Page 9 of 9
Re: Celý příběh Heroes
Posted: Tue Jun 02, 2015 8:16 pm
by Mrak
Aragamash: Díky moc za napsání příběhů. Vždycky mě zajímal příběh, a to hlavně u 2 a 3.Už se těším na shrnutí Danse Macabre

Re: Celý příběh Heroes
Posted: Thu Jun 11, 2015 1:19 am
by Aragamash
Druhé DLC nese název Tanec Smrti a točí se okolo další legendární postavy, která je nám známá již od Heroes I a které se podařilo přežít až do Heroes IV a dokonce byla zmíněná i v díle pátém jakožto velký mág a snad i Markalův mentor. Mluvím o arcilichovi jménem Sandro. Záporák až do morku kosti a pravděpodobně nejmachiavelističtější osoba, kterou jste kdy potkali.
Sandro, první společník a následovník velkého Belketha společně s nímž přišel na způsob, jak se osvobodit z cyklu života a smrti (nekromancie), se nedokázal sžít s Belkethovou myšlenkou užití této schopnosti ke službám Ashi. Obviněn stvořením známým jako Matka Namtaru byl vyhnán ze Sedmi měst a jeho artefakty mu byly odebrány. O 60 let později se Sandro objevuje v Býčím vévodství, jehož vévoda by měl mít ve sbírce tajemnou hůl známou jako Hůl podsvětí. Doufám, že jste si všimli, jak často se pletichy nekromantů točí kolem Býčího vévodství – např. Giovanni a Ornella. Zřejmě to asi bude mít co dočinění s tím, že toto vévodství sousedí s nekromanty. Setkává se s Lucretii, která od srdce Ovidia z rodu Býků nenávidí (už zase Ovidio???). Dohodne se s ní na protislužbě. Sandro udělá totálního zbabělce z Ovidiova oblíbence, kterému Ovidio předal Lucretiin titul. Ona mu za to ukáže vstup do Letního paláce. Nejdříve získá nějaké to město, Přesýpací hodiny řádu, klášter, dobude La Segadoru a vykoná pomstu na Lucretiiným bratrovi Giovannim (oba známe jako upíry z Heroes V).Lucretie mu prozradí tajemství o teleportu, který vede do hradu, ale je třeba jej aktivovat Dračími oky (přívěšky). Sama se pak přidává k Sandrovi. Portál je nalezen, otevřen, Hůl získána, Ovidio zabit a Lucretia následuje Sandra jako jeho učednice…
Později se dozvídáme, že před tím, než byl Sandro donucen k odchodu z kultu, se mu podařilo ukrást Prsten zatvrzelých, artefakt ze starých dob schopný otevřít bránu do duchovního světa. Jistě si vzpomínáte, že až se bude Markal v Heroes V snažit oživit Nikolaie, použije k tomu Hůl podsvětí a Prsten zatvrzelých (společně s Náhrdelníkem nekromancie a Pláštěm stínů smrti), pokoje Cyrus právě Prsten, aby utekl do jiné dimenze skrze portál z Al-Safira, kam byl bohužel pronásledován, a nakonec i zabit. Pamatujete si určitě, že Markal se o sobě zmínil jako o učedníkovi velkého Sandra a že Sandro nechal založit jednu z nekropolí – Lorekeep. Sandro dobývá několik měst a utváří sadu Licha. S pomocí prstenu se dostává do Duchovního světa patřícího Malasse a získává Masku falešné tváře. Zjevuje se Dračí přízrak (Belkthovo přivolané stvoření) a zabijí Lucretii. Sandro však nad ním zvítězí a poté křísí Lucretii, která ale od Draka zjistila, že toto vše celé zmanipuloval Sandro od začátku do konce (prostě Machiaveli jako vyšitý!). Nakonec Sandro odchází provést svůj plán (o něm se dozvíme v datadisku). Rovněž se dozvídáme o Markalovi, který skutečně byl jeho učedníkem.
Re: Celý příběh Heroes
Posted: Thu Jun 11, 2015 2:17 pm
by LordGraa
Paráda, dobrá práce s kompletním přehledem příběhu, kdyby tu byl tleskající smajlík, takhle jen
Asi nejvíc mě zajímá konspirační teorie, že by Heroes VIII "začínali" tam, kde končí Dark Mesiah a tím by skončil Ashan a mohli bychom se těšit na nový svět

Ale na to je ještě trochu brzo, když ani nevydali H7
Každopádně ještě jednou díky!
Re: Celý příběh Heroes
Posted: Thu Jun 11, 2015 3:04 pm
by Lucas Gryf
a mohli bychom se těšit na nový svět -LordGraa
No třeba já bych se netěšil, jsem s Ashanem spokojen!

Upřímně, ve světě, kde nejsou gryfové bych byl docela nerad. Ale proč ne, že? Jsem si jist, že za všech těch +- 950 let se událo dost událostí, které stojí za zmínku a dalo by se o nich dobře mluvit. A co se týče konce Mesiáše, myslím si, že kdyby to už tak udělali, tak by v Sarethovi dle oficiálního příběhu zvítězilo dobro a svět by nadále existoval. Ale ještě dost času.

Re: Celý příběh Heroes
Posted: Thu Jun 11, 2015 3:57 pm
by antalyan
Taky doufám, že v případném H8 zůstaneme v Ashanu, mohlo se zde určitě něco změnit, ale vytvářet hned nový svět? Ne, já jsem s Ashanem spokojen, je to můj druhý nejoblíbenější svět (po tom našem

) a jiný nechci. Zachraňte Ashan!
Re: Celý příběh Heroes
Posted: Fri Jun 26, 2015 12:39 am
by Aragamash
Tak konečně to mám dopsané, zde je závěr:
Heroes VI: Stíny temnot – příběh začíná 100 let poté, co Neviditelná knihovna beztvářných byla snesena do Sheoghu. Mezitím došlo ke vzniku temných elfů tím, že Tuidhana uzavřela pakt s Malassou (více viz příběh Heroes 5). Tuidhana je již po smrti a její synové vedou zbytky klanů temných elfů. Po debatě vůdců (Sylsai, Menan a Sorshan) se nejstarší syn Raelag odhodlá ukořistit popel své matky z andělského Relikviáře. Splečně s Yrris (špeh) prolomí pečeť a dostanou se na povrch do zemí, které dříve patřily jim, dnes jsou to však země Říše. Zajímají andělku Erael. Poté připojují ztracenou Minotauři legii. Po bojích s lidmi donucují Erael prozradit tajemství (skrze slídiče) a prostupují bránou k Relikviáři. Poráží andělku Ornu a získávají popel Tuidhany, se kterým prchají zpět pod zem. Nakonec se ukáže, že temní elfové nebojují bok po boku, když je Raelag přepaden Yeshtar. Černí draci se probouzejí, avšak jen jeden Tuidhanin syn jim může vládnout. Na cestě k jejich kruhu musí Raelag projít třemi zkouškami – vize, zvuku a síly. První je zkoučka zvuku – vyslyšení tří pravd z minulosti či budoucnosti (je zde citace, kterou Agrael řekne Isabele ve chvíli, kdy ji unesl, že by byl rád, kdyby našel způsob jak s ní utéct, a zda by mu to věřila). Poté si Raelag musí zvolit, komu ze svých bratří by svěřil klan, kdyby sám padl. Druhá je zkouška zraku – projít přes slídiče nepozorován. Poslední zkouška je zkouška síly – boj s draky. Raelag je nakonec zvolen Malassiným šampionem. Sylsai se však bouří a přivolává démony. Kaln Soulscar proto musí být poražen. Beztvářný Jorgen nabízí Raelagovi duchovní pomoc (protože beztvářní slíbili neúčastnit se konfliktu triumvirátu). Nakonec je Sylsai poražen a beztářní vstupují do hry, aby z popela zjistili umístění Ashiny slzy. Po nalezení je vláda svěřena Menanovi a Raelag se vydává hledat slzu skrze portál. Ne všichni ale byli přemístěni na stejné místo. V jeskyních Raelag bojuje s nagy. Musí dobýt tři svatyně, aby prolomil bariéru a dostal se k lordu Oshirovi, který má v držení Slzu. Oshiro je však cíl rozzlobeného Kirina, který byl oklamán za pomocí té Slzy. Raelag Kirina zabijí a zachraňuje Oshira. Po rozmluvě s ním se rozhodne vrátit jako vůdce temných elfů. Knihovna je přenesena nazpět ze Sheoghu. Raelag se ujímá vlády jako vůdce tří klanů. Knihovna je však plná démonů, kteří otvírají brány a získávají posily. Do všeho se ještě přimíchá Erael se svou pomstou, neúspěšně. Dále je tu Veyer a Kiril, který tvrdí, že má s Raelagem mnoho společného. Kiril je poražen a z knihovny se stává základ Konosu, bludiště v centru říše temných elfů. Kha-Belleth však čeká na Raelaga trpělivě a navíc mu Raelaga odstranil z cesty Kirila. Avšak dozvídáme se o tajemstvích, jež Kha-Beleth z knihovny získal, a že Raelag je možná právě tím vyvoleným.
Knihovna je napadena Sandrem, který z ní vymazal určité vědomosti. Díky Masce falešné tváře se dokázal dostat dovnitř v podobě Raelaga a málem obelhal i elfy. Co hůře, tvorové spjati s Matkou Namtaru (upíři a lichové) zničehonic umírají. Lord Vein je vyslán Anastasií, aby jednal. Doprovází ho živáček Zakera. Vein se potkává s Yeshtarem (tvůrcem Lamasů) a dále Ludmilou, které má pomoci. Zdá se, jako by Vein ztratil mnoho ze své paměti (příznak nemoci). Princezna Drew mezitím útočí. Vein sesbírává mrtvé jako posily a poté útočí na invazi andělů a lidí (Zakera nesouhlasí s proměňováním v ghúly). Přes zničený most (který kvůli obraně zničila Ludmilla) proběhne ostřelování nepřátelských pozic katapulty. Nakones je princezna Drew zajata. Ovšem Anastasia zkolabuje. Vein ani Ludmilla nejsou (tolik) ovlivnění, jelikož jim v těle koluje starší verze jedu, která není tak silná. Vein se proto vydává hledat Belketha, který je u beztvářných. Za pomocí přízračných draků (a Belketha) je posílán lék Anastasii (aby přežila). Sandro mezitím vyvolává problémy mezi beztvářnými – rozděluje je a maže věci z jejich paměti. Sandro dokonce tvoří iluze, kterých se ale Vein zbaví za pomocí věštce. Navíc Sandro (pod jinou tváří) vraždí temné elfy. Yrris odmítá nechat Belketha vstoupit do Knihovny kvůli tomu (ačkoliv Belketh i Vein jsou nevinni). Nakonec ale beztvářní odhalí pravdu a temní elfové se s nemrtvými dohodnou na spolupráci. Sandro zjevně odcizil a smazal Ashiny vzpomínky z doby Válek Stvoření a proto Matka Namtaru umírá. Proto Vein a Sveltana vezou Matku Namtaru zpět do jejího rodiště. Bohužel, skřeti se staví na odpor, protože už mezi nimi Vein (tím myslím Sandro) řádil. Vein se potkává i s duchem Crag Hacka, kterého Sandro proklel. Sám Sandro zřejmě hledá kolébku Matky Namtaru, aby vymazal její vzpomínky a tím i vzpomínky samotné Ashy. Vein se nadále setkává s dalšími neklidnými dušemi. Probíjí se až k dalšímu z Nethermancerů (Nether = nicota, jsou to vládci nicoty), Arianou, kterou poráží a zabijí. Ukazuje se ale, že Vein je imuní vůči chorobě sužující upíry, protože sám už pocítil dotek samotné Nicoty (Void). Dokonce i Zakera by měla být imunní. Nakonec vstupují do Spiritálního světa, kde hodlají konfrontovat Matku Namtaru, jakožto ztělesnění nočních můr samotné Ashy, s Ashou samotnou, aby vzpomínky, jež zapomněla, byly navráceny. Klíčem k úspěchu je Zakera, která zná onen příběh z dob Válek stvoření jakožto písničku. Sám Vein ji zřejmě k tomuto vychoval a sám si poté vše vymazal z paměti, čímž zamezil Sandrovi využít sil Nicoty k vymazání i tohoto kousku. Postupně jsou tedy všechny vzpomínky navraceny. Zakera, jakožto dotčená Nicotou, je navždy vytržena ze sítě osudu. Aby spojil všechny tři tváře Ashy (Pannu, Matku a Sudičku), musí navštívit čtyři elementární roviny a zničit zdejší vůdčí potvory, aby získal esence rovin vzduchu, vody, země a ohně (démony a Hromového ptáka, svědomí a Hai Ryou, Pekelného červa a Uriela). Dále se dovídáme, že Alejandro dela Segadora kdysi miloval Almu, ale protože zemřela, tak zřejmě zešílel a jako Sandro se odhodlal k pomstě. Jakmile jsou esence spojené, je třeba navštívit část světla a nakonec porazit Azkaala. A naopak, navštívit část temnot a vypořádat se s anděly. Nakonec jsou vzpomínky Ashy spojené dohromady a Vein se musí vypořádat se Stělesněním Nicoty. Sandro je poražen, nikoliv však zabit. Vein nakonec opouští Anastasii. Ovšem Sandro žije a jeho plány budou pokračovat – nebo možná ne, to se teprve dozvíme.
Re: Celý příběh Heroes
Posted: Fri Jun 26, 2015 2:48 pm
by antalyan
Super, díky moc za celé shrnutí všech příběhů.
Dočkal ses i otištění překladů na worldofheroes.cz

Re: Celý příběh Heroes
Posted: Fri Jun 26, 2015 3:32 pm
by LordGraa
antalyan wrote:Super, díky moc za celé shrnutí všech příběhů.
Dočkal ses i otištění překladů na worldofheroes.cz

Však jsem se na tom s Aragamashem domluvil

Kvalita se prostě pozná
Za mě taky díky, alespoň máme ucelený pohled na celou sérii Heroes.
Re: Celý příběh Heroes
Posted: Mon Oct 05, 2015 4:00 pm
by Dovahkiin
konečně jsem si tu pročítal příběh, i když jen V a VI abych se ujistil že jsem u všeho tušil. Jen si myslim že když se tu u V psalo že Alaric (kněz z DLCček HOMAM V) stál za démonama, tak si spíš myslim že nevěděl že jsou tam všude démoni a až když se před ním Isabela promněnila na Biaru tak si to uvědomil, jeho mysl to nezvládla a zbláznil se, někde tam před bitvou s Gotaiem, říká že třeba když zabije všechny orky (kteří jsou pro něj démoni) tak se démonská Isabela znovu promění na svatou královnu
jo a už si moc nepamatuju příběh mesiáše, ale na konci se tam Arantir snaží taky nějak osvobodit Kha-Beletha nebo ne? Že jsem měl dojem že Arantir se snaží Saretha zachránit a spasit ho od osudu stát se mesiášem (tak to vyplývalo v Tribes of the East) ale v tý hře jsou tam proti sobě jednoduše
Taky jsem někde v průběhu hraní V měl pocit že i Realag míří do krajin kde bude Mesiáš, ale jistej už si tim nejsem, navíc tam asi nikde nebyl co si pamatuju no..
Re: Celý příběh Heroes
Posted: Mon Oct 05, 2015 4:28 pm
by antalyan
Dovahkiin wrote:konečně jsem si tu pročítal příběh, i když jen V a VI abych se ujistil že jsem u všeho tušil. Jen si myslim že když se tu u V psalo že Alaric (kněz z DLCček HOMAM V) stál za démonama, tak si spíš myslim že nevěděl že jsou tam všude démoni a až když se před ním Isabela promněnila na Biaru tak si to uvědomil, jeho mysl to nezvládla a zbláznil se, někde tam před bitvou s Gotaiem, říká že třeba když zabije všechny orky (kteří jsou pro něj démoni) tak se démonská Isabela znovu promění na svatou královnu
jo a už si moc nepamatuju příběh mesiáše, ale na konci se tam Arantir snaží taky nějak osvobodit Kha-Beletha nebo ne? Že jsem měl dojem že Arantir se snaží Saretha zachránit a spasit ho od osudu stát se mesiášem (tak to vyplývalo v Tribes of the East) ale v tý hře jsou tam proti sobě jednoduše
Taky jsem někde v průběhu hraní V měl pocit že i Realag míří do krajin kde bude Mesiáš, ale jistej už si tim nejsem, navíc tam asi nikde nebyl co si pamatuju no..
S tím Alaricem máš pravdu, byl tak zaslepený vírou v "královnu" a rudou"církev světla", že si nevšiml, že vlastně slouží démonce.
Ale co se týče Arantira, ten se naopak snažil svět zachránit, a proto se nakonec musel střetnout se Sarethem, rozhodně se nesnažil o Kha-Belethovo osvobození, což ostatně vyplývá i z ToE, jak píšeš. Sareth byl de facto Kha-Belethův syn, který o tom zpočátku nevěděl.
A co se týče Raelaga... No, kam zmizel je trochu záhada, podle mě odešel hledal mesiáše démonů (=dal vědět skřetům, Gotaiovi a Kudžin, aby vyrazili do boje), a pak se stal Dračím rytířem.
Re: Celý příběh Heroes
Posted: Mon Oct 05, 2015 6:37 pm
by Dovahkiin
antalyan wrote:Dovahkiin wrote:konečně jsem si tu pročítal příběh, i když jen V a VI abych se ujistil že jsem u všeho tušil. Jen si myslim že když se tu u V psalo že Alaric (kněz z DLCček HOMAM V) stál za démonama, tak si spíš myslim že nevěděl že jsou tam všude démoni a až když se před ním Isabela promněnila na Biaru tak si to uvědomil, jeho mysl to nezvládla a zbláznil se, někde tam před bitvou s Gotaiem, říká že třeba když zabije všechny orky (kteří jsou pro něj démoni) tak se démonská Isabela znovu promění na svatou královnu
jo a už si moc nepamatuju příběh mesiáše, ale na konci se tam Arantir snaží taky nějak osvobodit Kha-Beletha nebo ne? Že jsem měl dojem že Arantir se snaží Saretha zachránit a spasit ho od osudu stát se mesiášem (tak to vyplývalo v Tribes of the East) ale v tý hře jsou tam proti sobě jednoduše
Taky jsem někde v průběhu hraní V měl pocit že i Realag míří do krajin kde bude Mesiáš, ale jistej už si tim nejsem, navíc tam asi nikde nebyl co si pamatuju no..
S tím Alaricem máš pravdu, byl tak zaslepený vírou v "královnu" a rudou"církev světla", že si nevšiml, že vlastně slouží démonce.
Ale co se týče Arantira, ten se naopak snažil svět zachránit, a proto se nakonec musel střetnout se Sarethem, rozhodně se nesnažil o Kha-Belethovo osvobození, což ostatně vyplývá i z ToE, jak píšeš. Sareth byl de facto Kha-Belethův syn, který o tom zpočátku nevěděl.
A co se týče Raelaga... No, kam zmizel je trochu záhada, podle mě odešel hledal mesiáše démonů (=dal vědět skřetům, Gotaiovi a Kudžin, aby vyrazili do boje), a pak se stal Dračím rytířem.
A ve chvíli kdy to zjistil, respektive iluze Biary byla zlomena, tak se z toho zcvoknul no
Já bych prostě jen čekal že zrovna Arantir, aspoň podle toho jak se projevoval v ToE, by nešel do toho zneškodnit mesiáše tak že by bezhlavě útočil
Že Raelag odešel aby se stal dračím rytířem, to už jsem někde četl, trochu mi přijde divné že po tom co všechno si prošel v základní hře, jen tak odejde, mě vždy zajímalo, ale nikde jsem to nenašel, jak přesně se stal z temného elfa démonem, proč třeba, jestli ho z něj udělal Kiril, podle Shades of darkness se to tvářilo že by v tom určitě prsty mít mohl
Re: Celý příběh Heroes
Posted: Mon Oct 05, 2015 6:57 pm
by Lucas Gryf
To, jak se stal démonem je něco, co mně opravdu zajímá, a myslím, že by bylo šílenství, kdyby to neudělali v hru, a to buďto jako kampaň v MMH, a nebo, ještě lépe Dark Messiah styl. To by byla pecka.
Re: Celý příběh Heroes
Posted: Mon Oct 05, 2015 7:03 pm
by Dovahkiin
Lucas Gryf wrote:To, jak se stal démonem je něco, co mně opravdu zajímá, a myslím, že by bylo šílenství, kdyby to neudělali v hru, a to buďto jako kampaň v MMH, a nebo, ještě lépe Dark Messiah styl. To by byla pecka.
bojim se že když to nebudou urgovat fanoušci (což nevim jak velkej vliv to může na vývojáře mít, i když je pravda že nějaký ty jednotky a tak teď měnili no) tak to sami od sebe dělat nebudou, ale mohli by to hodit do nějakýho DLC k sedmičkám, a k tomu dát inferno pěkně