Page 9 of 27
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Jul 12, 2010 12:40 pm
by Vynny
To otevírání map je jen taková nevychytaná věc. Vždy, když poprvé začnete vyrábět novou mapu, zadáte si její název atd., nebo otevřete cizí mapu, to už pokaždé ukládejte jako
save.
- mapy pak bez problému otevřete.
Save as je v editoru použitelné jen v tom případě, že když vyrábíte mapu a chcete například změnit název mapy, tak to v tomto případě jako
save as uložte. Tím vlastně vytvoříte novou mapu avšak se vším, co jste v ní už udělali. Pak už musíte mapu ukládat pouze jako
save.Zkrátka a dobře, když mapu dvakrát uložíte pod stejným jménem jako
save as, už ji prostě neotevřete.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Wed Jul 14, 2010 10:04 am
by Alarik
Tak jsem Heroes přeinstaloval a problém se vyřešil tak napůl - mapy už sice jdou bez problému otevírat, ovšem cokoli do mapy umístím, je při jejím dalším otevření hrozně nedetailní (vypadá to jako z poloviny nedokončená textura). Když jsem otevřel svou mapu, kterou jsem začal vytvářet na starém počítači, bylo rozmazané vše kromě budov, nějakých jednotek a pár druhů povrchů. Ve hře naštěstí vše vypadá tak, jak by mělo, ale práce v editoru je tímhle dost ztížená.
A co mosty?
Posted: Wed Nov 24, 2010 10:12 pm
by Sakuba
Jakožto začátečník v editoru se chci zeptat, jak vytvořit most, který by ladně splynul ladně s okolní krajinou? Mě vždycky skončí několik cm nad zemí.

Nepomáhá ani ramp, ani lower. Když zvednu terén tak to vypadá divně.. Ví někdo co s tím?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu Nov 25, 2010 4:35 pm
by Vynny
Ahoj. Nevím, jestli ti to pomůže, ale zkus to takhle.

- Úprava vstupu na most
- Stavba mostu.jpg (85.25 KiB) Viewed 6129 times
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu Nov 25, 2010 9:01 pm
by Sakuba
Jj děkuju mnohokrát. Jeví se to jako banalita, ale pro mě tvdrdý oříšek.

A ještě něco: Co mám dělat když mám mapu a potřebuju, aby se objevila zpráva, poté co se jednotky přidají. (Zprávu nastavit umím, ale objeví se, jen když bojovníky hrdina porazí - při připojení do armády se tabulka neotevře..) Neví pls někdo co s tím?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu Nov 25, 2010 9:17 pm
by Sakuba
Jo a ještě jak se dají do mapy vložit hrdinové jako je: Veyer, Rudá Isabela, Laszlo v HoFatovském stylu??
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Nov 26, 2010 11:10 am
by Vynny
Hele s tou zprávou nevim. Narazil jsem na stejný problém. Možná by to šlo skriptem, ale ty se teprve snažím učit používat, takže s tím ti bohužel neporadim.
Co se týče těch hrdinů, zde je návod:

- Další hrdinové 01
- Další hrdinové 1.jpg (54.83 KiB) Viewed 6104 times

- Další hrdinové 02
- Další hrdinové 2.jpg (41.65 KiB) Viewed 6104 times

- Další hrdinové 03
- Další hrdinové 3.jpg (83.93 KiB) Viewed 6104 times
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Nov 26, 2010 3:35 pm
by Sakuba
:-* Děkujůů mooc!

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sun Nov 28, 2010 9:39 pm
by Sakuba
Když si člověk koupí originálky ToE, je tam map editor?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Nov 29, 2010 9:52 am
by Vynny
Jasně že je. Mám originální českou verzi, ale na editor se překladatelé prostě vybodli. Ten je v angličtině.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Nov 29, 2010 11:20 pm
by Sakuba
Lenoši!

Ale alespoň že tam je!

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Tue Nov 30, 2010 10:02 pm
by Sakuba
Co když se mapy neukládají a objevuje se tabulka
"The map is Corrupted". Mimo jiné taky, kterou mapu otevřu, ta už podruhé otevřít nejde.

Doufám že to tu už nebylo...
Dají se nějak mapy zálohovat?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Wed Dec 01, 2010 8:03 pm
by Activator
Dají se například zálohovat tak, že daný soubor zkopíruješ. Obávám se, že danou mapu už asi neotevřeš...
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Wed Dec 01, 2010 11:14 pm
by Sakuba
Áha. No škoda těch pěti hodin práce, ale díky!

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu Dec 02, 2010 10:19 am
by Vynny
Možná by ti mohl pomoci můj starší příspěvek, který zde najdeš kousek nad tím příspěvkem, co jsem ti psal o těch mostech.