Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Vše k druhému datadisku pro Heroes V, jenž nevyžaduje původní hru a je tak vlastně samostatnou hrou

Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod antalyan » čtv bře 24, 2016 4:27 pm

Jsem rád, že vám mohu konečně představit českou verzi modu Might & Magic: Heroes 5.5

Co je to mod Might & Magic: Heroes 5.5?
Might & Magic: Heroes 5.5 je pravděpodobně nejrozsáhlejší fanouškovská modifikace pro pátý díl Heroes. Na modu se podílelo mnoho autorů, v současné době je projekt veden magnomagem z Heroescommunity.com, v plánu jsou i další updaty a vylepšení tohoto modu.

Co Might & Magic: Heroes 5.5 nabízí?
- vylepšenou grafiku
- rychlejší a lepší umělou inteligenci (AI)
- pokročilý generátor map
- vylepšenou mapu dobrodružství s novými neutrálními budovami, bojištěmi, odměnami...
- nové artefakty a sady artefaktů
- přepracovaný systém rozvoje hrdiny s rozdělením hrdinů do tříd
- nové hrdinské dovednosti a schopnosti
- noví hrdinové a hrdinské specializace
- systém správy měst skrze guvernéry a konverzi měst (volitelné)
- velké změny v balancování
- skillwheel přímo ve hře
- ... a mnohem více.

Všechny kampaně základní hry včetně datadisků jsou k dispozici v Might & Magic: Heroes 5.5

Jak Might & Magic: Heroes 5.5 vypadá?
Galerii naleznete na tomto odkazu:
http://www.moddb.com/mods/might-magic-heroes-55/images/image-3#imagebox
Trailer k peklu naleznete zde:
https://www.youtube.com/watch?v=8GiPjwwgIA8&index=63&list=PLQdohM8Ct9UW2T_haUWHI44KuBKs-I6QC
Trailer k tvrzi naleznete zde:
https://www.youtube.com/watch?v=m2sor82Ffzg&list=PLQdohM8Ct9UW2T_haUWHI44KuBKs-I6QC&index=62

Jak stáhnout nejnovější verzi Might & Magic: Heroes 5.5 v češtině?
1. Nainstalujte datadisk Heroes of Might & Magic 5: Tribes of the East CZ (původní hra není třeba)
2. Updatujte hru na verzi 3.1
odkaz na patch 3.1
3. Odinstalujte všechny stažené mody, uživatelské mapy a kampaně, včetně předchozích verzí modu Might & Magic: Heroes 5.5.
Zkontrolujte, že je složka Usermods prázdná (až na soubory MMH55-Cam-Dialogs-CZ.h5u/All_campaigns.dialogscenes_cs.h5u a případně MMH55-Cam-Texts-CZ.h5u), a že ve složce data nezůstaly jakékoliv soubory označené MMH55, pokud jste měli nainstalovanou libovolnou předchozí verzi tohoto modu (tyto soubory případně smažte).
4. Pokud se ve složce Usermods nenachází soubor MMH55-Cam-Dialogs-CZ.h5u , stáhněte ho z uvedeného odkazu, rozbalte a umístěte do složky Usermods:
Odkaz: MMH55-Dialogs-Subs-CZ.1.zip
Díky tomuto souboru si můžete zahrát kampaně základní hry a datadisku Hammers of Fate i v Might & Magic: Heroes 5.5 v češtině.
V případě, že tyto kampaně v Might & Magic: Heroes 5.5 hrát nechcete, tento krok přeskočte.

5. Stáhněte soubor MMH55 Texts 1.9 CZ z uvedeného odkazu, rozbalte ho a umístěte rovněž do složky Usermods:
Odkaz: MMH55_Texts_1.9_CZ.zip
6. Stáhněte nejnovější verzi módu Heroes 5.5:
Odkaz: MMH55_RC9a.exe

Poté již můžete hru spustit (může se stát, že původní zástupce nebude fungovat, hru je tedy nutné spustit zástupcem MMH5.5 ve složce bin v herní složce (MMH5.5 64, pokud máte 64 bitový operační systém).

Informace pro uživatele starších verzí a vysvětlení názvů složek: Počínaje verzí RC9a došlo ke sjednocení zdrojů lokalizací tohoto modu. Všechny odkazy na soubory nyní přesměrovávají na moddb.com, kde najdete i další jazykové verze MMH5.5. Cílem je poskytnout větší přehlednost a stejný vzor pro všechny jazykové verze. Protože však byla česká verze mezi prvními, platí pro ni určitá specifika. Soubor MMH55-Cam-Dialogs-CZ.h5u je kromě názvu zcela totožný se souborem All_campaigns.dialogscenes_cs.h5u a je tedy jedno, který ze souborů ve složce hry máte. Dále pak soubor MMH55-Cam-Texts-CZ.h5u obsahuje texty překládající všechny kampaňové texty, protože však je tento soubor již obsažen v základní složce s texty, která je pravidelně updatována, je tento soubor zcela zbytečný. Zjednodušeně řečeno tedy, pokud vám již kampaně v H5.5 v češtině fungovaly, není třeba nic měnit.

Jak získat přehled o vývoji mého hrdiny a informace o jednotkách?
K dispozci je zbrusu nový skillwheel. V okně hrdiny klidně na záložku dovednosti a schopnosti.
Skillwheel můžete zobrazit po kliknutí na ikonu v horní části okna.
Poté vyberte požadovanou frakci a třídu kliknutím na ikony po levé straně.
Informace o dovednostech a schopnostech zobrazíte najetím kurzoru/kliknutím na jednotlivé ikony.

Obdobným způsobem zobrazíte informace i jednotkách: po rozkliknutí detailů jednotky uvidíte ikonu rolníka, klikněte na ni a zobrazí se symboly frakcí. Dále následujte herní instrukce.

Co dělat, pokud se setkáte s chybami v překladu?
Jde o fanouškovskou českou verzi tohoto módu a překlad je ještě neotestován. V případě, že se setkáte s chybami v překladu (neodpovídajícími texty, nepřeloženými texty, překlepy...), můžete mi poslat soukromou zprávu nebo odpovědět na tento příspěvek. V příštím updatu se pokusím tyto chyby odstranit.

V neposlední řadě díky dreadknightovi a magnomagovi z Heroescommunity.com za technickou pomoc při překládání módu.



Nová verze tohoto modu k dispozici (1.9a) včetně in-game skillwheelu a encyklopedie s informacemi o jednotkách (creaturepedia)!
Více informací na moddb.com!
Naposledy upravil antalyan dne sob úno 25, 2017 5:10 pm, celkově upraveno 29
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod Azurits » úte dub 12, 2016 1:33 pm

cau;)je to dobre Might & Magic: Heroes 5.5 ;) jdete chatrc čarodějnice a ma obrana tak kliknu a mam utok takze znemit :)
Azurits
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 12, 2016 1:24 pm

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod antalyan » úte dub 12, 2016 4:46 pm

Azurits píše:cau;)je to dobre Might & Magic: Heroes 5.5 ;) jdete chatrc čarodějnice a ma obrana tak kliknu a mam utok takze znemit :)


Díky za report, v příští verzi to bude opraveno :)
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod Dekker » ned dub 17, 2016 3:15 pm

má někdo nějaké zkušenosti s tím jejich pokročilím generátorem mapy?

PS: Skálopevný štít zvyšuje hrdinovu obranu o +3 a zároveň snižuje útok o (+)1
Uživatelský avatar
Dekker
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte říj 09, 2007 10:02 pm

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod Sakuba » sob dub 23, 2016 12:18 am

Díky moc za překlad! Mám bratrance, se kterým občas hrajeme a on má s angličtinou problémy, takže tohle určitě využijeme :) Skoro je mi až smutno, že na to není víc ohlasů, ale to, že je pod kolonkou "Localization" jen český překlad mě zase naplňuje pýchou :D

Každopádně skvělá práce! Kéž se ti Kha-Beleth odmění podle zásluhy :twisted:
Jen ti, co uctívají Urgashe se mohou stát mocnými. Jen ti co, podstoupí cestu plamenem mohou dosáhnout cíle, jen ti, co projdou plamennou cestou, mohou být odměněni. Proto proč nesvádět a vraždit?? Vždyť je to jediný účel démona. Ať žije kha - Beleth!
Uživatelský avatar
Sakuba
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned črc 18, 2010 9:29 pm

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod antalyan » sob dub 23, 2016 1:53 pm

Sakuba píše:Díky moc za překlad! Mám bratrance, se kterým občas hrajeme a on má s angličtinou problémy, takže tohle určitě využijeme :) Skoro je mi až smutno, že na to není víc ohlasů, ale to, že je pod kolonkou "Localization" jen český překlad mě zase naplňuje pýchou :D

Každopádně skvělá práce! Kéž se ti Kha-Beleth odmění podle zásluhy :twisted:


Díky za pochvalu, jsem rád, že se překlad líbí :D

Pokud byste s bratrancem našli nějaké chybky, tak se určitě ozvěte.

P.S: Doufám, že se vše zadaří a v jedné z budoucích verzí modu bude (hlavně díky the gryphnovi z HC) ve hře integrovaný skillwheel 8)
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod antalyan » úte kvě 17, 2016 5:23 pm

První velký update české verze H5.5.

Kromě výše nahlášených chyb přináší hlavně integrovaný skillwheel díky theGryphnovi z Heroescommunity.

Jak získat integrovaný skillwheel v Heroes 5.5?
Do výše uvedeného odkazu na stažení české lokalizace byl přidán nový soubor MMH55 - TextsCZ + Skillwheel CZ.
1) Tento soubor stáhněte
2) Umístěte jej do složky se hrou na stejné místo, jako uvedené čtyři soubory.
3) Smažte soubor MMH55-Texts-CZ8 v adresáři hry (pokud jste již měli staženou předchozí verzi bez skillwheelu)

Pozor: Skillwheel v současné podobě může poškodit některé uložené hry, zatím z neznámých důvodů.. Jak jsem se ujistil, na vyřešení problému se pracuje a snad se ho brzy podaří brzy odstranit, zatím to můžete buď risknout nebo hrát verzi bez skillwheelu.

Budu rád, pokud sem nahlásíte jakékoliv chyby v lokalizaci, kterých si všimnete :idea:

Náhled skillwheelu: https://dl.dropboxusercontent.com/u/103310864/Skillwheel.png
Naposledy upravil antalyan dne sob kvě 21, 2016 3:05 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod antalyan » stř kvě 18, 2016 5:52 pm

Zdá se, že se ve skillwheelu nacházejí ještě nějaké bugy, takže pokud skillwheel vyzkoušet nechete, můžete si pořád stáhnout tu původní verzi bez něj (upraven návod v příspěvku).
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod Dekker » sob kvě 21, 2016 12:31 pm

Teď jsem narazil na problém s tím, že po získání lvlu u nemrtvého hrdiny dojde k poškození uložených pozic. zatím zjišťuji zda to má spojitost se skillwheelem či je to bug u nemrtvejch. Teď to budu zkoušet bez toho skillwheelu a když to bude dělat nadále tak zkusím jinou rasu. U pekla to nedělalo, ale to sem ještě nezkoušel ten skillwheel.
Uživatelský avatar
Dekker
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte říj 09, 2007 10:02 pm

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod antalyan » sob kvě 21, 2016 3:04 pm

Trochu jsem pátral a zjistil jsem, že v jistých situacích skillwheel v současné podobě skutečně může poškodit uložené hry, zatím z neznámých důvodů.. Jak jsem se ujistil, na vyřešení problému se pracuje a snad se ho brzy podaří brzy odstranit, zatím to můžete buď risknout nebo hrát verzi bez skillwheelu.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod Dekker » sob kvě 21, 2016 5:32 pm

zatím se to stalo vždy když jsem hrál za nemrtváky. Zkoušel sem to asi 8x a pokaždé to tak skončilo. za jiné rasy jsem to nezkoušel. Počkám až se to vyřeší a zkusím to znovu a dal bych pak vědět
Uživatelský avatar
Dekker
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte říj 09, 2007 10:02 pm

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod antalyan » úte kvě 24, 2016 6:38 pm

Nová verze tohoto modu k dispozici.
Více informací na moddb.com.
Pro získání české verze odinstalujte celý mód (uninstall ve složce hry) a znovu stáhněte nejnovější verzi 1.7. Pak stáhněte (mimo výše uvedených souborů) soubor MMH55-Texts-CZ-1.7, kterým nahraďte MMH55-Texts-CZ8.pak.
Skillwheel tato verze zatím nenabízí vzhledem k problémům s kolapsem uložených her, ale věřím, že brzy bude.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod antalyan » pon kvě 30, 2016 7:48 pm

Nejnovější verze: 1.7a
Přeinstalujte mód, potom stáhněte nový soubor mimo souborů nahoře (MMH55-Texts-CZ-1.7a)
Ve hře byste měli vidět: verze 1.21 CZ

Na skillwheelu se stále pracuje, snad již brzy update i s ním.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod antalyan » úte čer 21, 2016 6:26 pm

Nejnovější verze: 1.8
Nejvýznamnější změny:
- konečně je tu skillwheel přímo ve hře
- několik menších úprav překladu a oprava chyb
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Česká verze Might & Magic: Heroes 5.5

Příspěvekod antalyan » stř čer 22, 2016 7:51 pm

Updatován postup a způsob stahování nových verzí modu tak, aby byl jednodušší.
Při instalaci prosím postupujte podle šesti kroků uvedených nahoře.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Další

Zpět na Obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron