Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Vyvážení v kampani

Vše k druhému datadisku pro Heroes V, jenž nevyžaduje původní hru a je tak vlastně samostatnou hrou

Vyvážení v kampani

Příspěvekod Sabatu » úte bře 11, 2014 4:13 pm

Narazil jsem na dosti vážný problém při tvorbě kampaní.A to je vyvážení jednotek.Když vytvořím první misi kde hrdina nemá město a jen musí vydržet s jednotkami které má a projít mapu a porážet Garrison s jednotkamy, tak je to docela jednoduché. Hrdina začíná od nuly . Ale při třetí,čtvrté či poslední misi je to docela problém. zrovna teď dělám třetí misi do kampaně Poslední vzepětí. a mám tam 5 posádek a 2 hrdiny které člověk musí porazit s armádou kterou má k dispozici od počátku. Problém mám takový že nevím jak nastavit počet jednotek v posádkách a u hrdinů aby to pro každého bylo obtížné ale zvládnutelné..Jde oto že někdo si u démona specializuje na útok, takže může rozmetat armády snadno . Někdo se specializuje na Destruktivní magii takže muže buď vše snadno porazit a nebo bude mít veliké obtíže. Není někde nějaký návod na to jak vyvážit jednotky aby to pro každého hráče bylo obtížné.Nerad bych pak měl stížnosti že někdo to projde beze ztrát a někdo naopak nebude moci dohrát misi poněvadž v předchozí mapě nenasbíral dostatek zkušeností.V originální kampani je to dobře udělané.Kdykoliv ji hraju a mám jinak vylepšeného hrdinu , tak pořád jsem schopen misi dohrát. U některých custom kampaní jsem nedokázal některé mise prostě dohrád.. Tak se ptám na nějaké tipy jestli nevíte dle čeho se autoři držely aby to bylo vyvážené. Nerad bych udělal mapu aby jste ji prošli a pak jak Idioti přeskakovali týdny a hrabaly jednotky aby jste porazily bránu.Mám rád mapu že než projdete celou mapu a naleznete naleznutelné a objevíte vše objevitelné tak máte tak akorát jednotky na hráče či nějakou posádku...Prosím potřebuji pomoci abych neudělal chybu jako někteří že hraju misi 2 hodiny jen proto abych mohl dostat nějakého hráče. Prosím potřebuji pomoct.. Klidně si mě přidejte na skype : Sabatu8 či ICQ 676909549 .. rád pokecám ohledně HOMAM V a DLC , nebo zahraju .. taky bych rád udělat společnou kampaň já umím dělat mapy :D .. někdo by mohl dělat skripty či děj :D Zde je přiklad mapy co jsem udělal dnes ... Obrázek . A ano než se zeptáte, mám HD texture pack které nahradí všechny textury z H5 texturama z H6 :D Ozvěte se prosím někdo :D
Sabatu
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob čer 11, 2011 6:18 am

Re: Vyvážení v kampani

Příspěvekod Sabatu » pon čer 24, 2024 10:06 pm

Když to tak čtu, tak se mě chce brečet :)
Sabatu
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob čer 11, 2011 6:18 am


Zpět na Obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron