Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Děj MMH7

Obecně k sedmému pokračování Might & Magic: Heroes od Limbic Entertainment.

Re: Děj MMH7

Příspěvekod antalyan » sob kvě 09, 2015 12:21 pm

Nechci ti kazit radost, ale taky nechci, aby ses namáhal zbytečně: článek o Ivanovi i Kentovi už byl přeložený :cry:

http://www.heroes-centrum.com/h7/tvrz-hlavni-postavy
http://www.heroes-centrum.com/h7/azyl-hlavni-postavy

Bylo by moc fajn, kdybys přeložil poslední (desátou) část desetileté války, která uzavírá dlouhý příběh. Předchozí části najdeš v tomhle tématu - Děj MMH7
Originální článek, který je třeba přeložit:
https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/ ... final-part

Jinak nevím jestli tuhle stránku znáš, ale je to další česká stránka věnovaná HOMAM, je stále ve vývoji /letos nová. Ale jsou tam taky nějaké překlady H7, zvlášť schopností a dovedností.
www.worldolfheroes.cz

A ještě jedna věc: vítej tady na fóru :D
antalyan

Příspěvekod LordGraa » sob kvě 09, 2015 10:40 pm

Přimlouvám se za poslední díl válek, ať je to kompletos :)
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic
http://www.worldofheroes.cz
Wryn Pendragon: Umbramancer
http://wpu.worldofheroes.cz/
LordGraa

Příspěvekod Petr Gryf » ned kvě 10, 2015 12:02 pm

Tak to jsem trochu přehlédl. :D :? Ale tak nedá se. Časová osa pořád platí. a Jak je to s tím posledním dílem Desetileté války?
Petr Gryf

Příspěvekod antalyan » ned kvě 10, 2015 12:42 pm

Chybí překlad, zatím se do něj nikdo nepustil.
Kdyby se ti do toho chtělo, odkaz náš nahoře.
antalyan

Příspěvekod Petr Gryf » úte kvě 12, 2015 9:00 pm

Ano to jsem už vyrozuměl, jen je opravdu jisté že na to budu mít chvíli času, nerad bych někomu něco kazil. :wink: To není problém o víkendu bych se na to mohl zkusit podívat.

A děkuji za uvítání i když nemám pokaždé mnoho času, tak i tak pročítám a pročítám. :)
Petr Gryf

Příspěvekod antalyan » sob kvě 23, 2015 7:02 pm

Tak jak je to s tou Desetiletou válkou, Petře?
Už se nemůžu dočkat na dokončení příběhu :roll:
antalyan

Příspěvekod Petr Gryf » úte kvě 26, 2015 11:13 am

Obávám se že bledě, nastoupil jsem do nové práce, a o ten čas jsem jaksi přišel. Mám zatím jen první odstavec... :roll:
Petr Gryf

Příspěvekod antalyan » úte kvě 26, 2015 3:23 pm

To nevadí, já se na to když to nestihneš do prázdnin v červnu/červenci podívám :D
Pokud to teda dřív neudělá někdo úplně jiný, i to se může stát.
antalyan

Příspěvekod Petr Gryf » stř kvě 27, 2015 8:15 pm

Aha aha. :D No tak snad to stihnu... :roll:
Petr Gryf

Příspěvekod Caius » pát kvě 29, 2015 10:44 pm

Dlouho nebyl čas na překládání, ale teď se mi s časem trochu poštěstilo, a tak přináším překlad závěrečného dílu Desetileté války. Enjoy :)

Btw co říkáte na směr, kterým se H7 ubírá? Mně se bohužel po zveřejnění skillů jen potvrdilo, že vývojaři si ušetřili práci, co šlo okopírovali, originalita skoro 0 a ve výsledku ten "úžasný nový" skillwheel bude H6 v bleděmodrém, jen to bude hezky uspořádané do kruhu. Snad alespoň jednotkami obou ras elfů ukážou, že hodlají i něco nového vymyslet...

852 YSD – Gryfí odhodlání

Dlouhá cesta domů

Kente a Ivan ptáka následovali, což jim umožnilo přeskupit se s armádou vzbouřených čarodějů, jíž vedla – nepříliš překvapivě – lady Tanis. Delegace Stříbrné ligy byla rozpolcena otázkou spojenectví se Seamusem a Tanis se podařilo přesvědčit několik svých čarodějných kolegů, aby se přidali na Ivanovu stranu.

Ona však ptáka nevyslala – přiletěl on za ní. Byla to starodávná a mocná bytost - více Duch nežli zvíře – a přinášel vzkaz pro Tanis. Modrý zobák, jak se nazýval, přiměl čaroděje přijít Ivanovi na pomoc, protože bez jejich zásahu by ho u Meadowfairu čekala záhuba.

Obrázek

Modrý zobák

Kdo však ptáka za Tanis poslal? Odpověď pro mě byla nasnadě – což je pochopitelné, jelikož jsem se s Modrým zobákem už dříve setkal - a chovám příjemnou vzpomínku na jeho paní. Zaslechl jsem, že zmizela během Pogromu na nekromanty – vždy však bývala bystrá a vynalézavá… Dovedu si představit, že nalezla způsob, jak po sobě zahladit stopy, dokonce i před takovými, jako jsem já.

Podělil jsem se o své podezření s Vévodou při zpáteční cestě do Talonguardu. Nepřitomně pokýval hlavou – jeho mysl tížilo cosi jiného. Všude kolem nás to byla samá vypálená vesnice a zpustošené pole; masové hroby, hlad, mor, zničené rodiny. Ivanova porážka u Meadowfairu zanechala jizvu na jeho tváři, zároveň mu však otevřela oči. Tak dlouho byl zaměřený na vítězství ve válce, že se od toho všeho oprostil. A nyní spatřil, jakou daň si válka vybírá a kdo na ni doplatil nejvíce.

Prazvláštní spojenci

Jak jsem předpokládal, u Talonguardu na nás čekala Anastasya z Gryfa. Tři sta let jsem ji neviděl, ale vůbec se nezměnila – ačkoliv její oči byly studenější než jsem si pamatoval.

Ivanovi jsem pochopitelně musel osvětlit část tajemné historie jeho rodiny, a seznámit ho s fascinujícími osudy jeho předků – potomků vévody Slavy. Pokud si to budete žádat, mí spolurádcové, mohu i vám jejich osudy připomenout – stačí se zeptat. Ale to už by bylo na jindy.

Pár následníků Gryfí linie se v historii rozhodlo, že se vydají…odlišnou cestou. Anastasya se, podobně jako její prateta Sveltana, stala členkou Pavoučího kultu - nekromantkou. Stále však byla loajální svému jménu a vrátila se z exilu, aby pomohla jeho současnému nositeli. Vyslala svého starého známého, Modrého zobáka, za Tanis, která byla její neslibnější kartou ve hře o záchranu Ivana u Meadowfairu.

Obrázek

V mžiku však bylo jasné, že mezi čaroději a nekromanty panuje jistý odstup – nikdy si nezačnou důvěřovat, ani se nespřátelí. Hrůzy Války zlomené hole a Pogromu na nekromanty byly stále příliš čerstvé. Stejně tak Kente se měl, řekněme… na pozoru před čaroději, ať už jejich pláště měly jakoukoliv barvu. Asi není třeba dodávat, že v Talonguardu brzy bylo "veselo".

Ivan si však jejich neustálých půtek a ustavičného hašteření nevšímal. Porážka u Meadowfairu, zničení Železného pírka a zkáza, jíž byl svědkem – a často i strůjcem – téměř zadusila jeho bojovného ducha. Za zdmi Talonguardu stále zuřila válka, a Ivan pořád velel alianci Gryfů a Vlků – jeho srdce to však už nezajímalo. Smělý vojevůdce, kterým býval před několika měsíci, nyní bezcílně plánoval svůj další postup s pocitem jisté nevyhnutelnosti.

Později téhož roku se do Talonguardu vrátila andělka Murazel ve společnosti muže jménem Bleddyn. Byl to Krvavý kovář z Hammer Fallu, výrobce čarovných předmětů. Murazel jej požádala, aby pro Ivana ukul nový meč, doufaje, že ho tím pozvedne na duchu. Bleddyn pár dnů nato odešel se slibem, že bude zpět před sklonkem roku.

Shromáždění rady

S příchodem prvních sněhových vloček se do Talonguardu vrátil Bleddyn. Když se tu novinu doslechli, sešli se Anastasya, Kente, Tanis a Murazel v Ivanově válečném salonu, aby spatřili meč, jejž ukoval pro Gryfího lorda.

„Tajemstvím mého řemesla“, vysvětloval Bleddyn, „ je porozumět tomu, že zbraň není jen ocel, ale živoucí věc, která se stává doslova součástí svého nositele. Železné pírko, vévodo Ivane, provázelo tvou rodinu po staletí, skrze války a nesčetné útrapy. Bylo symbolem nezlomného Gryfího ducha a když bylo zničeno, část tebe, toho, co z tebe dělalo Gryfa, skonala s ním. Nestačilo by ti prostě jen dát nový meč.“

Obrázek

Aby zjistil, jaký Ivan byl a co ho činilo úplným, využil Bleddyn svou poslední návštěvu k rozhovoru s každým z těch, kdo se právě nacházel v místnosti.

Ode mne se dozvěděl o Ivanově tragické minulosti - o tom, co potkalo jeho otce a bratra, když byl ještě pouhé dítě.
Od Anastasyi vyzvěděl ucelený příběh Gryfí rodiny.
Od Kenteho věděl o Ivanově odvaze a smyslu pro čest.
Od Murazel se dozvěděl o jeho smyslu pro povinnost.
A od Tanis se doslechl o Ivanově…vrtošivém srdci.
A tak dal meči jméno, jež symbolizuje to, co Ivan ztratil – nazval ho: „Gryfí odhodlání“.

Poté, co kovář Bleddyn opustil místnost, Ivan strávil dlouhou chvíli obdivováním své nové zbraně. Jeho pohled však sklouzl na každého ze shromážděných – Andělku, Nekromantku, Čarodějku, Skřeta a Beztvářného – jež se kolem něj shromáždili u stolu. A pak konečně promluvil:

„Válka pustoší naši zemi. Bratr bojuje proti bratru … to šílenství musím zastavit. Sám to však nedokážu.“

Zhluboka se nadechnul.

„Ten meč mě přiměl porozumět tomu, co jsem dosud vidět nedokázal: Tomu, že vás potřebuji, každého z vás. Vy jste to, co jsem celou dobu postrádal – kruté časy si žádají výjimečnou Radu, takovou, jakou svět doposud nespatřil. Se společným cílem tuto válku vyhrajeme!“

Ten den se zrodila Ivanova rada. A teď je na nás – na každém z nás – abychom napsali poslední kapitolu příběhu Desetileté války.

Obrázek
Elfové zničí každého, kdo se opováží vztáhnout ruku na Irollanské hvozdy!
Caius

Příspěvekod antalyan » sob kvě 30, 2015 1:58 pm

Díky moc :D
Ale kde je elfí zástupce v radě? Očekávám samozřejmě Tieru, ale zajímalo by mě, proč tam není.
antalyan

Příspěvekod Petr Gryf » sob kvě 30, 2015 10:52 pm

Díky :wink:

možná se mi to jen zdálo ale už jsem si všiml že jedno místo je u stolu ještě volné... třeba opravdu někdo z Hvozdu. :D
Petr Gryf

Příspěvekod Grawl » ned kvě 31, 2015 9:46 am

Taky jsou tam 2 azyláci.
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty parchanty na druhé straně aby padli za tu svou.
Grawl

Příspěvekod Petr Gryf » čtv čer 04, 2015 5:47 pm

Doufám že na svých stránkách Heroes ještě zveřejní něco k našemu zatím hlavnímu nepříteli, císaři Seamusovi Jelenovi. 8)

Také tímto pro "některé" zděluji, že svou verzi překladu o Ivanovi Gryfovi zveřejňuji na stránce Postavy.cz. :roll:
Petr Gryf

Příspěvekod Lucas Gryf » čtv čer 04, 2015 6:02 pm

A nebylo by lepší najít nějakou stránku přímo o Heroes?
alias Fangovich
Lucas Gryf

PředchozíDalší

Zpět na Obecně