám též, jako už mnoho lidí předemnou, problémy s ashinou slzou na této mapě
možná je chyba ve mě a dost dobře nechápu jak puzzle mapa funguje, ovšem mě se ukazuje znázornění A.S. vždy uprostřed puzzle mapy a to pokaždé když pohnu obrazem jinam. Tzn. A.S. je prostě tam kam si popojedu s obrazem. - myslel jsem že puzzle mapa by měla být statická, mě se ovšem hýbe s normální mapou (pokud ne, vyveďte mne někdo z omylu prosím)

druhá věc je ta, že se mi neukazuje vyznačená cesta na puzzle mapě...
jsem bezradný, kopu kde se dá, prosím o pomoc, děkuji
ondrashek

Re: zákys kobka 2. mise (expanion)

Příspěvekod Zehir » úte srp 25, 2009 6:12 pm

Ashina slza se vygeneruje vždycky na začátku mise, ale pak se její pozice nemění. Mapu s Ashinou slzou vyvoláš stiskem klávesy P, a to že se tam nezobrazuje cesta hrdiny, to je v pořádku.

Moc dobře ale nechápu ten problém s posouváním mapy, vysvětli mi ho prosím ještě jednou.
I use all kind of magic, all kind of power, all kind of weapons. Everybody will need to be much powerfull then we are, because the Chaos isn't sleeping anytime and the Demons will do anything to destroy us. But as the highest shield I will stand against them and fight for the glory of Asha and Elemental Dragons. Let the magic be with us!
Zehir

Příspěvekod ondrashek » úte srp 25, 2009 9:28 pm

zkus odpovědět na tohle prosím: po odkyrtí puzzle je mapa ashiny slzy stacionární? nebo se nějakým způsobem pohybuje?

jde o to, že puzzle mapa zobrazuje vždy přibližně to co je na normálním obraze, a ashina slza je vždy uprostřed, tím pádem nemůžu nikdy určit její lokaci
ondrashek

Příspěvekod ondrashek » stř srp 26, 2009 1:26 pm

právě jsem vyzkoušel spustit misi znovu a bohužel se děje totéž, na puzzle mapě se vždy ukáže přibližně to co je na normálním obraze a znak Ashiny slzy vždy uprostřed. někd yje k'dokonce na místech kderá nejsou přístupná (uprostřed skály, lesa nebo vody)

nevím jak tu A.S. nalézt... :roll:

edit: myslím, že to asi bude bug v mojí verzi hry, protože si vzpomínám, že se mi totéž dělo v misi the fall of the king (poslední haven mise) ale tam jsem to našel, zřejmě náhodou...

mimochodem na netu na ubi fóru jsem našel příspěvek se stejným problémem, bohužel bez řešení

další věc je ta, že jsem chtěl zkusit přidat si artefakt cheatcodem, ale jelikož mám verzi pro mac, portnutou přes cider, nemůžu nikde najít soubor input.cfg abych nastavil klávesu pro konzoli, tím pádem nemůžu vůbec otevřít konzoli a ani nevím jestli se aktivuje cheat mode když upravím autoexec.cfg

jsem asi SCREWED
ondrashek

Příspěvekod Zehir » stř srp 26, 2009 10:52 pm

Ještě otázka, kolik už jsi odhalil obelisků? A jinak zkus víckrát restartovat misi.
I use all kind of magic, all kind of power, all kind of weapons. Everybody will need to be much powerfull then we are, because the Chaos isn't sleeping anytime and the Demons will do anything to destroy us. But as the highest shield I will stand against them and fight for the glory of Asha and Elemental Dragons. Let the magic be with us!
Zehir

Příspěvekod ondrashek » čtv srp 27, 2009 8:45 am

obelisky jsem odhalil všechny, ale obávám se že je to bug ve hře, během včerejška jsem našel několik postů na různých fórech
moje verze hry je pro Mac takže překopaná přes cider - asi to bude tím

nakonec jsem to vyřešil cheatcodem :oops: nakonec se mi podařilo nalézt zmíněný input.cfg
jinak to prostě nešlo
(ještě předtím jsem místa na mapě na kterých byl hlášen předchozí nález proměnil v lunární krajinu, ale vzhledem k tomu, že se lokace slzy generuje na začátku, bez úspěchu)

to Zehir:díky za zájem :wink:

p.s. myslím že je v kampani za sylvan ještě jedna mise s ashinou slzo ne? tak pak napíšu jestli to dělalo totéž
ondrashek

Příspěvekod Zehir » čtv srp 27, 2009 10:55 am

Ashina slza tam skutečně je v poslední 5. misi za Findana, ale neboj. Není vůbec úkol ji najít a jde to vyhrát i bez ní.
Zehir

Zpět na Kobka (temní elfové)