Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Amatérský překlad známých skřetích jednotek

Obecně k šestému pokračování Might and Magic: Heroes VI

Amatérský překlad známých skřetích jednotek

Příspěvekod Caius » stř pro 29, 2010 11:14 pm

Ahoj, rozhodl jsem se přeložit popis těch několika známých skřetích jednotek a zveřejnit ho, abych nám všem ukrátil dlouhou chvíli při čekání na HoMaM VI. Předem se omlouvám za případné spoilery, gramatické chyby a případný nepřesný nebo kostrbatý překlad :wink: .

Originální text: http://www.facebook.com/MightandMagic#!/photo.php?fbid=482080029587&set=a.482079994587.260460.161184829587&pid=5598126&id=161184829587

ŘADOVÉ

Goblin/Goblin lovec

Obrázek

Obrázek

Goblini jsou degenerovaní orkové, zrození z krve nižších démonů (většinou ďáblíků) , kteří jsou výsledkem nezdařených pokusů se skřety.

Goblini jsou malí (jejich výška se pohybuje v rozmezí čtyř až pěti stop), vychrtlí a slabí, ale velmi hbití a přesní.

Průměrný goblin je prohnaný, zbabělý a hloupý. Zřídkakdy se odváží zaútočit v nízkém počtu, přednost dává úskokům a (mizerně zkonstruovaným) primitivním pastem. Ve skřetích armádách fungují goblini jako poskoci, zvědové, průzkumníci a občas také jako oběti pro šamany, munice pro kyklopy nebo i jako potrava, pokud jsou příděly jídla nedostačující…

Goblin lovec je vylepšenou podobou goblina.

Harpyje/Fúrie

Obrázek

Obrázek

Tito tvorové - napůl ženy a napůl draví ptáci, byli původně využíváni jako zvědové, poslové a průzkumníci armády mágů.Vydobyli si svou svobodu během Vzpoury zvěřího lidu. Skřeti je přijali za spojence a považují je za oblíbence otce Nebes.

Harpyje, které se usadily na ostrovech Pao byly vytvořeny z všemožných tropických dravců původně obývajících Východní pralesy, což vysvětluje pestrobarevnost jejich peří.

Fúrie je vylepšenou podobou harpyje

Bojovník s kyjem/Drtič

Obrázek

Obrázek

Lehce obrnění a po zuby ozbrojení bojovníci s kyjem jsou základem první linie skřetích armád.

Jejich obvyklou taktikou je vyrazit proti nepříteli, využívajíce svého množství , rychlosti, divokosti a houževnatosti k proražení nepřátelské obrany a vymlácení duše ze svých soupeřů.

Masivní štíty bojovníků s kyjem nemají dekorativní funkci, ale slouží k odražení střel vržených z nepřátelských pozic.

Drtič je vylepšenou podobou bojovníka s kyjem.
Naposledy upravil Caius dne úte led 11, 2011 7:04 pm, celkově upraveno 5
Elfové zničí každého, kdo se opováží vztáhnout ruku na Irollanské hvozdy!
Caius

Re: Amatérský překlad známých skřetích jednotek

Příspěvekod S4rdo » pát pro 31, 2010 11:01 am

Zajimave, snaha se ceni. Ale ty nazvy kreatur mi prijdou docela strohe, az odflaknute. Nerikam tebou. Ale kazda kreatura, kazda bytost ma svou minulost, svuj puvod. Nemyslim si, ze by bylo na skodu jim pridat trochu historie a lepsiho jmena. Ku prikladu Bloody Furia apod. hm?
S4rdo

Příspěvekod Caius » pát pro 31, 2010 12:30 pm

no, některá jména jsou vážně dost strohá (maniac u pekla, drtič atd.), ale nejvíc odfláknuté mi přijde, že upgrady nemají svůj vlastní popis - zajímalo by mě, zda alespoň ve hře ho budou mít, anebo budou mít v popisu jen to, že jsou vylepšená verze té a té potvory
Caius

Příspěvekod GoodMan » pát pro 31, 2010 12:38 pm

Caius píše:no, některá jména jsou vážně dost strohá (maniac u pekla, drtič atd.), ale nejvíc odfláknuté mi přijde, že upgrady nemají svůj vlastní popis - zajímalo by mě, zda alespoň ve hře ho budou mít, anebo budou mít v popisu jen to, že jsou vylepšená verze té a té potvory

Ty jména mají svůj původ v tom, jakou má jednotka schopnost, v čem vyniká - třeba Drtič je odvozen od toho, že kyjem jednoduše drtí nepřátele, Šílenec jsou dost vrtošivý, mimo jiné jsou služebníkem Ur-Vormocha, Vládce šílenství....
Nějaké originální jméno by se hodilo, ale tvůrci šli neoriginální cestou... snad (moje pouhá domněnka) je to podle nich jednoduší pro začínající hráče, jenž neznají předešlé díly a neví, jaká jednotka k čemu slouží (neboť původní jednotky z pětky v šestce mají téměř totožné schopnosti, takže pro nás "veterány" je jednoduší určit, k čemu co slouží). Nevím, mě je to osobně jedno.
Někde bylo, že bude spousty "poznámek" ve hře, kde se dozvíme mnohé o jednotkách, hrdinech nebo historii, ale kdo ví, co tím mají na mysli oni, a co si pod tím představujeme my.
Naposledy upravil GoodMan dne pát pro 31, 2010 12:45 pm, celkově upraveno 1
Dejte mi zatraceně někdo nějaký tip!
GoodMan

Příspěvekod Caius » pát pro 31, 2010 12:44 pm

To já chápu ,ale i když u některých ta jména sedí (chápu, že drtič by se asi těžko mohl jmenovat třeba Opravdu zuřivý bojovník s kyjem), u jiných mi přijdou dost primitivní a odbytá.
Caius

Příspěvekod GoodMan » pát pro 31, 2010 12:47 pm

Caius píše:To já chápu ,ale i když u některých ta jména sedí (chápu, že drtič by se asi těžko mohl jmenovat třeba Opravdu zuřivý bojovník s kyjem), u jiných mi přijdou dost primitivní a odbytá.

Tak v málokteré hře máš skutečně originální nic neříkající jména, podle kterého nelze určit, co vlastně jednotka umí. Světlejší vyjímkou je snad StarCraft II.
GoodMan

Příspěvekod Sakuba » pon led 03, 2011 6:12 pm

Super.. Musím pochválit tenhle překlad. Sice pár chybek, ale na t ose nehledí.
Tvůrci mne mile překvapili s jednotkou Harpie, zato mne zklamali u Goblinů -
"také jako oběti pro šamany, munice pro kyklopy nebo i jako potrava"
Tak tohle je prostě kopírovaní pětky - neříkám že je to všechno na nic, ale mohli pro ně vymyslet vlastní schopnosti, nebo tam alespoń nedat všechny ty, co jsou v pětce. :(
Jinak se mi orkové líbí! :D
Jen ti, co uctívají Urgashe se mohou stát mocnými. Jen ti co, podstoupí cestu plamenem mohou dosáhnout cíle, jen ti, co projdou plamennou cestou, mohou být odměněni. Proto proč nesvádět a vraždit?? Vždyť je to jediný účel démona. Ať žije kha - Beleth!
Sakuba

Příspěvekod GoodMan » úte led 04, 2011 2:52 pm

Sakuba píše:Super.. Musím pochválit tenhle překlad. Sice pár chybek, ale na t ose nehledí.
Tvůrci mne mile překvapili s jednotkou Harpie, zato mne zklamali u Goblinů -
"také jako oběti pro šamany, munice pro kyklopy nebo i jako potrava"
Tak tohle je prostě kopírovaní pětky - neříkám že je to všechno na nic, ale mohli pro ně vymyslet vlastní schopnosti, nebo tam alespoń nedat všechny ty, co jsou v pětce. :(
Jinak se mi orkové líbí! :D

Je dobře, že se drží zaběhnutého, když se to týká stejného světa, historie, národů..
GoodMan

Příspěvekod Dave_Jame » úte led 04, 2011 3:57 pm

Mě se vřidcky Goblini zdáli jako nejnápaditější ze všech jednotek z Heroes V

Jejich multifunkční využití bylo úžasné.
Tak by mě cokoliv než něco podobného hodně zklamalo

Jinak k překladům.
Nejsou zdaleka tak strašné. Když se divám na některé své staré překlady, sám skčipu zubama. takže sme tam nějaká nesrovnalost nevadí. ono se to doladí. škoda jen že Ubisoft nedodržel svou normální frekvenci Aktualit, Mohl jsem tu brzy už dát vlastní podobu překladů. (p.s. Lidské jednotky jsou už hotovy a odeslány, taks e máte an co těšit)
Podpořili byste projekt za zlepšení Češtiny v Heroes VI?

Stačí když zde napíšete chyby se kterými jste se setkali. http://forum.heroes-centrum.com/viewtopic.php?f=24&t=5150
Dave_Jame
Redaktor

Příspěvekod jakubcha » ned led 09, 2011 9:23 pm

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 1184829587

Tady je odkaz na novou jednotku, kterou se mi povedlo najít...jmenuje se Rozzuřený Kyklop.
Sláva Peklu které sežehne celý Ashan svými plameny chaosu a bude tančit po jeho troskách!!!!
jakubcha

Příspěvekod jakubcha » ned led 09, 2011 9:24 pm

Pardon to nebyl on...Tady je ten správný.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 1208978427
Sláva Peklu které sežehne celý Ashan svými plameny chaosu a bude tančit po jeho troskách!!!!
jakubcha

Příspěvekod Caius » pon led 10, 2011 7:40 pm

Kentaur

Obrázek

Kentaur nájezdník

Obrázek

Překlad by Bušák

Bušák píše:Kentaur
Stejně jako harpyje , kentauři jsou ,,lidské šelmy“(napůl lidé a napůl zvířata) , byli stvořeni čaroději ze sedmi měst v roce 512 n.l. Napůl lidé a napůl koně , sloužili svým pánům čestně jako zvědové a pohotoví lukostřelci v jejich armádách.
Ale těm dnům přišel konec, když je čaroději nahradili svými novými výtvory ,,živými stroji". Jako například Golemové chrliče titáni, atd. Byli snazší na ovládání, poslušnější a spolehlivě věrní.
Kentauři dostávaly méně a méně ušlechtilé úkoly, a skončili doručováním zpráv a taháním vozíků.Rozladěni z jejich ztráty prestiže, se ochotně připojili k povstání ,,lidských šelem“ a skončili roztroušeni po celém povrchu Ashanu, hledajíce prostor, důstojnost a svobodu.
Brzy se setkali s kmeny Orků a stali se jejich spojenci, díky společným zájmům a smýšlení.
Kentauří nájezdník je vylepšená podoba kentaura.
Caius

Příspěvekod Caius » pon led 10, 2011 8:15 pm

Na ofic. stránkách se objevil popis nám už známé jednotky - Mořského draka/úhoře

Mořský úhoř

Obrázek

Coby ztělesnění Shalassy, dračí bohyně vody, tito tvorové často střeží místa posvátná a zapovězená pro obyčejné smrtelníky . Mořský úhoř ovládá vodní magii a je přivoláván v časech nejvyšší potřeby nejbližšími přívrženci Shalassy. Je přírodní silou, kterou se odváží vyzvat na souboj jen ty nejodvážnější armády.

Další info:

http://might-and-magic.ubi.com/heroes-6 ... -Maintab-1
Caius

Příspěvekod Bušák » stř led 19, 2011 4:58 pm

Válečník Jaguár (Jaguáří válečník) => Válečník Panter (Panteří válečník)
Jaguáří bojovníci jsou elitními bojovníky, žijícími na ostrovech Pao. Jsou nejzuřivějíší, nejmocnější a nejvýše postavení bojovníci svého lidu. Aby se odvážný skřet stal Jaguářím bojovníkem, musí nejprve zabít šavlozubého jaguára, jednoho z nejdivočejších predátorů ostrovů, holýma rukama. Netřeba dodávat, že maska Jaguářího bojovníka často skrývá četné jizvy, získané během tohoto nebezpečného rituálu. V boji se násilně a slepě vrhají do řad nepřátel a napadají je svými kostěnými drápy. Jaguáří bojovníci jsou často používáni , jako čestná stráž skřetích šamanů a náčelníků.
Obrázky zde: http://might-and-magic.ubi.com/heroes-6 ... m:6-231-32
Bušák

Příspěvekod Elreth » stř led 19, 2011 5:48 pm

Tak zbývají už jenom šamani a kyklopové a skřetí národ(jednotky) je na světě, ale šamani budou v Heroes 6 stejně na velké úrovni...
Elreth

Další

Zpět na Obecně