Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Nejlepší ultimátní dovednost

Obecně k Heroes of Might and Magic V

Nejlepší ultimátní dovednost?

Nezadržitelný výpad
0
Žádná hlasování
Urgashovo volání
5
20%
Hrůzné kvílení
3
12%
Hněv elementů
2
8%
Přirozené štěstí
5
20%
Mystická vševědoucnost
5
20%
Úplná ochrana
4
16%
Absolutní zuřivost
1
4%
 
Celkem hlasů : 25

Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod Eru » sob lis 29, 2008 1:56 pm

Tak taky si jsem si vytvořil anketku. Která je podle vás nejlepší Ultimátní dovednost a proč?
Moje pořadí:

1. Úplná ochrana – Narozdíl od opozičního Přirozeného štěstí nemá hrdina žádné dovednosti zbytečně navíc (U Sylvanu jsou to 3 levely štěstí). Kromě Přirozeného štěstí žádná ultimátní i neultimátní dovednost nevynahradí poloviční fyzický útok.
2. Přirozené štěstí – Důvod analogický jako u Úplné ochrany.
3. Mystická vševědoucnost – Dobrá použitelnost, kvůli různorodosti magie pro každou situaci. Proti živým Magie temnoty, proti nemrtvým Magie destrukce, apod.
4. Urgashovo volání – Skvělý štít k jakémukoliv soupeřově rozestavení.
5. Hrůzné kvílení – Vysoká morálka soupeře dost tuto dovednost nabourává. Při nízké morálce velmi silná dovednost.
6. Hněv elementů – Působí jen při opačných elementech, tedy 25% šance.
7. Absolutní zuřivost – Dobrý start boje, ale vážně hrozí, že zuřivost brzy ztratí. Ostatní ultimátní dovednosti působí celou bitvu.
8. Nezadržitelný výpad – Jak toto mohl někdo vymyslet, to opravdu netuším. Používá to vůbec někdo?
Uživatelský avatar
Eru
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 29, 2007 2:45 pm

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod Zehir » sob lis 29, 2008 4:43 pm

Mystická vševědoucnost, díky této schopnosti může mít čaroděj dobré schopnosti, navíc já je vždycky dávám na ještě lepší kouzlení, a pak je to maso, vrhat kouzlo za kouzlem, ktyré stojí 0-3 many a zásobu many mít na 500.
I use all kind of magic, all kind of power, all kind of weapons. Everybody will need to be much powerfull then we are, because the Chaos isn't sleeping anytime and the Demons will do anything to destroy us. But as the highest shield I will stand against them and fight for the glory of Asha and Elemental Dragons. Let the magic be with us!
Uživatelský avatar
Zehir
 
Příspěvky: 1669
Registrován: pon kvě 26, 2008 6:24 pm
Bydliště: Celý Ashan, ale hlavně Al Safir.

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod Alarik » sob lis 29, 2008 4:59 pm

Tak na první místo jednoznačně Přirozené štěstí. Úplnou ochranu bych dal až na druhé místo, protože je pro mě výhodnější dát nepříteli dvojnásobné poškození (Přirozené štěstí), než abych mu dal normální úder a on mi pak vrátil úder s poloviční silou (Úplná ochrana). Na třetí místo bych dal Urgashovo volání, které je zvláště účinné s "Branami davů", "Pánem brány" a "Rychlými branami". Na těsné čtvrté místo bych umístil Mystickou vševědoucnost, protože umět všechna kouzla na expertní úrovni je skutečně skvělé. Na pátém místě se u mě umístilo Hrůzné kvílení. Snížit nepříteli morálku o -6 se vážně hodí, a i kdyby měl nepřítel morálku větší než 6, alespoň mu to sníží pravděpodobnost efektu dobré morálky. Na šesté místo bych asi společně umístil Absolutní zuřivost a Hněv elementů. Absolutní zuřivost se může, zvlášť ze začátku bitvy, docela hodit. Hněvu elementů mě nějak výrazně nezaujal. A konečně přichází na řadu sedmé místo, nejhorší z nejhorších. Nezadržitelný výpad je opravdu asi ta nejhorší ultimátní schopnost, jakou mohl Azyl obdržet. Občas to sice může být užitečné, ale jinak je to úplně k ničemu. Kdyby dali Azylu radši nějakou schopnost, která jim přidá plus k morálce, udělali by mnohem lépe.
Uživatelský avatar
Alarik
 
Příspěvky: 2022
Registrován: stř led 02, 2008 10:36 am

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod pecha nuda » sob lis 29, 2008 6:33 pm

Podle me je nej urgashovo volani, protoze brany(a jeste kdyz tu sou zviratka hned)tak sou podle me dost dobry na totalni zniceni vlastnich ztrat, takhle sem bojoval jednou proti 40 entum, a mel sem ztratu asi tak 6 pek.konu, a to bylo vsechno, protoze sem k nemu nastrkal vyvolany jednotky. k tomu nezadrzitelnymu vypadu, vsichni rikate jak je na nic ale kdyz vezmu jak sem mel dobre vytrenovanou Freydu(dala klidne 2 magma.draky)tak troj nasobny utok(6draku) a jeste vzdy kdyz na zvolenou jednotku nekdo zautoci, je dost dobry, sice sem tuto schopnost nikdy nemel(nemel sem ani zadnou jinou zvlastni hrdinskou shopnost)ale rekl bych ze je docela dobra
Uživatelský avatar
pecha nuda
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon zář 15, 2008 7:33 pm

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod Eru » sob lis 29, 2008 7:00 pm

pecha nuda píše:Podle me je nej urgashovo volani, protoze brany(a jeste kdyz tu sou zviratka hned)tak sou podle me dost dobry na totalni zniceni vlastnich ztrat, takhle sem bojoval jednou proti 40 entum, a mel sem ztratu asi tak 6 pek.konu, a to bylo vsechno, protoze sem k nemu nastrkal vyvolany jednotky. k tomu nezadrzitelnymu vypadu, vsichni rikate jak je na nic ale kdyz vezmu jak sem mel dobre vytrenovanou Freydu(dala klidne 2 magma.draky)tak troj nasobny utok(6draku) a jeste vzdy kdyz na zvolenou jednotku nekdo zautoci, je dost dobry, sice sem tuto schopnost nikdy nemel(nemel sem ani zadnou jinou zvlastni hrdinskou shopnost)ale rekl bych ze je docela dobra

Opravdu CELÉ 2 draky? Ne např. jen jednoho a ještě "kousek" ? Tj. po přepočtu cca 4 draky.
Nehrim (2010) - jedno z nejlepších 1st/3rd RPG všech dob.
Uživatelský avatar
Eru
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 29, 2007 2:45 pm

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod Raelag » sob lis 29, 2008 8:21 pm

Přirozené štěstí, pak Úplnou ochranu, pak Mystickou vševědoucnost, pak Urgashovo volání, pak Hrůzné kvélení a zbytek je téměř na nic
http://s7.battleknight.cz/index.php?loc ... f=NTEyMTk= kdo má srdce, klikne a dá Raelaggovi peníze klik, klik, klik. A kdo má opravdu srdce, ten se stane i rytířem a přihlásí se do klanu Cixotova armáda
Uživatelský avatar
Raelag
 
Příspěvky: 1040
Registrován: pon říj 13, 2008 2:45 pm
Bydliště: Moje sídlo

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod pecha nuda » ned lis 30, 2008 8:58 am

Eru píše:
pecha nuda píše:Podle me je nej urgashovo volani, protoze brany(a jeste kdyz tu sou zviratka hned)tak sou podle me dost dobry na totalni zniceni vlastnich ztrat, takhle sem bojoval jednou proti 40 entum, a mel sem ztratu asi tak 6 pek.konu, a to bylo vsechno, protoze sem k nemu nastrkal vyvolany jednotky. k tomu nezadrzitelnymu vypadu, vsichni rikate jak je na nic ale kdyz vezmu jak sem mel dobre vytrenovanou Freydu(dala klidne 2 magma.draky)tak troj nasobny utok(6draku) a jeste vzdy kdyz na zvolenou jednotku nekdo zautoci, je dost dobry, sice sem tuto schopnost nikdy nemel(nemel sem ani zadnou jinou zvlastni hrdinskou shopnost)ale rekl bych ze je docela dobra

Opravdu CELÉ 2 draky? Ne např. jen jednoho a ještě "kousek" ? Tj. po přepočtu cca 4 draky.

Ano dva na kazdej uder takze sem Tolgharovi na konci kterej jich mel patnact, znicil pres pulku jenom Freydou, taky to nechapu rozhodne nubirala pres 560, protoze vojevudse sem dal taky dva kazdou ranou, ale je to taklidne ti poslu screen
Uživatelský avatar
pecha nuda
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon zář 15, 2008 7:33 pm

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod Coach » pát pro 12, 2008 5:29 pm

Nejhorší je jednoznačně nezadržitelný výpad a nemá zrovna moc velký smysl to tady obhajovat. Ono ta schopnost sama o sobě není špatná, ale jde hlavně o 3 věci:
1) rytíři nemají šanci na crit, ten můžou mít pouze barbarští a démonští hrdinové.
2) kouzelnictví jim téměř nepadá, což je další chyba, protože když už mám pořádnou pecku u hrdiny, tak se s ním chci dostávat co nejčastěji na tah, že.
3) ultimátka sice funguje i u odvetného úderu, to je sice super, ale bohužel to odčerpává hrdinovi rychlost tahu, takže taky chyba.

A hněv elementů bych vůbec nepodceňoval. V kombinaci se štěstím je to naprosto nechutný humus. Doporučuju. Akorát nechápu ERU, jak si přišel na tu 25% šanci :lol: To musí být nějaký nukleární vzorec :lol: Nezapomínej, že každá jednotka může mít jiný element a to zcela náhodně, s každým soubojem se elementy resetují a náhodně zase rozhodí, takže to s těma procentama není tak jednoduché.

Jinak s tebou ve všem souhlasím, napsals to hezky konstruktivně a máš ty fakta něčím podložené, narozdíl od většiny tady, kteří s tím mají problémy :idea:
Uživatelský avatar
Coach
 
Příspěvky: 173
Registrován: pát dub 18, 2008 2:35 pm

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod Eru » pát pro 12, 2008 5:58 pm

Šanci na Hněv elementů jsem odvodil z těchto kombinací (moje jednotka - soupeřova jednotka):

vzduch – vzduch
vzduch – země
vzduch – oheň
vzduch – voda
země – vzduch
země – země
země – oheň
země – voda
oheň – vzduch
oheň – země
oheň – oheň
oheň – voda
voda – vzduch
voda – země
voda – oheň
voda – voda

Klíčové kombinace jsou 4 ze 16 (tzn. 25%). Tyto kombinace můžou nastat na začátku boje, stejně tak i v každém dalším kole. Protože se ale pravděpodobnosti vyhýbám, možná jsem něco opomněl.
Nehrim (2010) - jedno z nejlepších 1st/3rd RPG všech dob.
Uživatelský avatar
Eru
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 29, 2007 2:45 pm

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod Coach » stř pro 17, 2008 7:55 pm

No dobře, ale to jsou jen kombinace elementů vůči sobě, nic víc.
V souboji je to jinak. Příklad: rozdělíš si stejnou jednotku na 2 hromádky a je vysoká šance že každá bude mít jiný element, jinými slovy, nikdy nevíš, kolikrát bude ve hře třeba element ohně. A ani na jaké straně.
Uživatelský avatar
Coach
 
Příspěvky: 173
Registrován: pát dub 18, 2008 2:35 pm

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod asamm » čtv dub 08, 2010 2:30 pm

to je pravda,ale na 1. misto sem dal mystickou vsevedoucnost a mas vsechny kouzla no proste bomba
2. asi upna chrana no n kdyz prti vam de jinej trp. a vy mu date tohle tak to je brutal zautci nestastne vy mu to oplatite stestim a je v haji
3.prirozene stesti a hruzne kvileni pr. stesti date do upny ochrany a anulace no ale kdyz to pouzije´te na peklo + mstitel to uz je racha, hruzne kvileni proto ze kdyz maji morale +4 a vy jim to sundate na -2 tak hrajou o dost min a to se hodi !!!!!!
Život je změna, chaos, špína a utrpení. Smrt je mír, řád a věčná krása!

Jsem nekromant z rodu Necro,
a jsem upír a temný lord mrtvého hvozdu,
nikdo mě nikdy neporazil v boji,
Asatri Necro jméno mé jest,
a v boji všechna čest mě,
jako největšímu dobyvateli,
který kdy celý Ashan zažil,
od dob velevazenych hvezd,
kterym se Ugrash a Asha rika,
cely Ashan je spletity,
je cas nastolit jeden jediny rad,
a kdo jiny by ho mel vest,
nez ja a praele bohove.
Uživatelský avatar
asamm
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát úno 12, 2010 7:42 pm
Bydliště: Ashan,Heresh

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod Grawl » stř kvě 08, 2013 12:42 pm

1. Mystická vševědoucnost
2. Přirozené štěstí a úplná ochrana
3. Urgashovo volání
4. Hrůzné kvílení
5. Nezadržitelný výpad
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty parchanty na druhé straně aby padli za tu svou.
Grawl
 
Příspěvky: 480
Registrován: stř dub 17, 2013 6:02 pm
Bydliště: an0nym000us.blog.cz

Re: Nejlepší ultimátní dovednost

Příspěvekod Grawl » pát kvě 10, 2013 3:17 pm

pecha nuda píše:
Eru píše:
pecha nuda píše:Podle me je nej urgashovo volani, protoze brany(a jeste kdyz tu sou zviratka hned)tak sou podle me dost dobry na totalni zniceni vlastnich ztrat, takhle sem bojoval jednou proti 40 entum, a mel sem ztratu asi tak 6 pek.konu, a to bylo vsechno, protoze sem k nemu nastrkal vyvolany jednotky. k tomu nezadrzitelnymu vypadu, vsichni rikate jak je na nic ale kdyz vezmu jak sem mel dobre vytrenovanou Freydu(dala klidne 2 magma.draky)tak troj nasobny utok(6draku) a jeste vzdy kdyz na zvolenou jednotku nekdo zautoci, je dost dobry, sice sem tuto schopnost nikdy nemel(nemel sem ani zadnou jinou zvlastni hrdinskou shopnost)ale rekl bych ze je docela dobra

Opravdu CELÉ 2 draky? Ne např. jen jednoho a ještě "kousek" ? Tj. po přepočtu cca 4 draky.

Ano dva na kazdej uder takze sem Tolgharovi na konci kterej jich mel patnact, znicil pres pulku jenom Freydou, taky to nechapu rozhodne nubirala pres 560, protoze vojevudse sem dal taky dva kazdou ranou, ale je to taklidne ti poslu screen

Měl bys vědět že hrdina dává silnějším jednotkám více zranění.
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty parchanty na druhé straně aby padli za tu svou.
Grawl
 
Příspěvky: 480
Registrován: stř dub 17, 2013 6:02 pm
Bydliště: an0nym000us.blog.cz


Zpět na Obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron