Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Kampaň

Obecně k šestému pokračování Might and Magic: Heroes VI

Re: Kampaň

Příspěvekod Mrak » stř pro 04, 2013 3:32 pm

Tonda: Zdravím,jsem tady nový a na Nivenovu stránku jsem už psal,ale jak jste říkali,lepší je to psát tady.
První problém: V první misi se mi to bohužel u posledního šamana seklo,avšak jsem musel restartnout a zahrát to znovu tentokrát cestou "krve",kde musím porazit Jaguářího krále a poté to už šlo jak po másle.
Druhý "problém"(spíše maličkost): Jestli se nepletu, tak je to tam,kde neutrální jednotka chrání obchod s artefakty.Jenže,ona nejde porazit,protože mi to napíše něco takového: ,,Remíza! Dračí bohové dnes nemohly rozhodnout kdo vyhraje."Je to bug nebo se do hry přidala tato "schválnost" autorů z Blackhole ( nebo spíše Nivalu?)Každopádně hodně zajímavý moment :D .
Třetí problém: U poslední mapy z kampaně mi hra prostě spadne do windowsů(A to mám hru ještě k tomu na min. detaily s pouze zapnutým "velmi kvalitním zvukem" či jak to je). Respektive, když já mám tah a projíždím se třeba po mapě. Moje počítačová sestava je sice celkem stará(6-7 let),ale hře naprosto vyhovuje na nejmenší detaily.
Sestava: Win XP(sice starý operační systém,ale na starém počítači a stejně za rok budu mít nový "nabušený" počítač, ale takhle dlouho se mi fakt čekat nechce,abych dohrál vaši super kampaň :D.), procesor Intel Core Duo 2,33 GHZ, NVIDIA Geforce 8600GT, harddisk 250GB(volného místa 80GB) + 500GB externí disk a 4GB RAM. Nemáte nějakou radu? Předem upozorňuji,že mám originál(Might and Magic VI Complete) a hraju vždy přihlášený přes Uplay a Conflux. Předem děkuji za odpověď.
Naposledy upravil Mrak dne čtv pro 05, 2013 3:00 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mrak
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř pro 04, 2013 2:56 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod Eru » čtv pro 05, 2013 1:22 am

kubrt píše:Z nějakýho důvodu po návštěvě posledního proroka a odpovědi na jeho otázku mi hra spadne do windowsů.

peronami píše:- potvrdzujem padanie do Windows pri poslednej otázke (o dňoch) staršinovi pri ružovom teleporte, opakoval som hru, znova tam skončila - ďalej sa nedá pokračovať

Po dokončení zkoušek získáte 50 jaguářích válečníků. Pokud v té době máte jednotky ve všech sedmi slotech, hra si s tím neporadí a spadne.
Nehrim (2010) - jedno z nejlepších 1st/3rd RPG všech dob.
Uživatelský avatar
Eru
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 29, 2007 2:45 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod kubrt » čtv pro 05, 2013 1:27 pm

Funguje to! Je vidět, že ERU je "stvořitel všeho". :lol: (Alespoň teda v Tolkienově světě.) Nevím jak tě to napadlo a je i divný, že by to všichni ostatní hráli s nenaplněným stavem jednotek.

A k těm dvěma zároveň spuštěným dialogům jak psal TondaFS:
Ještě než mi šaman řekne, že jsem úkol splnil, tak už proběhne rozhovor Glorina s králem trpaslíků o tom, že se k njm přidali Jaguáří válečníci.
kubrt
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 14, 2011 10:01 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod TondaFS » pát pro 06, 2013 7:31 pm

ERU, díky. 8) Vypadá to, že jsi kápnul na zdroj všech problémů - když už teď vím, co přesně to způsobuje, nebude problém to opravit. Zařídím to tak, aby se armáda přidala do některého z hráčových hradů.
Ohledně těch dvou dialogů při splnění - jak jsem už psal, bude třeba si pohrát trochu s nastavením, ale zařídím, aby to nedělalo.

Mrak: Díky za zaregistrování a napsání problémů s kampaní. První problém bude co nevidět vyřešen, takže k tomu druhému. Bylo by možné poslat screen, kde se ten obchod s artefakty nachází (případně napsat nějaký detailnější popis toho místa)? Vím co to je za chybu a nebude těžké se jí zbavit. Jen potřebuju vědět, kde ten obchod přesně je.
A ohledně té poslední mapy: Během toho pádu, nenavštívil jsi nějakou lokaci (důl, pevnost), nesebral nějakou surovinu, nezaútočil na nepřítele? Nebo ten pád byl jen čistě při tom, když ses pohyboval po mapě nebo se po ní jen díval. Pokud by to byl jeden z těch posledních dvou zmíněných případů, tak se obávám, že to bude tím, že to tvůj počítač už bohužel nezvládne.
Ph'nglui Mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn.
Uživatelský avatar
TondaFS
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon srp 01, 2011 1:19 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod Mrak » pát pro 06, 2013 8:42 pm

Tonda: 1.chyba: Ok
2.chyba: Tady obrázek:Obrázek
(Červeně je označené místo,kde se to nachází.)
3.chyba: Teď jsem si všiml, že to spadne hned potom,co končím tah,ale přesně na vteřinu. Zajímavé je,že se hra přímo nevypne, ale pouze spadne na plochu.Avšak se tam zobrazuje jakýsi problém a když dám zavřít, zavře se i hra.Ale když tu chybu ignoruji a zase se vrátím do hry tak to normálně jde, ale když ukončím tah,tak protivník ani prakticky netáhne a a nikdy snad nedotáhne. :o
Uživatelský avatar
Mrak
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř pro 04, 2013 2:56 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod Niven » sob pro 07, 2013 11:27 am

Tak hlavně že jsou všechny problémy s padáním vyřešeny. Nenapadlo by mě, že H6 si neporadí s tím, když se nevejde jednotka, tak že spadne. To se mi nestalo a asi to je tím, že jsem neměl full army. K té poslední chybě, kde je ukázána remíza, tak tam nejspíš chybí bojové pole, ale naštěstí na dohrání to nemá vliv. Tak hodně zábavy při hraní. :D
Uživatelský avatar
Niven
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon led 28, 2008 1:11 pm
Bydliště: Enroth

Re: Kampaň

Příspěvekod TondaFS » ned pro 08, 2013 12:11 pm

Takže opraveno: :wink:

Mapa 1 - Víra v sílu - verze 1.03
https://www.dropbox.com/s/4ewyd8b8o8ewal4/Tvari%20v%20tvar%20smrti%201%20-%20final%201.03.scn
Změny:
- Jednotky, které se měly hrdinovi přidat po splnění úkolů Síla a Vykradači hrobek, se teď nezobrazují v deníku úkolů jako odměna a umístí se před domovský hrad, kde si je pak hrdina může kdykoliv vyzvednout.
- Po splnění poslední zkoušky se už nespustí dva dialogy naráz, ale jako první dialog ke zkoušce, a teprve poté dialog o dokončení úkolu Síla.
- Hrdina King of Jaguars přejmenován na Krále Jaguarů.

Mapa 2 - Smrt všem kdo se nám postaví - verze 1.02
https://www.dropbox.com/s/0q9o6r3907q2ote/Tvari%20v%20tvar%20smrti%202%20-%20final%201.02.rar
Změny:
- Už je nyní možné porazit jednotku, chránící Magický zvěřinec.
- V úvodním dialogu už všechny postavy říkají jen své texty (v předešlé verzi říkal Murderer i něco za Glorina).
- Tabulka o postupu Glorina na 12. úroveň se objeví až po skončení úvodního dialogu.
- Cesta ke Krystalu odhalení u líhně kentaurů je nyní přístupnější a krystal konečně přidává +1 k magické obraně hrdiny.


Mrak: Tu poslední mapu jsem zkoušel a nenašel jsem problém. V nastavení mapy v editoru taky nic není.
Ještě mě napadá... hra ti spadne hned po prvním tahu anebo až po několika tazích? Pokud po několika... v kolikátem? A je pro všechny restarty stejný nebo se to mění?
Naposledy upravil TondaFS dne pon pro 23, 2013 10:53 am, celkově upraveno 4
Ph'nglui Mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn.
Uživatelský avatar
TondaFS
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon srp 01, 2011 1:19 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod kubrt » ned pro 08, 2013 12:56 pm

Jo zrovna jsem zjistil, že stojím před tím zvěřincem zbytečně. Měl bych ale další chybku na týhle mapě - úplně nahoře vpravo za líhní kentaurů je živelný krystal, který nejde navštívit. Nebo je to úmysl?
kubrt
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 14, 2011 10:01 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod TondaFS » ned pro 08, 2013 1:51 pm

Asi jsem se s tou opravou druhé mapy unáhlil. Našel jsem tam ještě pár drobných chybek, takže jsem upravil odkaz na stažení v mém příspěvku výše a doplnil věci, které byly opraveny.

Ten živelný krystal přístupný je - cesta k němu vede u horního okraje mapy, ale cestu tam trochu blokují kytky, takže jsi ty přístupný místa, po kterých se tam dá dostat, mohl přehlédnout. Raději jsem to trochu opravil, ať je snadnější se tam dostat - viz. můj příspěvek výše ;-)
Ph'nglui Mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn.
Uživatelský avatar
TondaFS
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon srp 01, 2011 1:19 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod kubrt » ned pro 08, 2013 2:37 pm

Nechci vypadat jako rejpal, ale k tomu krystalu se dá dojet v pohodě, ale nic se u něj nestane.
Obrázek
kubrt
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 14, 2011 10:01 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod TondaFS » ned pro 08, 2013 3:39 pm

Moje chyba, při testování jsem si toho nevšiml - problém byl v tom, že to byl jiný objekt než měl. Teď už by to mělo být opraveno - nahradil jsem to Krystalem odhalení a ten už přidává +1 k magické obraně hrdiny.
Ph'nglui Mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn.
Uživatelský avatar
TondaFS
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon srp 01, 2011 1:19 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod Mrak » ned pro 08, 2013 4:28 pm

Tonda: Včera jsem radostně zjistil, že mi to nespadlo po hned po třech tazích.Ale po 4 měsících to zase nečekaně spadlo :|. Jinak co jsem zkoušel, tak restart na to nemá vůbec žádný vliv. Jdu opět zkusit a uvidím, jak se mi povede tentokrát...
Uživatelský avatar
Mrak
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř pro 04, 2013 2:56 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod Eru » stř pro 11, 2013 12:26 pm

Mám problém s tímto soubojem v 5. mapě:

http://resize.like.cz/images/91_106_248 ... 7Bitva.jpg

Už jsem to zkoušel asi 10x, ale nikdy se mi to nepodařilo vyhrát. Jak bych měl postupovat?
Nehrim (2010) - jedno z nejlepších 1st/3rd RPG všech dob.
Uživatelský avatar
Eru
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 29, 2007 2:45 pm

Re: Kampaň

Příspěvekod Niven » stř pro 11, 2013 4:08 pm

Eru píše:Mám problém s tímto soubojem v 5. mapě:

http://resize.like.cz/images/91_106_248 ... 7Bitva.jpg

Už jsem to zkoušel asi 10x, ale nikdy se mi to nepodařilo vyhrát. Jak bych měl postupovat?


Ano tyhle souboje jsou nastavené, aby vyhrát šly a způsob jakým jsem postupoval já byl, počkání s fénixem na jejich táhnutí, potom jede 2x po sobě. jel jsem a bloknul či praštil lichy(podle toho jak táhne drak, když dá to svinstvo, tak jsem alespon bloknul, bez bouchání, jakmile už to šlo, tak jsem sejmul draka a blokoval lichy), aby nemohli střílet a mlátil jak o život kdy to šlo, aby tolik neubírali. Jelikož je fénixů hodně, tak když jim spadnul život na 60 odhadem dal jsem vstání z popela, aby se životy dodali a potom zaútočil, když už lichů tolik nebylo na snovačky a postupně umlátil všechny. :D
Uživatelský avatar
Niven
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon led 28, 2008 1:11 pm
Bydliště: Enroth

Re: Kampaň

Příspěvekod kubrt » stř pro 11, 2013 10:06 pm

Tak se mi teď stalo ve 3.misi, že jsem konečně objevil líheň kyklopů, obsadil jsem ji ale dřív než pevnost, kterou hlídala armáda na kterou jsem v tý době neměl. Po nabrání armády jsem dobyl i pevnost, ale úkol se mi už nesplnil, i když je líheň obsazená.
kubrt
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 14, 2011 10:01 pm

PředchozíDalší

Zpět na Obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník