Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Kiril 2. mise

„Spálíme celý svět na popel, a pak budeme tančit na jeho troskách“

Kiril 2. mise

Příspěvekod veselykralicek » ned říj 25, 2015 11:28 pm

Ahoj, vím, že na fórum k Heroes 6 teď po vydání Heroes 7 už skoro nikdo nechodí a rád bych se dozvěděl odpověď na svůj zásek rychle.. Mám zásek s druhou misí Kirila v kampani. V této misi je nepovinný úkol porazit Sira Jaywoodse, čímž osvobodím Plemenné matky a dostanu náhrdelník ze sady šejdíře. Asi by se mi měla zpřístupnit i budova ve městě. Sira Jaywoodse jsem porazil a Plamenné matky jsem osvobodil a přidal do svojí armády, ale úkol se mi nesplnil, resp. neoznačil jako splněný a odměnu jsem nedostal. Nikde na internetu jsem nenašel, že by měl někdo stejný problém. Můžu se zeptat, jestli se to někomu taky stalo nebo jak to vyřešit? Kirila hraju za cestu Slz a mám poslední patch 2.1.1.
Uživatelský avatar
veselykralicek
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř lis 23, 2011 11:33 pm

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod antalyan » pon říj 26, 2015 7:45 am

Nejspíš to bude bug, vzhledem k tomu, že jde o vedlejší úkol, není splnění nějak zásadní a může to přeskočit. Pokud na jeho splnění trváš, můžeš zkusit načíst uloženou pozici před jeho porážkou, ale asi pomůže jen restart mise.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod veselykralicek » pon říj 26, 2015 7:52 am

Zkusil jsem jednak načíst pozici před soubojem se Sirem Jaywoodsem, zkusil jsem načíst pozici předtím, než mi byl tento vedlejší úkol zadán a zkusil jsem i restart mise. Nic nepomohlo. Když jsem hál hru poprvé, hrál jsem za Krev a tento problém jsem neměl, ale hrál jsem s nějakým dřívějším patchem. Kdyby nebyl odměnou za splnění úkolu náhrdelník ze sady šejdíře, která mi přijde u Kirila docela výhodná, tak bych to neřešil..
Uživatelský avatar
veselykralicek
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř lis 23, 2011 11:33 pm

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod antalyan » pon říj 26, 2015 3:53 pm

veselykralicek píše:Zkusil jsem jednak načíst pozici před soubojem se Sirem Jaywoodsem, zkusil jsem načíst pozici předtím, než mi byl tento vedlejší úkol zadán a zkusil jsem i restart mise. Nic nepomohlo. Když jsem hál hru poprvé, hrál jsem za Krev a tento problém jsem neměl, ale hrál jsem s nějakým dřívějším patchem. Kdyby nebyl odměnou za splnění úkolu náhrdelník ze sady šejdíře, která mi přijde u Kirila docela výhodná, tak bych to neřešil..


Tak to je poměrně zvláštní, ale můžu tě ujistit, že nejde o chybu na všech počítačích. Stejně jako ty mám plně aktualizovanou verzi hry, ale úkol se mi bez problémů splnil. Možná jde o bug, který se aktivuje pouze za určitých podmínek, takže by třeba pomohlo předtím splnil jiné úkoly? (Já jsem před tímto úkolem splnil úkol s Pekelníky a dobyl město vedle Sira Jawoodse).
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod veselykralicek » pon říj 26, 2015 4:39 pm

Je to zvláštní, ale už tuším, že se mi to kdysi stalo, ale moc si to nepamatuju. Město nemrtvých před Sirem Jaywoodsem jsem zkusil dobýt, loadnul jsem a nezkoušel. Dále jsem zkoušel obě varianty osvobodit Veyera, neosvobozovat ho, pořád to stejné. Jediné, co mě napadá, jedeš Krev nebo Slzy? A jaký máš stupeň? Já teďka jedu odznova první mapu a nebudu volit cestu Slz, zkusím nejdřív porazit Sira Jaywoodse a pak ji zvolit až ve druhé mapě.
Uživatelský avatar
veselykralicek
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř lis 23, 2011 11:33 pm

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod antalyan » úte říj 27, 2015 4:21 pm

veselykralicek píše:Je to zvláštní, ale už tuším, že se mi to kdysi stalo, ale moc si to nepamatuju. Město nemrtvých před Sirem Jaywoodsem jsem zkusil dobýt, loadnul jsem a nezkoušel. Dále jsem zkoušel obě varianty osvobodit Veyera, neosvobozovat ho, pořád to stejné. Jediné, co mě napadá, jedeš Krev nebo Slzy? A jaký máš stupeň? Já teďka jedu odznova první mapu a nebudu volit cestu Slz, zkusím nejdřív porazit Sira Jaywoodse a pak ji zvolit až ve druhé mapě.


Pokud si to dobře pamatuji (a věřím že pamatuji), odehrál jsem to bez problémů za obě reputace. Reputace jsem zvolil myslím už v prvním kole, takže na prvním stupni v době plnění.

Ale co jsem si 100% jist, fungovalo mi to určitě za reputaci krve - magie, tak to můžeš zkusit, jestli chceš.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod veselykralicek » ned lis 01, 2015 6:21 am

Ahoj, tak jsem se pustil do rozsáhlého testování a dopadlo to takto:

1) Zkoušel jsem to samozřejmě s Kirilem.

2) Ojedinělé to není. Zkoušel jsem načíst pozici a porazit Sira Jaywoodse znova, načíst pozici i před zadáním úkolu, dobýt město vedle Sira Jaywoodse, nedobývat ho, osvobodit Veyera, neosvobozovat Veyera, případně se jím vůbec nezabývat, dokonce restartovat mapu. Nic nepomohlo.

Dle mého je problém v tom, že jsem se vydal na cestu Slz. Předtím jsem hrál Kirila za Krev a problém u něj nebyl. Když jsem hrál Kirila úplně poprvé, hrál jsem ho taky za Slzy a tento problém jsem také měl, ale ztroskotal jsem na jiném problému a pak už jsem hrál jiné kampaně a pak jsem rozjel Kirila úplně od začátku právě za tu Krev. Ale ten druhý bug se mi taky stává pořád, když si ho nepohlídáš. Když totiž získáš v první mapě ha Kirila 1. stupeň reputace Slz a splníš tak nepovinný úkol Volba, tak už nesmíš ani v 1. ani v 2. mapě získat 2. stupeň reputace Slz, jinak budeš mít ve druhé mapě hlavní úkol Volba, který už ale nepůjde splnit..

Takže si myslím, že problém může být v tom, že hraju za Slzy. Teď hraju znovu první mapu s tím, že si nebudu Slzy vybírat a zkusím to až ve druhé mapě po poražení Sira Jaywoodse. Vše budu samozřejmě printscreenovat. Hraju Kirila za Might.

Jinak popis bugu: úkol dostanu zadán, porazím Sira Jawoodse, naberu Plamenné matky, ale úkol je stále aktivní, nesplní se.
Uživatelský avatar
veselykralicek
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř lis 23, 2011 11:33 pm

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod antalyan » ned lis 01, 2015 10:32 am

veselykralicek píše:Ahoj, tak jsem se pustil do rozsáhlého testování a dopadlo to takto:

1) Zkoušel jsem to samozřejmě s Kirilem.

2) Ojedinělé to není. Zkoušel jsem načíst pozici a porazit Sira Jaywoodse znova, načíst pozici i před zadáním úkolu, dobýt město vedle Sira Jaywoodse, nedobývat ho, osvobodit Veyera, neosvobozovat Veyera, případně se jím vůbec nezabývat, dokonce restartovat mapu. Nic nepomohlo.

Dle mého je problém v tom, že jsem se vydal na cestu Slz. Předtím jsem hrál Kirila za Krev a problém u něj nebyl. Když jsem hrál Kirila úplně poprvé, hrál jsem ho taky za Slzy a tento problém jsem také měl, ale ztroskotal jsem na jiném problému a pak už jsem hrál jiné kampaně a pak jsem rozjel Kirila úplně od začátku právě za tu Krev. Ale ten druhý bug se mi taky stává pořád, když si ho nepohlídáš. Když totiž získáš v první mapě ha Kirila 1. stupeň reputace Slz a splníš tak nepovinný úkol Volba, tak už nesmíš ani v 1. ani v 2. mapě získat 2. stupeň reputace Slz, jinak budeš mít ve druhé mapě hlavní úkol Volba, který už ale nepůjde splnit..

Takže si myslím, že problém může být v tom, že hraju za Slzy. Teď hraju znovu první mapu s tím, že si nebudu Slzy vybírat a zkusím to až ve druhé mapě po poražení Sira Jaywoodse. Vše budu samozřejmě printscreenovat. Hraju Kirila za Might.

Jinak popis bugu: úkol dostanu zadán, porazím Sira Jawoodse, naberu Plamenné matky, ale úkol je stále aktivní, nesplní se.


Jj, pamatuji si, že před časem si tu na ten bug u Volby taky stěžoval.

Jinak vybrat si krev určitě pomůže. (Šestka by potřebovala ještě jeden patch, kterého se jí bohužel nedostane :( )
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod veselykralicek » ned lis 01, 2015 3:21 pm

To jsem byl já, kdo si tu před časem na ten bug s úkolem Volba stěžoval. Jinak jsem právě dojel první mapu za Kirila (závěřečný boss fight jsem udělal asi až na čtvrtý pokus, měl jsem si dát lehčí obtížnost:-). Zkusil jsem druhou misi jen spustit a moje původní teorie se potvrdila. Když Kiril zvolí cestu Slz až ve druhé misi, tak není problém s výběrem reputace a úkolem Volba žádný problém. Takže nejspíš zítra pořádně prozkoumám ten úkol s tím Sirem Jaywoodsem.

Je to pravda, Heroes 6 by potřeboval další patch jako sůl. Docela mě mrzí, že se Ubisoft svým hrám víc nevěnuje. Nějak jsem teďka začal hrát Divinity: Original Sin a Wasteland 2 a pořád vycházejí nějaký patche, zlepšujou grafiku, teďka vyjdou na obě hry vylepšené verze, obě pro PC hráče zdarma. Takže to jde se o tu hru starat. I tvůrci mají ty hry rádi a pořád se o ně starají. V případě Heroes 6 bohužel..
Uživatelský avatar
veselykralicek
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř lis 23, 2011 11:33 pm

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod veselykralicek » pon lis 02, 2015 12:34 pm

Tak bohužel, právě jsem zkoušel a ani výběr Krve ani zůstat bez výběru reputace nepomůže, úkol se stále nesplní.. Tak nevím, co dělám špatně, že to dělá jenom mně. :(
Naposledy upravil veselykralicek dne pon lis 02, 2015 7:02 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
veselykralicek
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř lis 23, 2011 11:33 pm

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod antalyan » pon lis 02, 2015 2:38 pm

Promiň, že se znovu ptám, ale jsi si jistý, že máš nejnovější verzi hry? (2.1.1)

Jinak už jsem si vzpomněl, jak to bylo u mě: v první misi jsem reputaci vůbec nevolil. Možná ti to taky pomůže, zvolit si ji až na začátku druhé mise?
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod veselykralicek » pon lis 02, 2015 6:54 pm

Ano, určitě mám patch 2.1.1, Uplay bez něj hru ani nespustí a vždycky si hned sám aktualizuje.

Rozjel jsem právě kampaň znova, abych nevolil cestu už v první mapě, ale až v té druhé (jak už jsem psal). Úkol se po poražení Sira Jaywoodse prostě nesplní ani když si vyberu Krev, ani Slzy a ani když si ještě nevyberu nic..
Je mi to fakt podezřelý, že bych to měl jenom já..

Pomalu si říkám, že bych Ti jen poslal save, Ty bys mi jen splnil ten úkol, uložil a poslal mi ho zpátky, ale to s tím jejich slavným Uplayem asi nepůjde..
Uživatelský avatar
veselykralicek
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř lis 23, 2011 11:33 pm

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod antalyan » úte lis 03, 2015 5:27 pm

veselykralicek píše:Ano, určitě mám patch 2.1.1, Uplay bez něj hru ani nespustí a vždycky si hned sám aktualizuje.

Rozjel jsem právě kampaň znova, abych nevolil cestu už v první mapě, ale až v té druhé (jak už jsem psal). Úkol se po poražení Sira Jaywoodse prostě nesplní ani když si vyberu Krev, ani Slzy a ani když si ještě nevyberu nic..
Je mi to fakt podezřelý, že bych to měl jenom já..

Pomalu si říkám, že bych Ti jen poslal save, Ty bys mi jen splnil ten úkol, uložil a poslal mi ho zpátky, ale to s tím jejich slavným Uplayem asi nepůjde..


Obávám se, že kvůli Uplay by to nešlo, přesně jak píšeš :(

Je to ale dost zvláštní, to přece nemůže být počítačem...

Zkus napsat na Ubi support, třeba ti za čas odpoví.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod veselykralicek » úte lis 03, 2015 5:31 pm

Už jsem to zkoušel. Podporu Heroes VI už uzavřeli.. No, aspoň mi odepsali..
Uživatelský avatar
veselykralicek
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř lis 23, 2011 11:33 pm

Re: Kiril 2. mise

Příspěvekod antalyan » úte lis 03, 2015 6:37 pm

veselykralicek píše:Už jsem to zkoušel. Podporu Heroes VI už uzavřeli.. No, aspoň mi odepsali..


Hm, to je od nich milé. Čekal bych, že dokud ta hra existuje, bude aktivní i podpora ...

Ještě jedna věc mě napadá. Hraješ to v online nebo offline režimu?
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Další

Zpět na Peklo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron