Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Map Editor pro HOMM V v češtině?

Obecně k Heroes of Might and Magic V

Map Editor pro HOMM V v češtině?

Příspěvekod cecko » sob led 08, 2011 6:32 pm

Zdar všichni.Jsem poměrně častý hráč HOMM V ToE a chtěl bych se naučit dělat mapy,ale dělá mi celkem problém celé menu v angličtině.Nevíte náhodou někdo jestli na to je čeština nebo se to dá nějak přepnout do češtiny v menu editoru.Dík moc.
cecko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 6:17 pm

Re: Map Editor pro HOMM V v češtině?

Příspěvekod Alarik » sob led 08, 2011 6:52 pm

Přepnout se to určitě nedá a pochybuji, že existuje čeština, která by se na editor dala stáhnout. Pracovat v editoru je těžké samo o sobě, o to horší to je, pokud člověk neumí anglicky. Ale i s minimálními znalostmi angličtiny se v něm jde naučit pracovat a dokonce i psát skripty, vím to z vlastní zkušenosti. Ačkoli bez Google překladače bych se neobešel :) .
Uživatelský avatar
Alarik
 
Příspěvky: 2022
Registrován: stř led 02, 2008 10:36 am

Re: Map Editor pro HOMM V v češtině?

Příspěvekod cecko » ned led 09, 2011 11:11 am

Alarik píše:Přepnout se to určitě nedá a pochybuji, že existuje čeština, která by se na editor dala stáhnout. Pracovat v editoru je těžké samo o sobě, o to horší to je, pokud člověk neumí anglicky. Ale i s minimálními znalostmi angličtiny se v něm jde naučit pracovat a dokonce i psát skripty, vím to z vlastní zkušenosti. Ačkoli bez Google překladače bych se neobešel :) .


Děkuji moc.Holt se budu muset snažit,ačkoli v tom editoru plavu jak hrom.
Ještě jednu otázku.Jak dlouho trvá udělat standartní mapa o čtyřech hráčích.
cecko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 6:17 pm

Re: Map Editor pro HOMM V v češtině?

Příspěvekod cecko » ned led 09, 2011 11:43 am

Ještě by jsem se chtěl zeptat zda k tomu existuje nějaký manuál.Mám sice zlatou edici,ale tam nic není.Možná blbá otázka,ale za to nic nedám.
cecko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 6:17 pm

Re: Map Editor pro HOMM V v češtině?

Příspěvekod Activator » ned led 09, 2011 12:37 pm

Manuál v Angličtině k tomu existuje, je to v adresáři Editor Documentation. Jak dlouho trvá vytvoření mapy záleží na mnoha okolnostech. Tou asi nejvýraznější je velikost mapy (XL trvá mnohem déle než S), další záležitostí je smysl pro detail - jak moc chceš mít mapu propracovanou/kvalitní. U HQ map je to řádově spíše na měsíce. Moje kampaň Culinan např. zabrala více než rok.
Uživatelský avatar
Activator
 
Příspěvky: 376
Registrován: pon led 09, 2006 2:28 pm
Bydliště: Praha

Re: Map Editor pro HOMM V v češtině?

Příspěvekod cecko » ned led 09, 2011 1:09 pm

Activator píše:Manuál v Angličtině k tomu existuje, je to v adresáři Editor Documentation. Jak dlouho trvá vytvoření mapy záleží na mnoha okolnostech. Tou asi nejvýraznější je velikost mapy (XL trvá mnohem déle než S), další záležitostí je smysl pro detail - jak moc chceš mít mapu propracovanou/kvalitní. U HQ map je to řádově spíše na měsíce. Moje kampaň Culinan např. zabrala více než rok.


Tak už jsem na to koukal,ale jsem z toho tupý jak vagón bruslí.No nezbývá nic jiného než systém pokus omyl :lol:
cecko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 6:17 pm

Re: Map Editor pro HOMM V v češtině?

Příspěvekod Alarik » ned led 09, 2011 6:25 pm

Nejlepší začátek je projít si soubor "HOMM5_Editor_Practical_Guide". Je to vlastně takový tutoriál - je v něm krok po kroku popsán postup na vytvoření mapy. Vždycky je tam obrázek a pod ním napsáno, co máš udělat. Já jsem podle toho taky vytvořil svou první mapu. Pro začátek je také důležité projít si soubor "HOMM5_Editor_Theory", kde jsou popsány všechny základní důležité funkce.
Uživatelský avatar
Alarik
 
Příspěvky: 2022
Registrován: stř led 02, 2008 10:36 am

Re: Map Editor pro HOMM V v češtině?

Příspěvekod cecko » pon led 10, 2011 4:01 pm

Alarik píše:Nejlepší začátek je projít si soubor "HOMM5_Editor_Practical_Guide". Je to vlastně takový tutoriál - je v něm krok po kroku popsán postup na vytvoření mapy. Vždycky je tam obrázek a pod ním napsáno, co máš udělat. Já jsem podle toho taky vytvořil svou první mapu. Pro začátek je také důležité projít si soubor "HOMM5_Editor_Theory", kde jsou popsány všechny základní důležité funkce.


Děkuji moc.Zdá se,že to podle toho půjde.Jsem ti moc vděčný a pak dám odkaz na stáhnutí své první mapy.Aspoň se budete mít čemu zasmát. :D
cecko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 6:17 pm


Zpět na Obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků