Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

nejhorší rasa

Obecně k Heroes of Might and Magic V

jaká rasa je podle vás nejslabší

Azyl
2
11%
Peklo
5
26%
Nekropole
1
5%
Kobka
4
21%
Hvozd
4
21%
Akademie
3
16%
 
Celkem hlasů : 19

nejhorší rasa

Příspěvekod Grawl » pon čer 03, 2013 11:51 am

Bylo tu několik anket o nejlepší rasu a tady jsem pro změnu udělal anketu o nejhorší rasu.
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty parchanty na druhé straně aby padli za tu svou.
Grawl
 
Příspěvky: 480
Registrován: stř dub 17, 2013 6:02 pm
Bydliště: an0nym000us.blog.cz

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod StrYkeX » pon čer 03, 2013 2:33 pm

Já mám asi nejméně rád Akademii.. Jak vizuálně, tak svými schopnostmi se mi moc nelíbí, hlavně mi přijde celá tato frakce dost drahá.
Uživatelský avatar
StrYkeX
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát pro 28, 2012 7:25 pm

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod Grawl » sob čer 15, 2013 1:09 pm

Já osobně nemám rád azyl hrdina má málo many a slabá kouzla jednotky mi také přijdou až na pár vyjímek slabé.
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty parchanty na druhé straně aby padli za tu svou.
Grawl
 
Příspěvky: 480
Registrován: stř dub 17, 2013 6:02 pm
Bydliště: an0nym000us.blog.cz

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod gilroy » pon čer 24, 2013 1:15 pm

Vlastně hlavně díky němu mám nejradši Hvozd, je to super jednotka Gryf má neomezený odvetný úder což je při dobrý taktice vynikající vlastnost, ale nakonec jsem hlasoval pro šamanku. S pomocí krvavý zuřivosti je rychlejší,
gilroy
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 24, 2013 1:08 pm

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod Grawl » pon čer 24, 2013 3:58 pm

gilroy píše:Vlastně hlavně díky němu mám nejradši Hvozd, je to super jednotka Gryf má neomezený odvetný úder což je při dobrý taktice vynikající vlastnost, ale nakonec jsem hlasoval pro šamanku. S pomocí krvavý zuřivosti je rychlejší,

Nespletl sis topici :?:
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty parchanty na druhé straně aby padli za tu svou.
Grawl
 
Příspěvky: 480
Registrován: stř dub 17, 2013 6:02 pm
Bydliště: an0nym000us.blog.cz

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod kubrt » pon čer 24, 2013 4:14 pm

V kampani mi bylo jedno za jakou rasu se hrálo. Tam jde využít schopnosti rasy i jednotek naplno. V multiplayeru proti "živému" protivníkovi už je to jiný. Tam je bezkonkurenčně nejslabší kobka. A je to jenom kvůli tomu, že ostatní rasy mají téměř dvojnásobný přírůstek jednotek za týden. Pokud se potkají přibližně stejně dobří protihráči, tak nemá ten s Kobkou šanci. Při hře, která bude trvat víc jak 2 měsíce naroste početní převaha tak, že rozhodne hrubá síla a ruská taktika - "nas mnógo". Hraju s Kobkou rád, ale je to prostě nejslabší rasa pro multiplayer.
Vůbec nesouhlasím s Grawlem - Azyl je hooodně silná rasa se silnýma jednotkama. Rolníci dávají peníze a je jich "pokokot", mistři kuše jsou jedny z nejlepších "malých" střelců, zastánce má dva údery, gryf neomezenou odvetu, inkvizitor/fanatik je dobrý střelec bez postihu na boj zblízka, paladin je jako tank a archanděl oživuje. Tak kdo z nich je slabota? A hrdinovi stačí zakouzlit hromadnou výdrž, zapomnětlivost, zrychlení a spravedlivou moc.
kubrt
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 14, 2011 10:01 pm

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod Grawl » pon čer 24, 2013 5:07 pm

kubrt píše:V kampani mi bylo jedno za jakou rasu se hrálo. Tam jde využít schopnosti rasy i jednotek naplno. V multiplayeru proti "živému" protivníkovi už je to jiný. Tam je bezkonkurenčně nejslabší kobka. A je to jenom kvůli tomu, že ostatní rasy mají téměř dvojnásobný přírůstek jednotek za týden. Pokud se potkají přibližně stejně dobří protihráči, tak nemá ten s Kobkou šanci. Při hře, která bude trvat víc jak 2 měsíce naroste početní převaha tak, že rozhodne hrubá síla a ruská taktika - "nas mnógo". Hraju s Kobkou rád, ale je to prostě nejslabší rasa pro multiplayer.
Vůbec nesouhlasím s Grawlem - Azyl je hooodně silná rasa se silnýma jednotkama. Rolníci dávají peníze a je jich "pokokot", mistři kuše jsou jedny z nejlepších "malých" střelců, zastánce má dva údery, gryf neomezenou odvetu, inkvizitor/fanatik je dobrý střelec bez postihu na boj zblízka, paladin je jako tank a archanděl oživuje. Tak kdo z nich je slabota? A hrdinovi stačí zakouzlit hromadnou výdrž, zapomnětlivost, zrychlení a spravedlivou moc.

Panoš je pomalý že si musí pospíšit aby předběhl aspoň zombii, gryf moc málo vydrží, rolníci jsou jen na prachy inkvizitorovi se mi ještě nikdo nedostal a nemá příliš silné dmg a na velkou dálku se to ještě půlí.
Naopak já vůbec nesouhlasím s tebou kobka má totiž jednotky ohromně silné super kouzla sice jich chodí méně ale většina jednotek je nadprůměr.
Ještě k tomu paladinovy 100hp je na tank levelu 6 málo
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty parchanty na druhé straně aby padli za tu svou.
Grawl
 
Příspěvky: 480
Registrován: stř dub 17, 2013 6:02 pm
Bydliště: an0nym000us.blog.cz

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod kubrt » pon čer 24, 2013 8:13 pm

Grawl píše:....
Naopak já vůbec nesouhlasím s tebou kobka má totiž jednotky ohromně silné super kouzla sice jich chodí méně ale většina jednotek je nadprůměr. ...

Však jsem psal, že jediný problém kobky je počet jednotek. A navíc při hře proti člověku. Počítačovýho nepřítele sejmeš is Kobkou. 8)
U azylu musíš brát, že jednotkám hodně přidá hrdina. Rytíř dostává většinu zkušenostních bodů do obrany nebo útoku. A pokud si vezmeš Laszla, tak ti na konci bitvy zbyde většina zastánců a soupeř bude na cucky. S bonusem od hrdiny do obrany a útoku + to samé za jeho specializaci + rasová vlastnost expertní protiúder (o 20% větší škody) se ze zastánce stává borec s hodnotama útoku a obrany na úrovni jednotek 7.úrovně. Akorát že jich je několik stovek. :) Je to děs, když do nich bouchneš 30 kyklopy a sejmeš jich tak 50-100 a oni v odvetným úderu sundají 10-15 kousků. A azyl má takového hrdinu pro každou jednotku kromě andělů. U jiných ras jsou vždycky tak 2-3 slušný hrdinové s ohledem na jednotky a zároveň výběr vlastností ve skillwheelu.
kubrt
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 14, 2011 10:01 pm

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod Grawl » úte čer 25, 2013 6:26 am

kubrt píše:
Grawl píše:....
Naopak já vůbec nesouhlasím s tebou kobka má totiž jednotky ohromně silné super kouzla sice jich chodí méně ale většina jednotek je nadprůměr. ...

Však jsem psal, že jediný problém kobky je počet jednotek. A navíc při hře proti člověku. Počítačovýho nepřítele sejmeš is Kobkou. 8)
U azylu musíš brát, že jednotkám hodně přidá hrdina. Rytíř dostává většinu zkušenostních bodů do obrany nebo útoku. A pokud si vezmeš Laszla, tak ti na konci bitvy zbyde většina zastánců a soupeř bude na cucky. S bonusem od hrdiny do obrany a útoku + to samé za jeho specializaci + rasová vlastnost expertní protiúder (o 20% větší škody) se ze zastánce stává borec s hodnotama útoku a obrany na úrovni jednotek 7.úrovně. Akorát že jich je několik stovek. :) Je to děs, když do nich bouchneš 30 kyklopy a sejmeš jich tak 50-100 a oni v odvetným úderu sundají 10-15 kousků. A azyl má takového hrdinu pro každou jednotku kromě andělů. U jiných ras jsou vždycky tak 2-3 slušný hrdinové s ohledem na jednotky a zároveň výběr vlastností ve skillwheelu.

Tak se k zastánci nebudu přibližovat a než ke mně dojdou dost jich pochcípá a už to takzlé nebude
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty parchanty na druhé straně aby padli za tu svou.
Grawl
 
Příspěvky: 480
Registrován: stř dub 17, 2013 6:02 pm
Bydliště: an0nym000us.blog.cz

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod kubrt » úte čer 25, 2013 2:31 pm

Tak na to bych moc nespoléhal. Nejpozději v druhým kole jsou u tebe. :wink: A Azyl opravdu není jenom o jedný jednotce.
kubrt
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 14, 2011 10:01 pm

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod Grawl » úte čer 25, 2013 2:57 pm

kubrt píše:Tak na to bych moc nespoléhal. Nejpozději v druhým kole jsou u tebe. :wink: A Azyl opravdu není jenom o jedný jednotce.

Ty se zmiňuješ o jedný jednotce. A jsou u mně ve třetí akci a s iniciativou 8 moji střelcivystřelí 4x
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty parchanty na druhé straně aby padli za tu svou.
Grawl
 
Příspěvky: 480
Registrován: stř dub 17, 2013 6:02 pm
Bydliště: an0nym000us.blog.cz

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod kubrt » úte čer 25, 2013 5:47 pm

Člověče hrál jsi někdy proti živýmu protihráči nebo jenom počítáš hodnoty v tabulkách? Počítej s artefakty, skilly od hrdiny a kouzly. Psal jsem, že jsou silný všechny jednotky. Zrovna tak se zvednou čísla kušníkům když si vezmeš Dougala. A pak k tobě nemusí chodit. Ty zastánce jsem dal jako příklad. Jde o to, že jednotky azylu jsou dost silné i bez podpory hrdiny. Pokud vím, že mám protivníka s dobrými střelci (elfové), tak se na to připravím. A konkrétně Azylu ty skilly chodí - taktika, obrana, uhýbání, mistr obranných kouzel nebo mistr mysli. K tomu artefakty na iniciativu (prsteny, dračí brnění), větrný boty. Tuhle rasu si prostě tvůrci "vymazlili", že s ní může hrát dobře proti pc i začátečník. Proti neutrálním jednotkám beze ztrát a proti pc nepříteli bez potíží.
kubrt
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 14, 2011 10:01 pm

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod Grawl » úte čer 25, 2013 6:00 pm

kubrt píše:Člověče hrál jsi někdy proti živýmu protihráči nebo jenom počítáš hodnoty v tabulkách? Počítej s artefakty, skilly od hrdiny a kouzly. Psal jsem, že jsou silný všechny jednotky. Zrovna tak se zvednou čísla kušníkům když si vezmeš Dougala. A pak k tobě nemusí chodit. Ty zastánce jsem dal jako příklad. Jde o to, že jednotky azylu jsou dost silné i bez podpory hrdiny. Pokud vím, že mám protivníka s dobrými střelci (elfové), tak se na to připravím. A konkrétně Azylu ty skilly chodí - taktika, obrana, uhýbání, mistr obranných kouzel nebo mistr mysli. K tomu artefakty na iniciativu (prsteny, dračí brnění), větrný boty. Tuhle rasu si prostě tvůrci "vymazlili", že s ní může hrát dobře proti pc i začátečník. Proti neutrálním jednotkám beze ztrát a proti pc nepříteli bez potíží.

Proti živímu hráči už jsem hrál a pokud mám počítat skilly tvýho hrdiny tak musím počítat i skilly protihráče a protože nevím jaký skilly kdo bere tak je to pak nanic. Proti pc to bez potíží dáš s jakoukoliv rasou. Artefakty má i protihráč a ta iniciativa se zlepšuje procentuálně takže pomalým jednotkám jednotkám moc nepřidá. Ještě jsi ale neřekl skoro nic o slabých kouzlech a nedostatku many.
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty parchanty na druhé straně aby padli za tu svou.
Grawl
 
Příspěvky: 480
Registrován: stř dub 17, 2013 6:02 pm
Bydliště: an0nym000us.blog.cz

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod kubrt » úte čer 25, 2013 6:46 pm

Silný kouzla pro hrad nejsou tolik potřeba. Stačí když vydrží 4-5 kol. Manu zvedne Osvícení =>Inteligence. Když budu mít 100 bodů, tak mi to stačí na 3-4 hromadný kouzla co jsem vypisoval a ještě třeba na očistu nebo magickou imunitu. Víc nepotřebuješ. Počítání skillů jsem nemyslel jako matematický příklad, ale jako podporu svých jednotek.
P.S. Neber to tak vážně :wink: Hlavně, že je o čem psát :lol:
kubrt
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 14, 2011 10:01 pm

Re: nejhorší rasa

Příspěvekod EuroMarkos » úte čer 25, 2013 9:23 pm

Grawl píše:
kubrt píše:Člověče hrál jsi někdy proti živýmu protihráči nebo jenom počítáš hodnoty v tabulkách? Počítej s artefakty, skilly od hrdiny a kouzly. Psal jsem, že jsou silný všechny jednotky. Zrovna tak se zvednou čísla kušníkům když si vezmeš Dougala. A pak k tobě nemusí chodit. Ty zastánce jsem dal jako příklad. Jde o to, že jednotky azylu jsou dost silné i bez podpory hrdiny. Pokud vím, že mám protivníka s dobrými střelci (elfové), tak se na to připravím. A konkrétně Azylu ty skilly chodí - taktika, obrana, uhýbání, mistr obranných kouzel nebo mistr mysli. K tomu artefakty na iniciativu (prsteny, dračí brnění), větrný boty. Tuhle rasu si prostě tvůrci "vymazlili", že s ní může hrát dobře proti pc i začátečník. Proti neutrálním jednotkám beze ztrát a proti pc nepříteli bez potíží.

Proti živímu hráči už jsem hrál a pokud mám počítat skilly tvýho hrdiny tak musím počítat i skilly protihráče a protože nevím jaký skilly kdo bere tak je to pak nanic. Proti pc to bez potíží dáš s jakoukoliv rasou. Artefakty má i protihráč a ta iniciativa se zlepšuje procentuálně takže pomalým jednotkám jednotkám moc nepřidá. Ještě jsi ale neřekl skoro nic o slabých kouzlech a nedostatku many.


Podle toho co píšeš, tak toho proti člověku moc odehráno nemáš. Ve všem, co píše Kubr, se můžu podepsat, jde vidět, že má něco odehráno.
Hrad je bez konkurence jeden z nejsilnějších možná i nejsilnější hrad. Pokud vezmeš inteligenci, tak není problém mít manu na 150, což bez problému stačí na souboj. Bude mi stačit hromadný odklon střel, výdrž, zrychlení, božská síla, očista, magická imunita a teleport, nic víc potřebovat nebudu. Jestli ti to je málo, máš prstýnek na snížení cenu kouzel. A než se s Kobkou pořádně rozkoukáš, je po hře.
Ani jedna jednotka z hradu nemá slabinu a největší svinstvo jsou pěšáci s kombinací s Laszlem
Jestli máš Heroes na steamu, můžeme dát, já tě o tom přesvědčím :P
Uživatelský avatar
EuroMarkos
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv črc 30, 2009 6:35 pm

Další

Zpět na Obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron