Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Rady do začátku :-)

Vše ohledně Heroes of Might and Magic 3

Rady do začátku :-)

Příspěvekod Léňa » sob zář 10, 2011 10:06 pm

Ahojky, copak už nikdo nehraje HEROES III ? ? ? ? :?: hodily by se mi nějaké rady do začátku :D
Léňa

Re: Rady do začátku :-)

Příspěvekod kiliroy » ned zář 11, 2011 9:27 am

Nejdřív vystav hlavní město. Tím máš i hrad a tedy dvojnásobonu produkci jednotek. Pak stav budovy pro jednotky, ale nejdřív je všechny postav a až pak vylepši. Truhly dávej do zkušeností. Ale HLAVNĚ se to nesnaž uhnat s jedním hrdinou. Jinak mě už nic nenapadá, já nejsem nějaký expertní hráč. Většinu map hraji na normální obtížnost a multiplayer jsem ani nehrál. Jo a ještě něco, neboj se s hrdinou utíkat. Pokud nemáš dost peněz na to aby jsi se vzdal a hera už máš třeba 20 ůrovni, tak nadělej co největší škody a pak uteč. Ono lepší si najmout hrdinu na 20 ůrovni než na první. Je to rozdíl jako prase.
:(
kiliroy

Příspěvekod Léňa » ned zář 11, 2011 2:27 pm

Takže je nejlepší vždycky začít stavět ty hlavní budovy kde se vydělávají peníze, a až pak ty budovy pro jednotky?.. a nebudou pak chybět za těch 7 dní ty jednotky cos mohl mít místo toho?..
noa já to zatím teda vždycky hrála a snžila se to utáhnout s jedním hlavním hrdinou.. :roll: moc nechápu jak bych to dělala se dvěma.. oba by byly moc slabý ne?.. a vždycky v bitvě přišli o hodně "vojáků" :D nebo jak tomu říkáte ;) s jakým počtem těch potvor teda už chodíte bojovat? třeba dobít nějaký ty doly a tak?.. a je výhodný tu armádu rozdělenou mezi 2 heroesy hned od začátku nebo až máš silnější armádu tak je rozdělit mezi ty 2??

hh pokud se to bude někomu chtít číst a odpovědět tak budu jen ráda :mrgreen:
Předem díky ;)
Léňa

Příspěvekod kubrt » ned zář 11, 2011 5:24 pm

Stavíš postupně - hlavní město nejde stavět hned, tak mezitím postavíš budovy nižších jednotek. Hrad zvyšuje produkci jak už bylo napsáno a přidává věže na obranu. Někdy se stane, že poslední den v týdnu můžeš postavit buď hrad nebo budovu šampionů(draci, andělé...). Pak je to na tobě, co si vybereš. Brzo obsadit pilu a kamenolom. Většinu armády dávám k jednomu hrdinovi a ze začátku neútočit na střelce nebo kouzlící jednotky. Pomocný hrdinové (2-3) odkrývají mapu a sbírají suroviny. Hlavní hrdina obsazuje doly hlídaný nestřelci a když už budeš mít nějaký kouzla a silný jednotky, tak můžeš jít i na slabší střelce nebo kouzelníky. Svoje střelce rozděl na dvě skupinky - jsou to dvě možnosti výstřelu. Když jedním výstřelem sejmeš jednu jednotku, tak druhá může bouchnout do tebe. Když máš dvoje střelce tak trefíš dvě. Hodně věcí odpozoruješ - třeba, že zombíkům trvá 3 kola než se k tobě dobelhají a tak můžeš napadnout početnější skupinu než když napadneš rychlý kerbery. Když už bude mít hlavní hrdina slušnou armádu, tak můžeš vyzbrojit druhýho, který chrání tvůj hlavní hrad. Ten by měl ovládat katapult, aby si při obraně mohla řídit střelbu z věží. Je rozdíl když střílíš soupeřovy do střelců, kouzelníků nebo letců, než když "umělá inteligence" trefuje jednotky, co nemůžou přejít přes hradby a neškodí.
kubrt

Příspěvekod kiliroy » ned zář 11, 2011 5:32 pm

No je sice pravda že když od začátku stavíš budovi pro vojáky, tak po prvním týdnu budeš mít silnější armádu. Ale pak ti dojdou suroviny a bude ti trvat měsíc než dostavíš hlavní město.

I 2 hrdinové jsou někdy málo. Já si ze začátku rozdělím armádu mezi 2 abych rychleji obsadil doly a tak. Potom najmu třetího, kterému dám jenom min. armádu, hlavnímu dám většinu a zabívám se těmi náročnějšími boji a s tím 2. prozkoumávám. To se ale nedá použít vždycky, na Heroesy prostě univerzální návod neexistuje. A samozřejmě jsou i mapy na které s hodí stavět hned vojáky a jít s jedním hrdinou, ale těch jsem hrál zatraceně málo. Existují akorát jisté prověřené postupy u kterých většinou neuděláš chybu když se jimi budeš řídit
:(
kiliroy

Příspěvekod Léňa » ned zář 11, 2011 6:42 pm

Super, díky všem :) snad se na mě nebudete zlobit a dělat si ze mě srandu, když se budu ptát na blbosti co vám přijdou jako samozřejmost :D ale přece jen jsem ještě začátečník a ke všemu holka :roll: :mrgreen:
takžee zatím mě ještě zajímá jak tu někdo psal že musí ten heroes ovládat katapult, jak na to?;)
btw už jste hráli VI? a co si o tom myslíte? ;)
Léňa

Příspěvekod Kha-Beleth » ned zář 11, 2011 6:45 pm

Co se týče Tvé druhé otázky je na to celé téma: viewtopic.php?f=24&t=1915
Užij si těch 1500 příspěvků :twisted: 8)
Právo je na straně silnějšího. Dovednost provést nějaký čin je dostatečný důvod proto ho učinit. Dobývej, drancuj a masakruj slabé. Směj se, když jsi zraněn nebo mučen, utápěj se v sobeckém potěšení, rozsévej anarchii a chaos, zkorumpuj ty správné. Zasvěť ty blázny, kteří neznají pravý význam svobody. Moc je tu proto, aby se jí ujali silní a vládli slabým.
Kha-Beleth

Příspěvekod kubrt » ned zář 11, 2011 9:37 pm

Léňa píše:takžee zatím mě ještě zajímá jak tu někdo psal že musí ten heroes ovládat katapult, jak na to?;)

Když se dostaneš na další úroveň a hra ti to nabídne, tak si zvolíš "balistika"
víc je v tomhle odkazu
Kód: Vybrat vše
http://slasher-h3.wz.cz/Schopnosti.html
kubrt

Příspěvekod Belanduryl » čtv říj 20, 2011 1:58 am

Heroes 3 hraji pravidelně už deset let. Mám za sebou desetitisíce hodin hraní a stále nemám dost. Jedno vím jistě. Neexistuje žádná taktika zaručující vítězství. Jsou jen takové strategie které Vám mohou proti sopeři dát šanci a pak jsou už jenom ty špatné. Každá vygenerovaná mapa je velice individuální. Hráč v ní může být extrémně zvýhodněn a naopak znevýhodněn. Čili jsou výsledky hráče ovlivněny do jisté míry náhodou. Kdybych měl napsat návod k rozehrání a dohrání mapy vypadal by asi takhle. Tento návod se nemusí schodovat s vašimi názory, určitě se mezi vámi najdou ostřílení hráči kteří si vybudovali vlastní stregii hraní. Návod se týká klasického shadow of death bez jakýchkoliv zásahů do hry.

Hráč musí předem zvážit svou stretegii podle velikosti mapy, podle toho jestli hraje ostrovní mapu, samozřejmně podle obtížnosti hry, počtu hráču a nastavení aliancí. To za jaký národ hráč hraje je už věc hlubší analýzy. Pokud si hráč vygeneruje malou mapu bez vody, musí počítat s velice krátkou hrou ve které se bude snažit o velice rychlé vybudování armády. Pokuď bude hrát XL mapu s podzemím a vodními překážkami. Jeho stretagie by se měla zaměřit na dlouhodobé budování infrastruktury a trénování hrdiny. Styl hry se rapidně liší při lehké a impossible obtížnosti. Nad lehkou hrou nemusí člověk ani přemýšlet hraní jde samo. Na impossible při sedmy soupeřích v alianci se připravte na téměř jistou smrt. Úspěch hráče proti takovéto obrovské přesila závisí dost na geografii mapy. Pokuď bude mít hráč jednoho silného hrdinu s velkou armádou. A k jeho domovskému městu vede pět cest je téměř nemožné takovouto mapu vyhrát. Pokuď vedou dvě nebo dokonce jedna a soupeři jsou po mapě rozprostřeni šance se zvyšují. Velice zrádná jsou teleportační kouzla která já osobně ve hře nesnáším a podle mě hru velice kazí. Hra díky nim ztrácí na strategičnosti.

Hru jsem si nastavil na 7 soupeřů, na impossible, bez vody, velikost mapsy XL a silná monstra.
První den mám jednoho hrdinu, stavbu jednotek 1lvl a pár moster. Denní surovinový nárůst je pouhých 500 zlatých. První co musím udělat je zahájit okamžité nastartování ekonomiky. Nemám však žádné suroviny ani doly. Se svým hrdninou se musím vydat na průzkum okolí. Upřednostňujte sbírání zlata aby jsem co nejrychleji vystavěl radnici městečka. Na radnici města potřebujete tržnici, kovárnu a věž kouzel. Všechny tyto budovy mají jedno společného a to dřevo a kámen. Proto musím co nejrychleji zabrat pilu a kamenolom. V blízském okolí se vždy nacházejí.
K mé smůle pilu hlídá horda mobů první úrovně. To je ze ze záčátku velký handikep. Co s tím dělat? Musím si najmout druhého hrdinu stejného původu. Bude mít u sebe skupinu jednotek. Tento hrdina koupí pár monster první úrovně ve městě a vydá se za druhým hrdinou kterému tyto jednotky předá. Po této akci bude mít můj hrdina 60-120 monster, hordu jednotek první úrovně by mohl s odřenýma ušima zvládnout. V boji útočte na nejsilnější skupinu. Nedorážejte malé počty. Velký nepřítel = velké škody. Po svém vítězství zabírám pilu. V následujících dnech ve městě postavím věž kouzel, kovárnu, tržnici a nakonec radnici města. Vše by mělo trvat 5-10 dní pokud déle mé šance se rapidně snižují. Pokud je okolní území rozlehlé najmu si dalšího hrdinu který mi poslouží jako průzkumník a sběrač surovin. Průzkum mapy rozhodně nepodceňujte. Je určitě lepší vědět kde se jaký hrad nachází a kde se nepřátelský hrdina pohybuje. Po dostavění radnice městečka mám 2000 zlatých denně a pila s kamenolomem mi dávají po 2 surovinách dřeva a kamení. Nyní se zaměřím na vybudování oddílu střeleckých jednotek. U hradu to jsou střelci, bašty elfové, pekla gogové, věže gremlini a mágové, u nekropole se střelci počkám a místo nich postavím zesilovač nekromancie, u pevnosti ještěří muži a u soutoku bouřkový a ledový elementálové. Se skupinou 50-80 monster první úrovně a skupinkou 10-20 střelců se můžu vrhnout do prvních soubojů. Nezapomenu na knihu kouzel. Boje jsou velice pasivní a někdy dlouhé. Zaměřuji se na co možná nejmenší ztráty. Za soupeře si vybírám monstra pomalá která nestřílí maximálně do druhého levelu. Po 10 bitvách je můj hrdina na 5lvl ve městě buduji citadelu a hrad. Toto lze stihnout mezi 7-20 dny. V této fázy pořizuji dalšího hrdinu který bude chodit za mím hlavním hrdinou jako sběrač. Pokuď je mé uzemí malinkaté nebude ho třeba tuto roli zvládne jiný. Dá se tím ušetřit spousty kroků k čemu to je dobré snad ani nemusím vysvětlovat. Svůj další vývoj zaměřuji na vybudování armády. Po vybudování armády čítající plus mínus 100 monster první úrovně 40 druhé a 30 střelců se vydám se svým hrdinou mimo své území. Dělám to proto protože na mém území bude hospodařit jiný můj hrdina který bude současně sloužit jak obránce hradu. Kupuji dalšího hrdinu. Mí hrdinové jsou tedy organizovaní asi takoto. 1x útočný hrdina mimo území za ním jeho pomocník. Před nimi jeden hrdina sloužící hlavně jako průzkumník. Na domácí ploše jeden hrdina jako obránce který se bude trénovat na mém území a k němu jeden pomocník. V případě že můj průzkumník narazí na nepřítele který počtem převyšuje mého útočného hrdinu tak se svým hrdinou stáhnu. Nemá vůbec cenu bojovat se stejně silným nebo dokonce silnějším soupeřem. Jakékoliv větší ztráty jsou proti takovéto přesile hráčů vždycky fatální.
Pokuď přežiji příští dva měsíce hry mám jistou šanci na vítězství. Vždy jsem se změřoval na magii kterou podle mě pc vůbec neumí využívat.

Jako hrad do začátku doporučuji nemrtvé nebo lidi. :-)
Belanduryl

Příspěvekod jmorrison » ned lis 13, 2011 10:11 am

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak zjistím při pohybu v Heroes světě, když narazím na protivníka, jak je silný (kolik má jednotek apod.)? Děkuji předem, mějte se.
jmorrison

Příspěvekod kubrt » ned lis 13, 2011 6:59 pm

Klikni si na ně pravým tlačítkem. A když budeš mít správný schopnosti nebo kouzla tak uvidíš i přesný počet.
kubrt

Příspěvekod Raisen » ned úno 17, 2013 9:32 am

Přeji pěkný den všem hráčům Heroes :)

Zajímala by mě jedna situace, jestli je způsob, jak se dá řešit. V mapě South of Hell si hráč může vybrat hnědou barvu, jejíž hrad nemá postavenou Tavernu a začíná bez hrdiny a mě by zajímalo, jak by se řešil nákup hrdiny na Impossible obtížnost za předpokladu, že si jako bonus nezvolím dřevo a kamení. Je možnost někde vzít 5 dřeva na Tavern, když nemám Marketplace, ani hrdinu? Hádám asi že ne. Jedině čekat, zda-li spojenec (pokud s ním hraji) nepošle nějaké suroviny. Nebo si prostě zvolit jako bonus ty suroviny, ale to zase ne každý hrad má :)
Raisen

Příspěvekod Shade3 » ned úno 17, 2013 9:49 am

No spojenec by ti ty suroviny po nějaké době poslal, jde o to, po jaké době.
Obrázek
Shade3

Příspěvekod Xarabis » úte úno 19, 2013 11:23 am

Jenom shrnu ten dlouhy prispevek o kousek vys... Hodne zalezi na obtiznosti - nejlehci az stredni (normalni obtiznost) muzes jen nejdriv na eko - postavit si kapitol, prvni jednotky, to ti zabere dva tydny, pak uz jen jedes a rasis... Co se tyce hrdinu, jeden se mota kolem hradu a hlida, druhy nasleduje hlavniho hrdinu a predzkoumava mu oblast, pak je hlavni hrdina a popripade spojky (spojka ma za ukol urychlit dopravu armady z mesta, pokud je to potreba). Co se tyce tezsi obtiznosti (4. v rade) tak spojky doporucuji, taky hodne hrat na ZADNE nebo nejmensi ztraty, klidne pred vetsimi boji ukladat a jet je nekolikrat. Kdyz ti totiz PC nakope pr**l za moby, neni lepsiho ucitele. Co se tyce ekonomiky na 4. obtiznosti, tak ja osobne beru z pocatku z truhel zlato, hlavne podle toho, kolik XP mi nabizi (pokud jen 500 tak beru zlato) a kapitol stavim az ve tretim tydnu (pokud to jde hodne dobre, i driv). Podle hradu jsou pak zakladni jednotky, ale vsude jsou duleziti strelci. Nesouhlasim s nazorem "Nejdriv postavit vsechny jednotky a pak vylepsovat" ja se snazim v prvnim tydny postavit a vylepsit strelce a kryci tym - pokud mozno odolnejsi jednotky, ktere po par rozestavim kolem strelcu. (Vsuvka, v pozdejsi casti hry se s hlavnim hrdinou moc neobtezuju chodit na male lvly na doly, ale prenechavam to hrdinovi co se mota kolem + hrdina branici hrad by mel mit taky par lvlu.)
Na imp (nehratelnou obtiznost) nehraj driv, nez zvladnes 90% map... Pokud muzes tak hraj s nekym kdo ma par Homam uz za sebou a okoukavej jak bojuje a co dela. Ja jsem se regla na H3 ligu a narazila jsem na par lidi, co byli ochotni mi pomoct, ale ligove hry se hrajou s koncem tak kolem 7. tydne (rychlovky) takze spis ze zacatku hrat mimo ligu...
A ze jsi holka, to vubec nevadi, myslim ze to akorat potesi... Jestli ti jdou sachy tak si myslim, ze se dostanes daleko, me nejdou sachy a po 11 letech jsem zjistila, ze ani H3 :D
Xarabis

Zpět na Heroes III