Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Heroes III HotA - preklad

Vše ohledně Heroes of Might and Magic 3

Heroes III HotA - preklad

Příspěvekod andy636 » pon zář 16, 2013 2:14 pm

Pred nedávnom som testoval Hotu a pri prezeraní súborov som našiel súbor HotA_lng.LOD. Po extrahovaní pomocou MMArchive a následnom prezretí súborov, som zistil že sa tam nachádzajú 2 veci: 1. Originálne texty + fonty v ruštine 2. Menu v ruštine. Tak som teda nahradiľ texty a fonty tými z českej edície a hľa hra obsahovala viac češtiny a menej ruštiny.

Čo nie je preložené?
I. Základné texty HotA (nové veci z módu) - Nové artefakty, monštrá, mesto, budovy... Tu sú 2 problémi: 1. Absolútne neviem kde sa tieto texty nachádzajú, predpokladám v exe spúšťači. 2. Keby som mal prístup k súborom obsahujúcim tieto texty, tak síce na nete sa nachádza aj anglický ekvivalent, avšak bolo by ťažké rozoznať čo je čo.
II. Kampane a mapy - Znovu 2 problémi: 1. Ešte nie je Map Editor 2. Neviem po rusky
III. Grafika (menu) - A zase 2 problémi: 1. Neviem kde zohnať H3 font atď takže by to bolo ťažké. 2. Skúšal som už 1 vec nahradiť avšak v hre sa nezobrazila takže to asi nefunguje... Tak či tak s tým strácať čas nebudem.
- Keďže prvé 2 body vyžadujú Anglickú verziu, tak sa o ne zaujímať nebudem, v treťom bode iba nahradím ruskú grafiku anglickou.

Na stiahnutie
http://sandro.yw.sk/download/HotaCzech.rar

Návod na inštaláciu s HD módom
1. Nainštalujte čistú Complete (prípadne SoD) verziu hry, buď v oficiálnej češtine alebo si doinštalujte neoficiálnu.
2. Nainštalujte HotA mód v najnovšej verzii
3. Nainštalujte HD mód v najnovšej verzii
4. Stiahnite si HotACzech a obsah vybalte do <priečinok s hrou>/_HD3_Data/Packs
5. Otvorte HD Launcher a v sekcii Additional Data Packs pridajte vyšie uvedený priečinok.
6. V zozname exe súborov vyberte h3hota.exe a spustite

Návod na inštaláciu bez HD módu
1. Nainštalujte čistú Complete (prípadne SoD) verziu hry, buď v oficiálnej češtine alebo si doinštalujte neoficiálnu.
2. Nainštalujte HotA mód v najnovšej verzii
3. Stiahnite si HotACzech a obsah priečinka vybalte do <priečinok s hrou>/Data
4. Rozšírenie spúšťajte cez h3hota.exe
Uživatelský avatar
andy636
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 03, 2011 3:45 pm

Re: Heroes III HotA - preklad

Příspěvekod andy636 » ned lis 10, 2013 9:59 pm

Som pravideľným návštevníkom Heroes-Community fóra a preto mi neušla správa o blížacej sa 1.3 verzii. Tá by okrem úprav a oprav bugov mala obsahovať map editor (pravdepodobne aj 3. kampaň, ale to je len môj odhad), prípadne dokonca angličtinu... V tom prípade by sa malo jednať o multilanguage verziu, čiže by som mohol začat s prekladom jadra dodatku. Rovnako ako u H:CH platí, že bez korektora, kampane a mapy prekladať nebudem. Grafikou sa zaoberať tiež nebudem (pokiaľ chcete môžte to skúsiť Vy).
Uživatelský avatar
andy636
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 03, 2011 3:45 pm


Zpět na Heroes III

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron