Editor map do HoMaM ToE

Vše k druhému datadisku pro Heroes V, jenž nevyžaduje původní hru a je tak vlastně samostatnou hrou
User avatar
Sakuba
Posts: 65
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:29 pm

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Sakuba »

Jj mám na mysli radius tj. počet bodů, které smí určitý hrdina ujet.. No díky za pomoc! Skripty neumím a tak asi až se v editoru trochu pocvičím...
Ještě jedna věc - mám mapu ve složce Maps.. Pokuď chci mapu vzít a přenést pomocí fleshky objeví se tabulka:
Tabulka se objeví po zkopírování do vyměnitelný disk
Tabulka se objeví po zkopírování do vyměnitelný disk
Chyba.PNG (40.92 KiB) Viewed 5022 times

Dostatek místa na fleshce mám a když klepnu na "Opakovat" tabulka se objeví znovu.. :?
Ví někdo co s tím? Předem díky!
Jen ti, co uctívají Urgashe se mohou stát mocnými. Jen ti co, podstoupí cestu plamenem mohou dosáhnout cíle, jen ti, co projdou plamennou cestou, mohou být odměněni. Proto proč nesvádět a vraždit?? Vždyť je to jediný účel démona. Ať žije kha - Beleth!
User avatar
Vynny
Posts: 135
Joined: Sun Nov 30, 2008 4:25 pm

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Vynny »

To je divný. To se mi nikdy nestalo, ale jediný, co mě napadá, je zkusit mapu ze složky maps zkopírovat někam k sobě a pak to hodit na flešku.
Last edited by Vynny on Sun Aug 14, 2011 12:04 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Sakuba
Posts: 65
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:29 pm

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Sakuba »

Zkopírovat nejde - objeví se úplně ta samá tabulka a na ulož.to to takly nejde uložit - otevřu složku Maps a je prázdná.. :x :x :x :x :x
Jen ti, co uctívají Urgashe se mohou stát mocnými. Jen ti co, podstoupí cestu plamenem mohou dosáhnout cíle, jen ti, co projdou plamennou cestou, mohou být odměněni. Proto proč nesvádět a vraždit?? Vždyť je to jediný účel démona. Ať žije kha - Beleth!
User avatar
Sakuba
Posts: 65
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:29 pm

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Sakuba »

Mám dotaz, možná především na Activatora:
Nevíte jak nastavit aby se při načítání mapy objevil nějaký obrázek: V kampani za Culinana je to třeba v 1. misi nemrtvé město..
Předem dík
Jen ti, co uctívají Urgashe se mohou stát mocnými. Jen ti co, podstoupí cestu plamenem mohou dosáhnout cíle, jen ti, co projdou plamennou cestou, mohou být odměněni. Proto proč nesvádět a vraždit?? Vždyť je to jediný účel démona. Ať žije kha - Beleth!
User avatar
Alarik
Posts: 2022
Joined: Wed Jan 02, 2008 10:36 am

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Alarik »

V souboru "HOMM5_Editor_Practical_Guide" je to popsané na stránkách 56 a 57. Na páté a šesté stránce tohoto tématu o tom také Activator píše.
User avatar
Sakuba
Posts: 65
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:29 pm

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Sakuba »

Jo supr, akorát když se dostanu k:
– integrate the texture (which must be located in your map’s folder).
Tak se mi v maps obrázek neobjeví... Nevíte proč?
Jen ti, co uctívají Urgashe se mohou stát mocnými. Jen ti co, podstoupí cestu plamenem mohou dosáhnout cíle, jen ti, co projdou plamennou cestou, mohou být odměněni. Proto proč nesvádět a vraždit?? Vždyť je to jediný účel démona. Ať žije kha - Beleth!
User avatar
Sakuba
Posts: 65
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:29 pm

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Sakuba »

Svělý tak už to mám, ale když se mapa načítá všude je černo a obrázek nikde...... :evil:
Jen ti, co uctívají Urgashe se mohou stát mocnými. Jen ti co, podstoupí cestu plamenem mohou dosáhnout cíle, jen ti, co projdou plamennou cestou, mohou být odměněni. Proto proč nesvádět a vraždit?? Vždyť je to jediný účel démona. Ať žije kha - Beleth!
User avatar
Bušák
Posts: 456
Joined: Tue Aug 05, 2008 11:36 am
Location: České Budějovice

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Bušák »

Obrázek při načítání musí být ve formátu DDS , do něj ho překonvertuješ přes DDS konvertor a musí to být čtverec , pokud není čtverec , zbylé místo se doplní stejnou barvou tak , aby to dalo čtverec, dokonce je to myslím podrobně anglicky popsané někde v editor documentation , bohužel ti neporadím , ve kterém dokumentu to přesně je´, ale mělo by ti stačit to dds a čtverec :)
User avatar
Sakuba
Posts: 65
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:29 pm

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Sakuba »

"Obrázek při načítání musí být ve formátu DDS , do něj ho překonvertuješ přes DDS konvertor"
tak téhle větě nerozumím, jinak čtverec mám ale ten formát ne a ani nwm jak ho tam dostat..
Fakt srry že tímhle všechny štvu, ale pro nováčka jako já je ten editor fakt tbrdej oříšek.. :roll:
Ale jinak díky všem za pomoc! 8)
Jen ti, co uctívají Urgashe se mohou stát mocnými. Jen ti co, podstoupí cestu plamenem mohou dosáhnout cíle, jen ti, co projdou plamennou cestou, mohou být odměněni. Proto proč nesvádět a vraždit?? Vždyť je to jediný účel démona. Ať žije kha - Beleth!
User avatar
Bušák
Posts: 456
Joined: Tue Aug 05, 2008 11:36 am
Location: České Budějovice

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Bušák »

To ti věřím , editor pro pětku je velmi složitý , hlavně díky scriptům , doufám , že pro šestku bude jednodušší. Jinak k tomu DDS , jde o to, že většina obrázků je ve formátu JPEG , tedy s příponou .jpg (pak jsou různé další formáty např. png , mpeg , atd..) , aby ti ten obrázek fungoval , musí být v takovém formátu ,a by je program (respektive Hra) mohl přečíst. Takže aby si z formátu Jpeg (předpokládám že je v něm tvůj obrázek) udělala DDS , musíš si sehnat DDC konvertor , tedy program , který dokáže soubor jpeg , změnit do souboru DDS.
User avatar
Sakuba
Posts: 65
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:29 pm

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Sakuba »

Jo aha, no můj obrázek je PNG.. Nevíš kde se ty konventory dají stáhnout? :?:
Jen ti, co uctívají Urgashe se mohou stát mocnými. Jen ti co, podstoupí cestu plamenem mohou dosáhnout cíle, jen ti, co projdou plamennou cestou, mohou být odměněni. Proto proč nesvádět a vraždit?? Vždyť je to jediný účel démona. Ať žije kha - Beleth!
User avatar
Bušák
Posts: 456
Joined: Tue Aug 05, 2008 11:36 am
Location: České Budějovice

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Bušák »

Tak to vážně netušim , sám jsem to nezkoušel ,a le activator to tu psal asi před rokem , zkus zadat do Googlu DDS convertor , nebo zkus kontaktovat activatora přes soukromou zprávu , aby ti napsal , kdy to sehnal , já už ti víc bohužel neporadím :|
User avatar
Sakuba
Posts: 65
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:29 pm

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Sakuba »

Ok díky moc :D
Jen ti, co uctívají Urgashe se mohou stát mocnými. Jen ti co, podstoupí cestu plamenem mohou dosáhnout cíle, jen ti, co projdou plamennou cestou, mohou být odměněni. Proto proč nesvádět a vraždit?? Vždyť je to jediný účel démona. Ať žije kha - Beleth!
User avatar
Bušák
Posts: 456
Joined: Tue Aug 05, 2008 11:36 am
Location: České Budějovice

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Bušák »

Ahoj, nevíte někdo jak dostanu kampaňovou mapu do editoru ?? V pohodě si rozbalím archiv dat, zkopíruju si vybranou mapu , ale nic s ní neudělám , jelikož je ve formátu XDB a editor čte jen H5M , má někdo lék na tuto nemoc , či je na to nějaký konvertor ??
User avatar
Activator
Posts: 376
Joined: Mon Jan 09, 2006 2:28 pm
Location: Praha
Contact:

Re: Editor map do HoMaM ToE

Post by Activator »

Ten soubor h5m je ve skutečnosti zip. Stáhni si nějakou uživatelskou mapu (jako mustr) a překopíruj/vytvoř stejnou adresářovou strukturu u originální mapy. Další možností je pročítání archívu článků na Heroes Centru.
Post Reply