Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Další překlady (hrdinové,...)

Obecně k šestému pokračování Might and Magic: Heroes VI

Který z dosud uveřejněných hrdinů je váš favorit?

Lord Haart
7
41%
Lady Eileen
2
12%
Deleb
4
24%
Lorish
2
12%
Scatha
1
6%
Sir Jaywoods
0
Žádná hlasování
Mokka
0
Žádná hlasování
Matewa
0
Žádná hlasování
Tsuan
1
6%
Yugen
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 17

Další překlady (hrdinové,...)

Příspěvekod Caius » ned čer 05, 2011 3:21 pm

Po jednotkách jsem se rozhodl přeložit i některé další zveřejněné věci o Heroes VI, a začnu hrdiny:

Lord Haart

Obrázek

Lord Haart je chráněnec Jeleního domu, který projevil své schopnosti již v mládí, když bojoval jako třináctiletý panoš po boku Lorda Kierana v Elfích válkách.

Po Kieranově záhadném zmizení se Lord Haart začal věnovat šermířskému umění ještě intenzivněji a stal se nejmladším knížetem, jaký kdy žil v Jelenním vévodství, nemluvě o tom, že i jedním z těch nejodvážnějších.

Povídá se, že když se proslulému knížeti jeden hostinský, Brandon Fleece, vysmíval kvůli jeho zdrženlivosti v diskuzi o jeho zkušenostech z Elfích válek, Lord Haart mu rychle poupravil oděv - třemi máchnutími svého meče.

Specializace: Rozený velitel (začíná s Vedením +4)Lady Eileen

Obrázek

Lady Eileen se poprvé proslavila, když přivedla na svět jednovaječná trojčata. Toto zázračné požehnání samotného Elratha bylo později zneužito žoldáky prahnoucími po výkupném, kteří unesli její tři syny a drželi je v zajetí po sedm let.

Během tohoto období samotný císař Liam nabídl obrovskou odměnu za navrácení dětí a Eileen se nechala vést Elrathem - stala se z ní nesmírně oddaná kněžka. Děti jí byly navráceny a jejich únosci popraveni, ale Eileen zjistila, že její synové už zdaleka nejsou mírnými andílky, které znávala, a tak byli posláni do inkvizitorské školy na převýchovu.

Eileen je i nadále pravidelně vídá, ale při jejich výchově spoléhá spíše na modlitby k Elrathovi a vzdělávání v kostele než na osobní pozornost.

Utajovaná zloba z osudového zlomu v jejím životě jí obdařila velmi pragmatickým, ne-li přímo úžitečným smyslem pro spravedlnost.Specializace: Abatyše (přírůstek Sester a Řeholnic je navýšen o 6 za týden)Deleb

Obrázek

Nepleťte si Deleb, služebnici Vládce bolesti, Ur-Traggala, se sukubami. Ona sukuba není.

A aby to dokázala, ráda vás pozve k otestování jejího nejnovějšího mechanického výmyslu; mašiny, která vás dokáže odřít, popálit nebo sežehnout dosud nevídaným způsobem. To vše za doprovodu úsměvů konstruktérky.

Jako mistryně ohnivé magie je vám schopna s radostí hodiny a hodiny vyprávět o rozdílech mezi ožehnutím a popálením nebo třeba mezi opařením a ocejchováním, ale ještě raději vám to předvede.

Specializace: Vládkyně ohně (Ohnivá kouzla jsou efektivnější)Lorish

Obrázek

Bývalý správce psinců samotného císaře Connora, který nyní rozbíhá svou živnost v srdci Sheoghu - provozuje psinec pro Kerbery.

Když Lorhish neuposlechl přímý rozkaz svého císaře, aby dopadl mladé skřety, kteří kradli jablka z císařových sadů. Byl zbaven svého postu, a s nevalnými vyhlídkami do budoucnosti se zrovna opíjel pivem, když mu neznámá kráska slíbila nový život výměnou za pár detailů o honu na císaře plánovaném na konec měsíce u příležitosti návštěvy Chrtího vévodství.

Lorhish její nabídku přijal, a výsledkem byl útok na loveckou slavnost, po kterém byla polovina císařského dvora mrtvá. Byl mučen za svou účast ve spiknutí a na svá zranění zemřel, ale nikdy neodhalil totožnost oné ženy, což byl fakt, který přispěl k jeho znovuzrození pod jejím velením v Sheoghu.

Specializace: Pán kerberů (přírůstek Pekelných psů a Kerberů je navýšen o 6 za týden)
Elfové zničí každého, kdo se opováží vztáhnout ruku na Irollanské hvozdy!
Uživatelský avatar
Caius
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned zář 30, 2007 1:43 pm
Bydliště: Irollanské hvozdy

Re: Další překlady (hrdinové,...)

Příspěvekod Caius » ned čer 05, 2011 3:36 pm

Scatha

Obrázek

Mistr magie a meče a jeden z nejlepších šermířů Ashanu, Deras Ban, pozval Scathu, aby přišla do Sedmi měst studovat umění boje s mečem. Čtyřiadvacetiletá Scatha pozvání přijala a opustila říši královny Tuidhany směřujíc do země mágů.

Byla vynikajícím učněm a cvičila až do doby, kdy na Tuidhanino království zaútočila Svatá Sokolí říše. Deras Ban, který měl svou výtečnou studentku velmi rád, ji do úkrytu do jeho domovského města, Al-Betylu, ve strachu, že Rada mágů ze Sedmi měst bude stát na straně císaře Liama, a že by ji proto nechali uvěznit, jako projev dobré vůle. Když se Scatha schovávala v přepychovém sklepení v Al-Betylu, seznámila se s kultem Pavoučí bohyně. Podrobnosti její přeměny jsou zahaleny rouškou tajemství, ale ví se, že jí důvěřuje jak Matkou Namtaru, tak nekromantka Svetlana.

Specializace: Mistr Utrpení (hrdina začíná se schopností Utrpení, s bonusem k efektivitě)Sir Jaywoods

Obrázek

Sir Jaywoods, někdejší kníže Jednorožčího vévodství, tvrdí, že se rozhodl stát upírem, protože v půltuctu duchů je více života, než ve stovce žijících, dýchajících měšťanů, a není to tak daleko od pravdy.

Je posedlý budoucností - tuto vášeň v něm zažehl jeho otec, nadšený pro historii. A chce vědět, kdo bude vládnout Ashanu za pět set let, jaká tajemství magie budou odhalena a zda bude na světě vždy místo pro ušlechtilé muže, jako je on.

Proměna v upíra byla jednou z cest, jak to zjistit. Sazí na to, že život bude stále krutý a krvavý, bez ohledu na dobu, ale během čekání na to, jestli to tak skutečně bude, si s radostí uloví pár démonů…

Specializace: Osvícený (hrdina začíná se schopností Osvícení, s bonusem k efektivitě)Mokka

Obrázek

Mokka se narodila mezi svobodné orky východních stepí Ranaaru a byla znamenitou lovkyní, jíž uznávali skřeti i kentauři.

Jednoho dne do její vesnice dorazila skupina skřetích uprchlíků z ostrovů Pao. Utečenci vyprávěli, jak byli napadeni a jejich děti byly prodány do otroctví. Mokku tento hanebný čin rozlítil a přísahala otci Nebes, že dokud bude dýchat, žádný ork nebude otrokem.

Okamžitě vyrazila s malým vojskem na jih s cílem splnit daný slib. Jakmile však překročili hory, byli přepadeni Vlčím vévodou a všichni byli zabiti nebo zajati.

Byla poslána do dolů, ale podařilo se jí utéct, a to dost nebývalým způsobem - krumpáčem zabila sedm strážných a uprchla na hřbetu kentaura.

Jako nynější obyvatel ostrova Pao se tato cílevědomá rebelka stala ztělesněním skřetích snů o svobodě.

Specializace: Mistryně pokřiků (Válečné pokřiky jsou efektivnější)Matewa

Obrázek

Matewa je sice mlád, moudrostí však předčí i stařešiny, a je svým kmenem velmi považován, ba až nábožensky uctíván.

Říká se, že tento skřetí šaman slýchával ve svých dětských snech rozzlobené hlasy předků.

Pouť do Světa duší podstoupil už v šesti letech a jeho tělo nenese žádné známky tohoto zážitku – bylo ušetřeno díky blesku podobné jizvě, která se táhne přes celý jeho hrudník. Matewa oplývá žertem a řečnickým uměním a jeho moudrost předčí tísíce skřetích válečníků a stovky šamanských vypravěčů.

Často z legrace říká, že klid od jejich stížností bude mít, až budou orkové vládnout Ashanu.


Specializace: Mistr poutník (přírůstek Snových poutníků a Plenitelů snů je navýšen o 3 za týden)
Elfové zničí každého, kdo se opováží vztáhnout ruku na Irollanské hvozdy!
Uživatelský avatar
Caius
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned zář 30, 2007 1:43 pm
Bydliště: Irollanské hvozdy

Re: Další překlady (hrdinové,...)

Příspěvekod Caius » ned čer 05, 2011 3:45 pm

Tsuan

Obrázek

Tsuan se narodila do komunity svobodných pirátů a už jako velmi mladá získala možnost velet své vlastní lodi. Nashromáždila značné množství kořisti díky okrádání obchodních lodí ze Sedmi měst na jejich cestě Nefritovým mořem.

Její život však nabral neočekáváný směr, když její plavidlo pohltila obrovská mořská příšera a ona se vzbudila hluboko pod hladinou oceánu, v obrovském paláci jednoho z nagských daimjó.

Tsuan byla za svůj život ráda, ale rychle si uvědomila, že je vězněm. Po pětiletém zajetí, ve kterém se naučila o složitostech bohaté nagské kultury více než kterýkoliv jiný člověk před ní, si vysloužila svobodu a dostala od daimjóa ostrov, se kterým může dělat cokoliv, co se jí zlíbí.

Specializace: Průzkumník (+2 k pohyblivosti na souši i na moři)Yugen

Obrázek

Yugen byl tanečníkem v Nariyském císařském souboru zvaném Hedvábné vlny. Tento soubor se skládal pouze z lidí - ze stovky mužů a žen, kteří vystupovali dvakrát za rok – vždy, když Věčná
císařovna opustila svůj ohromný podvodní palác, aby navštívila své ostrovní provincie nacházející se nad hladinou oceánu.

Tento proslulý soubor byl však z neznámých důvodů zmasakrován vrahy.

Přežili jen tři lidé - Yugen byl jedním z nich, a aby poděkoval Shalasse za to, že zázrakem přežil, stal se jejím kněžím.

Věčná císařovna si stále přeje aby pro ni jednou za rok zbývající tanečníci vystupovali, a je to jediný případ, kdy Yugen ještě tančí na veřejnosti.

V jeho tanci je prý tolik žalu, že při jeho vystoupení pláčou dokonce i dračí úhoři.

Specializace: Mistr Duchů pramene (přírůstek Duchů pramene a Mizu-Kami je navýšen o 3 za týden)
Elfové zničí každého, kdo se opováží vztáhnout ruku na Irollanské hvozdy!
Uživatelský avatar
Caius
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned zář 30, 2007 1:43 pm
Bydliště: Irollanské hvozdy

Re: Další překlady (hrdinové,...)

Příspěvekod Robertosom » ned čer 05, 2011 6:13 pm

Díki moc, iste to dalo dosť práce.

My fanúšikovia Harryho P budeme mať tiež svojho favorita, ...bylo ušetřeno díky blesku podobné jizvě...

Zatiaľ nehlasujem za žiadneho hrdinu, troška škoda že hrdinovia ovplyvnia prírastok danej jednotky a nie silu a obranu ako predtým, to bývalo dosť zaujímavé, ale tak nevadí.
Robertosom
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 03, 2011 8:58 pm

Re: Další překlady (hrdinové,...)

Příspěvekod estla » pon čer 06, 2011 1:45 am

Robertosom píše:Díki moc, iste to dalo dosť práce.

My fanúšikovia Harryho P budeme mať tiež svojho favorita, ...bylo ušetřeno díky blesku podobné jizvě...

Zatiaľ nehlasujem za žiadneho hrdinu, troška škoda že hrdinovia ovplyvnia prírastok danej jednotky a nie silu a obranu ako predtým, to bývalo dosť zaujímavé, ale tak nevadí.

Nezabúdaj, že je to len zopár vybraných hrdinov, myslím si, že budú aj hrdinovia s inými špecializáciami :wink:
Uživatelský avatar
estla
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 09, 2010 8:18 pm

Re: Další překlady (hrdinové,...)

Příspěvekod Robertosom » pon čer 06, 2011 6:27 am

estla píše:
Robertosom píše:Díki moc, iste to dalo dosť práce.

My fanúšikovia Harryho P budeme mať tiež svojho favorita, ...bylo ušetřeno díky blesku podobné jizvě...

Zatiaľ nehlasujem za žiadneho hrdinu, troška škoda že hrdinovia ovplyvnia prírastok danej jednotky a nie silu a obranu ako predtým, to bývalo dosť zaujímavé, ale tak nevadí.

Nezabúdaj, že je to len zopár vybraných hrdinov, myslím si, že budú aj hrdinovia s inými špecializáciami :wink:Ale tak z tých čo tu máme, tak až štyria majú schopnosť "týždenný prírastok jednoty" a ani jeden nemá navýšenie obrany a útoku pre jednotku, tak z toho môžme predbežne čosik vyvodiť.
Robertosom
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 03, 2011 8:58 pm

Re: Další překlady (hrdinové,...)

Příspěvekod estla » pon čer 06, 2011 8:04 pm

Možno naschvál vybrali práve takých "obyčajnejších" hrdinov, tých "zaujímavejších" si nechávajú na neskôr - všetko nám dávkujú po kvapkách, veď čo budú robiť do septembra :lol:
Uživatelský avatar
estla
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 09, 2010 8:18 pm

Re: Další překlady (hrdinové,...)

Příspěvekod Caius » stř čer 22, 2011 9:59 pm

Překlad nekouzelnických schopností hrdinů

Diplomat

Obrázek

Zvyšuje šanci, že se budou chtít nepřátelské jednotky připojit k hrdinově armádě a snižuje částku, kterou za to požadují.

Pasivní schopnost 2. kategorie

Rádce

Obrázek

Když se hrdina se schopností Rádce setká se spřáteleným hrdinou, získá druhý hrdina až 50% zkušeností rádce.

Pasivní schopnost 2. Kategorie

Hledač cest

Obrázek

Hrdina neztrácí žádné body pohybu za sbírání surovin, vstupování do budov atd.

Pasivní schopnost 1. Kategorie

Schopnost má tři úrovně (výše je popsána pouze první úroveň), druhá úroveň snižuje postih za pohyb v nerovném terénu.

Architekt III

Obrázek

Hrdina může jednou denně navštívit město a umožnit tam postavení druhé budovy v jeden den.
Pasivní schopnost 3. Kategorie

Sabotáž dolu

Obrázek

Hrdina může obětovat zbývající body pohybu a sabotovat nepřátelský důl, čímž v tomto dole zastaví těžbu na sedm dní. Nepřátelský hrdina důl může opravit, spotřebuje na to ale veškeré zbývající pohybové body.

Aktivní schopnost 2. kategorie

Vidiny

Obrázek

Na mapě dobrodružství ukáže dovednosti nepřátelského hrdiny a přesný počty jednotek v jeho armádě.

Aktivní schopnost 1. kategorie

Uhýbání a krytí

Obrázek

Krytí se za hradbami a překážkami je efektivnější.

Pasivní schopnost 1. Kategorie

Posily II

Obrázek

Jednou za boj může hrdina přivolat posily do skupiny spřátelených jednotek. Přivolané jednotky zmizí na konci bitvy.

Aktivní schopnost 2. kategorie

Taktika III

Obrázek

Po umístění jednotek na bojiště (poté, co lze vidět rozmístění soupeřových jednotek), může hrdina prohodit dvě skupiny jednotek. Pokud mají tuto schopnost oba hrdinové, můžou ji použít, ale neuvidí změny, které soupeř provede.

Pasivní schopnost 3. Kategorie
Elfové zničí každého, kdo se opováží vztáhnout ruku na Irollanské hvozdy!
Uživatelský avatar
Caius
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned zář 30, 2007 1:43 pm
Bydliště: Irollanské hvozdy

Re: Další překlady (hrdinové,...)

Příspěvekod MINOTAUR » pát črc 01, 2011 5:43 pm

Tí hrdinovia sú peckoví a hlavne Deleb :twisted:
„Právo je na straně silnějšího.“ Dovednost provést nějaký čin je dostatečný důvod proto ho učinit. Dobývej, drancuj a masakruj slabé – a nebo taky ne, záleží to jen na tobě. Oddávej se svým sobeckým potěšením. Zasvěť ty blázny, kteří neznají pravý význam svobody. Moc je tu proto, aby se jí ujali silní a vládli slabým.
Uživatelský avatar
MINOTAUR
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned led 04, 2009 4:23 pm
Bydliště: Ur-Hekal

Re: Další překlady (hrdinové,...)

Příspěvekod Caius » pon srp 01, 2011 8:15 pm

Ahoj, konečně jsem si pořádně zahrál Betu, a rozhodl jsem se přeložit některé texty, které jsem z ní vytáhl. :D
Začnu některými upgrady nekropole:

ŘADOVÉ

Mrtvolný ghúl

Obrázek

Mrtvolní ghúlové jsou svými pány trénováni v boji. Jsou ještě krutější a zkaženější než jejich „divocí“ příbuzní. Když jdou do bitvy po boku Nemrtvých lordů ze Sedmi měst, bývají připoutáni k sobě jako bojoví psi.


Přizrak

Obrázek

Přízraky vznikají při obzvláště pomalých a bolestivých úmrtích.

Jejich navždy zakonzervovaná zranění je nutí neustále prožívat muka jejich odchodu.

Přízraky mohou svým nepřátelům způsobit stejné utrpení, jímž prochází i ony. Nekromanté pomocí magie přesvědčují tyto zmučené duše, že jsou jedinými, kdo dokáže utišit jejich bolest.


ELITNÍ

Pán upírů

Obrázek

Když se upír stane mistrem svých nových schopností, místo stárnutí začne mládnout, a s každým dalším stoletím „života“ vypadá o rok mladší. Od té doby je zván Pánem upírů a stane se členem vládnoucí Rady Nekromantů.


Hnijící Lamasu (pozn. v Betě patří název Putrid Lamasu upgradované jednotce, zákl. jednotka je jen Lamasu)

Obrázek

Někteří parazité jsou imunní vůči „vrozené“ nákaze, kterou Lamasy šíří skrze svá těla a časem se mezi nimi vytvořil symbiotický vztah. Žíví se vším, co Lamasu zabije a také tím, co v její přítomnosti zahyne, a na oplátku Lamasu někdy používá roj těchto parazitů jako zbraň.

Tato zamořená stvoření jsou známá jako Hnijící Lamasu.


Doufám, že Vám ty překlady trochu zpříjemní čekání na vydání plné verze Heroes VI a již brzy se těšte na pár dalších přeložených hrdinnů. :wink:
Elfové zničí každého, kdo se opováží vztáhnout ruku na Irollanské hvozdy!
Uživatelský avatar
Caius
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned zář 30, 2007 1:43 pm
Bydliště: Irollanské hvozdy


Zpět na Obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron