Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Heroes Editor

Obecně k Heroes of Might and Magic V

Heroes Editor

Příspěvekod Gibbonek » stř úno 28, 2007 9:07 pm

Brý večír,
začal jsem nedávno dělat SP mapy do Heroesu a moje tvorba nyní uvízla na mrtvým bodě kvůli jedný prkotince. Udělat prostředí, nacpat tam houfy surovin a monster jsem zjistil, že je to ještě to nejlehčí, co může v Heroes Editoru být. Problém nastal, když jsem se snažil zabrousit do skript... :roll:
Zkrátka...mapa je o tom, že 3 hrdinové se normálně rozvíjí (quest "defeat all" jsem nechal), ale chtěl jsem to udělat o to zajímavější, že na jednom ostrově (což by mělo patřit také do hlavních questů) je 4., neaktivní hráč (tedy ten hlavní boss), kterého musíte porazit. Když ho porazíte, dostanete nějakej skvostnej artefakt atd...
No, a já bych potřeboval nějak naskriptovat nebo udělat, aby ten 4.player prostě stál na místě, dokud na něj nezaútočíte (pokud bych si dovolil luxus, ještě předtím, než vstoupíte do jeho rajónu, bych potřeboval nějakou textovku "jestli opravdu chcete vstoupit do jeho území...").

Mám k tomu i anglický manuál, jenže v něm se o skriptování tolik nebaví a v pdf "Script Functions" jsem nenašel to, co chci. Stejně i pochybuju, že jsem to napsal správně, pač jsem ve skriptování úplnej zelenáč. :D

Jestli to někdo náhodúc víte, tak mi ten postup zkuste popsat, co bych měl do skriptu napsat, v nejhorším mě odkázat někam, kde to je líp popsaný...

Předem díky :wink:
Movie making, editoring...to přenechte mně.;)
Gibbonek
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 28, 2007 8:53 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod Activator » čtv bře 01, 2007 6:48 pm

Krome skriptu (nejsem si jist, ze se to dela skriptem) se takovato situace da resit napriklad branou a stanem klicnika.
Naposledy upravil Activator dne ned bře 04, 2007 10:52 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Activator
 
Příspěvky: 376
Registrován: pon led 09, 2006 2:28 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Activator » ned bře 04, 2007 10:50 am

Zrovna v nově přidané mapě "Stonebreaker", která je mimo jiné ke stažení zde na Heroes Centru, stojí stále na jednom místě nepřátelský hrdina.
Uživatelský avatar
Activator
 
Příspěvky: 376
Registrován: pon led 09, 2006 2:28 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků