Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Nejlepší národ

Obecně k šestému pokračování Might and Magic: Heroes VI

Nejlepší národ

Příspěvekod antalyan » sob zář 20, 2014 4:05 pm

Ahoj,

chci se zeptat, který národ z H6 se vám líbil nejvíc a proč. Já jsem samozřejmě pro azyl:

dvě léčící jednotky + podpora léčivé magie
frakční schopnost umožňující ještě další léčení
velmi silná střelecká jednotka (i když jen jedna) s možností zasáhnout spoustu nepřátelských cílů najednou
slušná pohyblivost
u několika jednotek neoplácení útoků
ideální na dobývání hradů - 4 ze 7 jednotek (vlastně všechny až na zákadní) jsou schopny překonat hradby

Co do oblíbenosti by u mě potom následovala svatyně kvůli vysoké iniciativě, dobrým střelcům a díky kirinově oblačné pěšině možnosti několika tahů jednotky za kolo a nekropole kvůli tomu, že ta prakticky skoro nemůže prohrát (proto mě ale zase tak nebaví za ni hrát).
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod Bušák » sob zář 20, 2014 4:56 pm

Mě se v každém heroesu obecně nejvíce líbí azyl. Složení jednotek a síla frakce na to má minimální vliv, líbí se mi hierarchie jednotek na vrcholu s andělem (u H2 křižák - u H7 se budu těšit na šermíře).
U H6 to platí stejně, ale těžko se mi u heroese vybírá hrad, který by se mi nelíbil (snad jen conflux u H3, to je paskvil nad paskvily). Takže pokud bych měl v H6 přiřadit další hrad po azylu, asi bych tam dal démony. Nějak mi to i sedí k tomu, že jsou odvěcí rivalové azylu, ačkoli si nemyslím, že by byli nějak zvlášť silní.
Moc nemusím Svatyni, jednotky jsou krásné, ale hrad mi přijde poměrně slabý a frakční schopnost se vůbec nedá srovnávat s nekromancií, nebo protekcí, podobně jsou na tom i orkové.
Uživatelský avatar
Bušák
 
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 05, 2008 11:36 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod Shade3 » ned zář 21, 2014 7:30 am

Pro mě to jsou Temní Elfové, ale připadají mi strašně silní (2 core jednotky střelci, 1 je neviditelná, pokud vím, tak se všemi vylepšenými jednotkami se dá zaútočit tak, že v prvním kole soupeř nevrací úder...), což je škoda, protože ostatní národy se jim podle mě moc nemůžou vyrovnat. Ale líbila se mi jejich frakční schopnost :D. Takže pro mě jsou nejoblíbenější Temní Elfové, pak Peklo, Azyl a Nekro na třetím místě a Svatyně a Tvrz jsou na tom tak, jak psal Bušák, takže pro mě poslední.
Obrázek
Uživatelský avatar
Shade3
 
Příspěvky: 380
Registrován: pon led 02, 2012 8:39 pm

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod antalyan » ned zář 21, 2014 2:05 pm

Já jsem datadisk ještě nehrál, už dlouho plánuji se do něj pustit, ale zatím nevyšel čas. Teď ale budu mít znovu dohranou základní hru, takže snad ho konečně zkusím a třeba pak přehodnotím i své pořadí.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod antalyan » ned říj 05, 2014 4:48 pm

Tak už vím, jak se hraje za kobku. Má asi nejlepší základní jednotky, mít dva střelce, z toho jednoho schopného zasáhnout více cílů, je fakt super. Bohužel, elitní zase tak skvělé nejsou, vadí mi hlavně docela nízká pohyblivost a šampion černý drak je taky průměrný. Takže pro mě je nejlepší pořád azyl :D
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod antalyan » pon říj 13, 2014 5:52 pm

Nejlepší schopností pro kobku je hromadný spěch a mít k tomu plášť sovích pírek. Potom každá jednotka projde přes celé bitevní pole a je možné nepřátele zlikvidovat ještě dřív, než budou mít šanci se dostat na tah...
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod Bušák » úte říj 14, 2014 7:11 am

A to je podle mě špatně. Před vydáním H6 se chvástali, že zruší iniciativní bojový systém a zavedou zase kolový bojový systém. To je sice krásné, ale problémem tohohle systému je, že iniciativa tu stejně hraje roli, tzn. že někdy je možné nepřítele zničit dříve než se vůbec dostane na tah, tak to je v podstatě i u H3. Osobně si myslím, že by měla nepříteli v oslabení automaticky růst iniciativa, aby měl šanci vůbec zakouzlit a mohl s danou situací ještě něco udělat. Neříkám, že je to špatné v pozici útočníka, ale v pozici takového obránce nechce být nikdo. Další výhodou/ nevýhodou je, že pokud dáte s velmi iniciativními jednotkami na začátku čekat, hrají na konci kola v podstatě dvakrát za sebou.
Na druhou stranu v iniciativním systému se mnohdy stávalo, že než se dostal na řadu ku příkladu ent, noční můra už byla předtím třikrát. Takže ono to je těžké najít optimální podmínky pro bojový systém.
K tomu předchozímu příspěvku: problém šampionů v H6 obecně je způsoben tím, že jsou v podstatě pouze o dvě resp. jednu úroveň lepší než jednotky ostatní, tudíž se částečně stírají rozdíly. Pryč jsou časy, kdy jste mohli i s jednou šampionskou jednotkou v klidu masakrovat nepřátele. Na druhou stranu je to zase i výhoda, že mezi jednotkami nejsou tak výrazné rozdíly. Zase to má svá pro a proti.
Uživatelský avatar
Bušák
 
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 05, 2008 11:36 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod Xantipa » stř úno 18, 2015 12:15 pm

Já bych řekla, že je to spíš podle toho jak který hráč hraje a jak si zvykne řešit situace. Ač se to logicky nebude většině líbit / a nepopírám, že to s duchem Heroes moc společného nemělo/, já osobně jsem těžko rozdýchávala přechod z H4 na H5. Mě prostě sedla na dlouhou dobu 4. S dobře vytrenovaným hrdinou nebyl problém vybít půl mnapy včetně černých draků. A pokud to nestačilo, vzala jsem do družiny více hrdinů. Ale jak říkám to pak ztratilo pro spoustu lidí kouzlo. Ale RPG to bylo úžasné.. stále je :)
Ale k tématu. Já jsem zvyklá "drobit" jednotky na více celků a tak třeba spoustu jednotek můj primární hrdina "nevozí". Aspoň se nehádají a stále mám zálohu a něco na obranu měst.
Nejraději hraju za Tvrz a hned v závěsu je Azyl.
Platí se za liščí kožich nikoliv za noru.
Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.
Uživatelský avatar
Xantipa
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon dub 02, 2012 1:37 pm
Bydliště: Věčná tulačka

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod antalyan » stř úno 18, 2015 4:32 pm

Xantipa píše:Já bych řekla, že je to spíš podle toho jak který hráč hraje a jak si zvykne řešit situace. Ač se to logicky nebude většině líbit / a nepopírám, že to s duchem Heroes moc společného nemělo/, já osobně jsem těžko rozdýchávala přechod z H4 na H5. Mě prostě sedla na dlouhou dobu 4. S dobře vytrenovaným hrdinou nebyl problém vybít půl mnapy včetně černých draků. A pokud to nestačilo, vzala jsem do družiny více hrdinů. Ale jak říkám to pak ztratilo pro spoustu lidí kouzlo. Ale RPG to bylo úžasné.. stále je :)
Ale k tématu. Já jsem zvyklá "drobit" jednotky na více celků a tak třeba spoustu jednotek můj primární hrdina "nevozí". Aspoň se nehádají a stále mám zálohu a něco na obranu měst.
Nejraději hraju za Tvrz a hned v závěsu je Azyl.


Já to dělám přesně opačně :)
Všechnu armádu má jeden hlavní hrdina, ten pak objíždí mapu a mlátí do všech. Díky portálům si to, bohužel, může dovolit.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod joey34 » stř úno 18, 2015 8:22 pm

Já zase nemám nikdy více jak 3 hrdiny, nejvíc mi vyhovují 2. Jeden na dobývání a druhý na obranu. Ono stejně většinou jako naschvál není možné v putyce koupit hrdinu k danému cizímu hradu, který jste právě dobyli. A to by mohla být klidně další diskuze, pro mě nejžádanější dovednosti jsou vedení, válečné stroje, logistika a štěstí ...... poslední místo zaplácnu něčím podle rasy, co mi zrovna vyhovuje. A nejoblíbenější frakce jsou Akademie, Sylvan , Haven a trpaslíci.
Uživatelský avatar
joey34
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 04, 2014 2:51 pm

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod antalyan » čtv úno 19, 2015 7:40 am

joey34 píše:Já zase nemám nikdy více jak 3 hrdiny, nejvíc mi vyhovují 2. Jeden na dobývání a druhý na obranu. Ono stejně většinou jako naschvál není možné v putyce koupit hrdinu k danému cizímu hradu, který jste právě dobyli. A to by mohla být klidně další diskuze, pro mě nejžádanější dovednosti jsou vedení, válečné stroje, logistika a štěstí ...... poslední místo zaplácnu něčím podle rasy, co mi zrovna vyhovuje. A nejoblíbenější frakce jsou Akademie, Sylvan , Haven a trpaslíci.


Ale my se bavíme o šestce :D
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod estla » čtv úno 19, 2015 12:16 pm

Hrám to rovnakým štýlom ako ty - jeden hlavný hrdina s veľkou armádou, ostatní sú len poskoci, ktorých využívam rôzne.
V podstate takto hrám už od h3 cez h5 ktorú som hrala najčastejšie, keď vyšla h6 nebol dôvod tento spôsob hrania meniť. Dokonca portály v h6 to ešte uľahčovali nakoľko si si mohol vybrať, kam sa chceš dostať :D
Uživatelský avatar
estla
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte lis 09, 2010 8:18 pm

Re: Nejlepší národ

Příspěvekod Skarcz » pát črc 17, 2015 3:25 pm

Stoprocentně Necropolis
1.tři střelecké jednotky
2. arcilich ,tkadlena osudu a Spektra dávají magické poškození na které má většina jednotek slabší štít
3. upíří lord doživování , Spektra 2x oživení , Arcilich 1x oživení přes útok , Speciální Schopnost oživit jednotky
4. 3 ze 7 se dostanou do hradu bez zničení hradeb 3 ze 7 střílí = 6 ze 7 co dobře útočí na hrad
Skarcz
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 16, 2015 7:42 pm


Zpět na Obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron