Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

4 mise

Vládci nemrtvých

4 mise

Příspěvekod Thargas » pon lis 16, 2015 10:32 am

Ahoj, zasekl jsem se u 4 mise v nekropoli. Vzhledem k absenci otázek na fóru jsem asi tupej, i když jsem se snažil mnohokrát a nejrůznější taktikou. Takže po vylodění u městečka mám jen pár surovin v dosahu a žádný důl na suroviny. V cestě stojí Fénix, kterého když porazím, otevře se cesta dále a začíná sranda. Dostanu se na cestu, kde korzuje velká spousta nepřátelských hrdinů, kde hned minimálně dva jsou smrtící a nejdou porazit. Jakmile zaberu doly na jihu, hned na mě udělají nájezd a musím se teleportovat domů. A pokud mám smůlu, vyrazí na moje město a to neubráním. Je na tuto mapu nějaký postup nebo fígl? Já se snažím marně.... Díky
Thargas
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 07, 2010 4:49 pm

Re: 4 mise

Příspěvekod Dave_Jame » pon lis 16, 2015 2:09 pm

No tahle mapa mě hodně štvala.. Od určité chvíle mi nedovolila bojovat s nepřátel a hra padala...
Každopádně

Každopádně tip a trik, Do začátku máš ohnivou stěnu a Adar Malik je vrah s touto školou, Vše kolem hradu by jsi měl dat bez větší ztrát, pak se vrhni na žlutého hráče, vykašli se na oblast s dolem dole v rohu a jdi rovnou po prvním hradu.

Krom toho je na mapě řada kaplí kde se můžeš schovat.
Cíl mapy je jen dojít do cíle, nemusíš vraždit, ničit ani porážet ostatní hrdiny jen proběhnout do opačného rohuz
Podpořili byste projekt za zlepšení Češtiny v Heroes VI?

Stačí když zde napíšete chyby se kterými jste se setkali. http://forum.heroes-centrum.com/viewtopic.php?f=24&t=5150
Uživatelský avatar
Dave_Jame
Redaktor
 
Příspěvky: 1299
Registrován: ned lis 05, 2006 11:28 am

Re: 4 mise

Příspěvekod Azaifer » pon lis 16, 2015 2:16 pm

Nekropole 4. mise, jak jsem to pochopil já, jedná se o to dostat se "nepozorován" k cíli mise. Mně se osvědčilo jezdit na jih a tam posbírat a vybojovat co se dalo. Když mne chtěli napadnout, teleportoval jsem se zpět do města. Následně jsem si vybudoval malou armádu a vyrazil jsem k cíli. Máš pravdu, že ti "smrtící" se porazit nedají a když nakonec nějak jednoho dáš, tak tě dorazí další. Takže to bylo o tom se jim vyhýbat a doufat, že tě nechají na pokoji. Jo cestou jsem ještě stihnul obsadit jejich město, ale de facto to nemělo žádný význam, protože bych se tam stejně neubránil, takže je to jen odlákalo a já jsem dojel k cíli bylo hotovo. Pravda je, že mi to také jednou PC "namíchal" tak, že to nešlo a musel jsem dát restart.
Azaifer
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 18, 2015 2:56 pm

Re: 4 mise

Příspěvekod Moor8 » čtv pro 03, 2015 8:20 pm

Ano, s touhle misí se také aktuálně trápím a musím říci, že jsem z toho zoufalý. Do začátku jen pár surovin a žádné zdroje. (doly) Když už se člověk dostane ven, tak na něj čeká několik smrtících hrdinů. Jedno jsem dokonce porazil a povedlo se mi zabrat i pevnost na jihu, ale pak na mě jede 12 hrdinů!! To se nedá ustát. Zkoušel jsem vyrazit co nejdříve, i si dát na čas a maximálně posílit. Nic nepomáhá. Jestli je cílem jen prokličkovat, tak to pak už není strategie.

No ocelá kampaň za nekromaty je dost zoufalá. V každé misi je jiný hrdina, takže netřeba se soustředit na nějaké jeho vylepšení, co by si přenesl do další mise. V první byl hrdnina Vein, v druhé zenda, ve třetí Ludmila a ve čtvrté Malik. Přičemž třetí a čtvrtá mise je jen o proběhnutí mapy, což nemá s nějakou strategií nic společného.
Moor8
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 21, 2013 7:34 pm

Re: 4 mise

Příspěvekod antalyan » sob kvě 21, 2016 3:44 pm

Podle mě také nejhorší kampaň hry. Až na 4. misi mapy nevypadají nic moc, AI (až na 4. misi) poměrně slabé, vyloženě nudná 5. mise.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: 4 mise

Příspěvekod filozof » úte srp 09, 2016 7:44 am

Nechci si tady na fóru pořád stěžovat a nadávat, k Heroes VII už jsem snad řekl co jsem chtěl. Tahle epická mise je ale výjimkou. Na začátku máte dojít z bodu A do bodu B, mezi nimi jsou města a smrtící hrdinové. Pokud na začátku zaútočí na vaše město, tak jednoduše umřete a Zenda se svoji armádou se na to bude cynicky dívat. Samozřejmě jednou z možností je rychlý průchod mapou, ale nevíte kam jdete a cestou budete narážet na pečetě, pevnosti, přístavy a podobné svinstvo. Takže je jednodušší zvolit pomalejší opatrný postup. To znamená dobýt jedno z měst, odlákat tím smrtící hráče a mezitím se přesunout na jinou část mapy, zatímco se nakupují jednotky v počátečním městě. Jestli tam nevidíte ten strategický prvek, bude to asi tím, že tam žádný není. Pořád někam utíkáte, pravidelně se portujete do města a Anástázie vám říká geografické zajímavosti o blízké krajině. Umělá inteligence je samozřejmě naprogramovaná vytvářet neustále další hrdiny, jako by na tuto misi nestačilo těch pár nejsilnějších. Po pár hodinách (!) hraní pak i při rychlosti 800% máte dost času si během nepřátelského tahu postavit na kafe. Samozřejmě je nemožné je vyčistit, protože kolem nich pobíhají silnější hrdinové a zároveň je nemožné dobýt města a získat početní převahu. V celé misi je navíc sedm obelisků, kdyby se někomu náhodou chtělo hrát tuto úžasnou misi ještě déle. Rychlejší by bylo dobýt všechna města na mapě než hledat ty zatracené obelisky. A přesně to jsem také udělal. Protože nerad restartuji mise, brzy jsem se dostal za hranici, kdy mi už bylo líto to vzdát. Ničil jsem frakce jednu po druhé a mazal nejsilnější armády z povrchu země. Prostě jsem se rozhodl kompletně zničit celý tento prohnilý komplex, který hráče trestá za strategické myšlení a bere mu kontrolu nad vlastní hrou. Teprve poté co bylo dílo zkázy dokonáno jsem šel splnit svůj úkol. Jinak na to jak použít obelisk uprostřed jezírka jsem nepříšel, nejsem génius z Limbicu. Vím že i v minulosti byly v Heroes zdrhací mise nebo boj proti přesile. Celá Agraelova kampaň v Heroes V byla taková. Rozdíl byl v tom, že porážka nepřítele záležela na vlastních rozhodnutích hráče a pokud na mapě byla města, na postupném vyšachování silnějšího soupeře. Zatímco v TOMHLE je možné jít akorát slepě vpřed a spolehnout se náhodu, že vás za rohem někdo nezabije. Druhá možnost je schovávat se po celé mapě a nafarmit jednotky. Obelisky dokazují že Limbic s mým způsobem průchodu počítal, což mně docela děsí.

P.S: Ani po patchi 2.0 nejsou vychytané bugy, takže mi po útoku na jeden hrad rovnou padala hra...
Uživatelský avatar
filozof
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv čer 27, 2013 2:53 pm

Re: 4 mise

Příspěvekod antalyan » úte srp 09, 2016 4:42 pm

Netuším, zda to byla náhoda, ale já jsem touhle misí, jako i všemi ostatními v sedmičce, bohužel prošel v pohodě klasickým postupem vpřed a postupným dobýváním. Musím ale říct, že nutnost opatrného odlákávacího postupu by se mi líbila mnohem víc.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: 4 mise

Příspěvekod SOAP » stř srp 10, 2016 8:40 am

Mise nejde udělat.
Hned za mostem po otevření stojí 3 hrdinové ''Smrtící''.......
Co s tím?
SOAP
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 09, 2016 6:53 am


Zpět na Nekropole

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník