Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Velký problém - bílé záblesky v Betě

Obecně k šestému pokračování Might and Magic: Heroes VI

Re: Velký problém - bílé záblesky v Betě

Příspěvekod Gorkan » pon srp 08, 2011 5:00 pm

[quote="P.S.: Na vianoce bude aj tak nový PC a ten už bude valiť ako drak :D :D[/quote]

Salve DOVAKHIN :D
Gorkan

Příspěvekod Thelvyn » úte zář 27, 2011 12:09 pm

Tákže :)
Měl jsem na desktopu (který je stěžejní, přnechal sem ho přítelkyni a ona dostane Collector edici jako dárek) také problém s bílýma zábleskama... Dal sem novej direct, dal sem novej ovladač grafiky, dal sem BIOS F14, vymetl sem prach a vyhnal krysy z case. Následně jsem opět zkusil nainstalovat demo a na low detaily, rozlišení 1280*1024, jsem dosáhl něčeho, co by se dalo nazvat plynulou hrou a bez otravných záblesků. Jenže...
Teď pro změnu mám mapu plnou černých trojúhelníčků a navíc, za určitých podmínek, se hra zasekne a spadne - ozkoušeno např. listování ve spell booku při fightu. Asi tři pokusy, pokaždé pád hry. Respektive, jednou zásek, jednou hláška chyba programu a vynucené ukončení a jednou se to ani neobtěžovalo s jakoukoliv hláškou :D .
Změna video nastavení ve hře, co se týče černých trojúhelníků, samozřejmě nic neřeší - kromě dalšího nasírání, nekonečného loadování a rostoucího hladu...
Na závěr dodávám vlastnosti desktopu, pořízené přez hwinfo :) .
http://img29.imageshack.us/img29/9476/sestavak.png
Byl tak nějak v plánu novej procesor, ale na ten se můžu vykašlat, když se to celkem rozjelo ne? Beru jakékoliv rady, včetně obětování zvěře nad počítačem za úplňku :twisted: .
Thelvyn

Příspěvekod kiliroy » úte zář 27, 2011 12:22 pm

Stačí jeden pohled na grafiku a vidím že je slabá. No takže jestli máš nejnovější ovladače a projel si to BIOSem tak by to ten počítač možná mohl utáhnout, takže je možné že je tu nějaká softwarová chyba. Ale spíš si myslím že to bude hardwarem.
:(
kiliroy

Příspěvekod concobara » úte zář 27, 2011 12:56 pm

Docela souhlasím s Kiliroyem. Je to jednoznačně chyba starého a slabého hardware. Mám podobný procesor jako ty (dneska už taky žádná sláva), dvojnásobek RAM (nutnost i kvůli toho, že mám Win 7) paměti a 3 roky starou grafickou karu ATI HD 4770 (což sice není žádné dělo a dnešní cena myslím nepřesáhne 1000,- , ale i tak je to o několik řádů výkonější grafická karta než používáš ty). Používám 64bit (je to rychlejší než 32bit WinXp SP3, keré používáš ty) Windows 7 a před reinstalem operačního systému se mi to nechutně sekalo. Po reinstalaci to jede pěkně, ale když dávám load tak musím tak 30-50 s počkat než se mi načtou všechny textury apod. Dokonce se občas setkám i s tím bílým blikáním (většinou když čekám na načtení těch textur) Heroes 6 sice avizuje velmi mírné minimální i maximální požadavky, ale přinejmenším pro demo zcela neplatí. možná to doladí v plné verzi, popřípadě výrobce grafické karty vydá nějaký ovladač v kterém Heroes 6 zvedne výkon, ale jinak si myslím, že to je dosti náročná hra. Pro srovnání DeusEx Human Revolution je 3D akce s mnohem rychleji se měnícím prostředím apod. a můj notebook (slabší kousek než mů desktop) se u toho ani nezahřeje zatímco při H6 topí jak šílený a taky to jen těžko rozdýchává. H6 je navzdory všem dvým přednostem podle mě zatím nedobře vyladěná hra. A ty většinu svých problémů s touto hrou(a mnoha dalšími :) ) vyřešíš nákupem lepšího hardware. Minimálně ti neuškodí další 2GB RAM a třeba nějaká starší ATI HD 5670 (poměr cena výkon taky docela solidní)...celý upgrade by tě tak vyšel okolo 2500. Je to sice nepříjemné a peněz není nikdy nazbyt, ale přeci jen ta sestava co používáš už musí být tak 6 let stará. Takže osobně bych být tebou obětoval o něco víc a poskládal to komplet nové :)
concobara

Příspěvekod Thelvyn » úte zář 27, 2011 1:52 pm

Člověku to ani nepřijde jak ty roky letí a najednou je HW na pikaču :D asi sem si měl před těma dvěma (?) rokama za ty prachy koupit radši novej desktop než notebook... Chtěl sem se zeptat hlavně pro tu jistotu, že sem něco nepřehlídnul..
Každopádně díky a hurá zpátky k "rýsovacímu prknu". :)
Thelvyn

Příspěvekod Thelvyn » pát zář 30, 2011 6:54 am

Eště jeden dodatek, minimálně jeden bug se mi povedlo spravit - to časté padání hry, např. pokaždé při najetí do spell booku. Našel sem na jednom ubisoft foru, že to způsobují nejnovější Nvidia ovladače - zkusil jsem downgrade na nižší verzi a opravdu, hra jede plynule a nepadá :).
Teď už by to chtělo přelstít jen ty černé trojúhelníky a na utrácení za novej hw se budu moct zase vykašlat na pár let :lol:
Thelvyn

Příspěvekod concobara » pát zář 30, 2011 7:56 am

Tak to jsi mě potěšil, že je někdy problém i s ovladačema nVidie, já už sem žil v představě, že jediné problémy s ovladačema má ATI :-D...
concobara

Předchozí

Zpět na Obecně