Heroes fórum

Fórum ke všem dílům Heroes of Might and Magic

Přejít na obsah

Časová osa ashanských scénářů

Vše co se jinam nevešlo ;)

Časová osa ashanských scénářů

Příspěvekod Lucas Gryf » stř pro 27, 2017 4:33 pm

Ahoj,
napadl mě takový malý projekt na zabití času. V případě, že už to existuje, bych prosil o odkaz, já jsem to ovšem nedokázal najít.
Jedná se o časovou osu se všemi scénáři odehrávající se v Ashanu. Myslím si, že by to bylo dobré pro někoho, kdo by si chtěl takto projít celou historii Ashanu, jakou my známe. Samozřejmě časem by se to dalo zapracovat do obsáhlejší osy, ve které bude i teorie (jak například byla timeline na oficiální stránce - zřejmě ji už smazali nebo přemístili).
Takto na tom pracovat mě baví, ale sám mám ve světě Ashanu jisté mezery. Proto bych byl rád, kdybyste mi také pomohli - s překlady scénářů (brával jsem z anglických zdrojů a Heroes 5, který mám v angličtině), doplňování letopočtů a dalšími údaji, které jsem vynechal, popřípadě cokoliv, co by tomu mohlo pomoci, aby to mělo tu nejlepší informativní hodnotu.
Nezahrnul jsem do samotné tabulky scénáře kampaní HoMaM5 a MMH6, protože jejich události jdou po sobě; nejsou to příběhy jako v MMH7, tedy by byly akorát tak zbytečné.
Dejte mi vědět, co si o tomto myslíte. Pojďme to tady zase trochu rozhýbat! :)

Odkaz na sdílenou tabulku ZDE.
Uživatelský avatar
Lucas Gryf
 
Příspěvky: 590
Registrován: ned říj 30, 2011 9:03 am

Re: Časová osa ashanských scénářů

Příspěvekod antalyan » čtv pro 28, 2017 6:34 pm

Ahoj, všechno, co nějak souvisí se světem Ashanu, má samozřejmě už tak nějak automaticky mou podporu :D
Co už existuje, je samotná osa Ashanu, která ale jednotlivé herní scénáře nezahrnuje a slouží spíše jako přehled o historii světa jako takového (http://mightandmagic.wikia.com/wiki/Timeline_(Ashan)). Podobná osa je pak tuším i v knize Ashan Compendium.
Do tvé osy jsem doplnil některé anglické názvy, provedl rozdělení na české a anglické a opravil pár překlepů.
Hádám, že názvy (anglické) k H5 by měly jít bez problémů dohledat na internetu.
Ještě bych doporučil doplnit, kdy se odehrává celé H5 a H6, i když píšeš, že se odehrává najednou: Jednak, aby to bylo kompletní, jednak třeba Shades od Darkness se odehrává jindy než samotná šestka.
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Časová osa ashanských scénářů

Příspěvekod Lucas Gryf » čtv pro 28, 2017 6:49 pm

Super, děkuji! Změny, které jsi provedl, jsou skvělé. :)
Rozhodně, celé kampaně by se tam dodat měly, ještě jsem nenašel čas na to to provést. Je důležité rozlišovat H6 a H6SoD, mezi kterými je, tuším, rozdíl 100 let (abych ale nekecal). Bylo to spíše myšleno tak, že kampaně se běžně odehrávají během toho jednoho roku. :)

Teď otázka pro fajnšmekry lore: Kdy se odehrává děj Hammers of Fate po základní hře, kdy pak Tribes of the East? Nikde se mi nepodařilo najít přesný letopočet - od toho se odvíjí i scénáře dostupné v Hammers of Fate, které, pochopil-li jsem správně, jsou hned po ději základní hry.

EDIT: Teď vidím, že info ohledně HoF a TotE je na tom poslaném odkaze - projedu to. :)
Uživatelský avatar
Lucas Gryf
 
Příspěvky: 590
Registrován: ned říj 30, 2011 9:03 am

Re: Časová osa ashanských scénářů

Příspěvekod antalyan » čtv pro 28, 2017 7:09 pm

Lucas Gryf píše:Super, děkuji! Změny, které jsi provedl, jsou skvělé. :)
Rozhodně, celé kampaně by se tam dodat měly, ještě jsem nenašel čas na to to provést. Je důležité rozlišovat H6 a H6SoD, mezi kterými je, tuším, rozdíl 100 let (abych ale nekecal). Bylo to spíše myšleno tak, že kampaně se běžně odehrávají během toho jednoho roku. :)

Teď otázka pro fajnšmekry lore: Kdy se odehrává děj Hammers of Fate po základní hře, kdy pak Tribes of the East? Nikde se mi nepodařilo najít přesný letopočet - od toho se odvíjí i scénáře dostupné v Hammers of Fate, které, pochopil-li jsem správně, jsou hned po ději základní hry.

EDIT: Teď vidím, že info ohledně HoF a TotE je na tom poslaném odkaze - projedu to. :)

Šestkové kampaně bude zajímavé doplnit samy o sobě (kvůli jejich vlastní chronologii v rámci šestky, ve smyslu pořadí misí), jinak je to na konci první stránky tady, až se ti bude chtít http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=36505&pagenumber=1

Myslím, že mám i někde soubory ve wordu s českoanglickými názvy všech misí kampaní H5 i H6, jen se mi to nechce přepisovat :)
Uživatelský avatar
antalyan
 
Příspěvky: 404
Registrován: ned dub 13, 2014 10:15 am

Re: Časová osa ashanských scénářů

Příspěvekod Lucas Gryf » čtv pro 28, 2017 7:11 pm

Mise H6 už ve spreadsheetu byly, akorát jsem je dal na jiný list, aby tam zbytečně nebylo 24 misí za sebou, když tam šla dát jen jeden řádek. :D
Uživatelský avatar
Lucas Gryf
 
Příspěvky: 590
Registrován: ned říj 30, 2011 9:03 am


Zpět na Off-topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron