Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Mapy z HOF a základní hry

Vše k druhému datadisku pro Heroes V, jenž nevyžaduje původní hru a je tak vlastně samostatnou hrou

Mapy z HOF a základní hry

Příspěvekod antalyan » pát lis 21, 2014 6:55 pm

Ahoj, chtěl b\ch si zahrát singleplayerovou mapu s alternativními upgrady jednotek, která by měla i nějaký příběh. V TOE jich je ale jenom asi 7, proto se chci zeptat, jestli nevíte, jestli by se nedaly nějak zkopírovat ze základní verze hry nebo prvního datadisku HOF, kde jich je víc. Díky za odpověď.
antalyan

Re: Mapy z HOF a základní hry

Příspěvekod Bušák » sob lis 22, 2014 9:25 am

A ty máš ToE a chceš si zahrát mapy z HoF a základní verze, nebo máš vše a chceš ty mapy z HoF a základní verze předělat do verze ToE?
No tak jako tak, mapy kampaní a singleplayeru jsou umístěny ve složce data (resp. v souboru data) a není vůbec lehké se k nim dostat, naštěstí tuto práci už udělal někdo za nás, takže pokud chceš ty mapy zahrát, dají se jednoduše stáhnout.
Já si vzpomínám, že jsem je kdysi stahoval na této stránce:
http://www.maps4heroes.com/heroes5/maps.php
Nevím jestli je tam najdeš i teď, přinejmenším, tam ale můžeš najít povedené mapy od fanoušků, které by tě také nemuseli úplně nudit. trochu se tam porozhlédni a proklikej a uvidíš sám, kdyžtak si ty mapy zkus vyhledat přes google pomocí názvu.
Pokud tam tedy stáhneš nějakou mapu ze starší verze, mělo by stačit ji pak otevřít v editoru map pro ToE a znovu uložit do složky maps (ve složce souborů ToE), pak si ji otevřít ve hře a hrát.
Jo a ty mapy jsou v souboru .zip, takže si je musíš nejdřív otevřít a pak si z toho vyndat tu mapu.
Bušák

Příspěvekod antalyan » ned lis 23, 2014 3:21 pm

Já mám všechny tři: základ, HOF i TOE. Jinak díky za ten odkaz, ale problém pro mě je, že ty mapy nejsou v češtině... Nevěděl bys, kde ty mapy najít česky?
antalyan

Příspěvekod Bušák » pon lis 24, 2014 9:02 am

To nevím, ale jak jsem psal, možná by to šlo najít přes google podle názvu mapy. Ale nevím. Pokud je někdy někdo extrahoval z dat hry, pak by teoreticky k nalezení být mohly, ale to už je otázka dlouhého (a možná i zbytečného) hledání. Nebo počkat jestli se tady na fóru ještě někdo s podobnou zkušeností neozve..
Bušák

Příspěvekod antalyan » pon lis 24, 2014 4:26 pm

Dobře, stejně díky. Mně je jen líto malo využívané možnosti alternativního upgradu, rád bych si s nimi nějakou zajímavou misi zahrál, ale v TOE jich je fakt málo.
antalyan

Příspěvekod antalyan » sob úno 07, 2015 5:44 pm

Bušák píše:A ty máš ToE a chceš si zahrát mapy z HoF a základní verze, nebo máš vše a chceš ty mapy z HoF a základní verze předělat do verze ToE?
No tak jako tak, mapy kampaní a singleplayeru jsou umístěny ve složce data (resp. v souboru data) a není vůbec lehké se k nim dostat, naštěstí tuto práci už udělal někdo za nás, takže pokud chceš ty mapy zahrát, dají se jednoduše stáhnout.
Já si vzpomínám, že jsem je kdysi stahoval na této stránce:
http://www.maps4heroes.com/heroes5/maps.php
Nevím jestli je tam najdeš i teď, přinejmenším, tam ale můžeš najít povedené mapy od fanoušků, které by tě také nemuseli úplně nudit. trochu se tam porozhlédni a proklikej a uvidíš sám, kdyžtak si ty mapy zkus vyhledat přes google pomocí názvu.
Pokud tam tedy stáhneš nějakou mapu ze starší verze, mělo by stačit ji pak otevřít v editoru map pro ToE a znovu uložit do složky maps (ve složce souborů ToE), pak si ji otevřít ve hře a hrát.
Jo a ty mapy jsou v souboru .zip, takže si je musíš nejdřív otevřít a pak si z toho vyndat tu mapu.

Díky za stránku. Nově tam přidali i kampaně, doporučuju super kampaň 566 year - The Day of Fiery Tears .
antalyan

Příspěvekod filozof » stř srp 22, 2018 7:11 am

Neví někdo kde ty scénáře sehnat? Chtěl bych si je vyzkoušet v modifikaci Heroes 5.5 :|
filozof

Zpět na Obecně