Page 10 of 27

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sun Dec 05, 2010 10:00 pm
by loles
poradte pls. Vzdy ked spravim mapu, ulozim ju ,tak ma 22 bajtov a nejde pustit. Ked niekto vie pomoct tak prosim poradte

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Mon Dec 06, 2010 5:58 pm
by Activator
Nejde otevřít v editoru nebo ve hře?
v editoru => je tu něco shnilého
ve hře => vyžaduje min. 2 hráče nebo režim kampaň

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Mon Dec 06, 2010 11:10 pm
by Sakuba
Vynny wrote:Možná by ti mohl pomoci můj starší příspěvek, který zde najdeš kousek nad tím příspěvkem, co jsem ti psal o těch mostech.
Chcete-li nějaké moje mapy, navštivte tuto stránku: http://vynny-web.webnode.cz/


JJ díky moc! :)

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Wed Dec 08, 2010 2:13 pm
by Vynny
Activatore potřebuju od tebe radu. Pracuju na jedné kampani a zkouším používat ty skripty. Nemůžu přijít na to, jak udělat informační zprávu. Potřeboval bych, aby ta zpráva naběhla v určitém regionu, který jsem vytvořil. Ve skriptovym editoru akorát napíšu heslo MessageBox, ale nevim jak tam dát text zprávy. Koukal jsem do jedné mapy, kde tenhle skript se zprávou byl, ale text k ní jsem prostě nenašel. Nevíš jak na to?

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Wed Dec 08, 2010 6:17 pm
by Activator
Ten text je v externím txt souboru (zabalen v mapě). Napíšeš si text a pak daný soubor nakopíruješ do archívu mapy (přejmenovat h5m na zip).

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Thu Dec 09, 2010 3:13 pm
by Sakuba
Mám takový dotaz: lze nějak dotlačit počítačem ovládaného hrdinu, aby mohl popojet jen o určitý počet polí, jak tomu bylo v HoMaM 2 a 3?
A dvě otázky mimo: Neví někdo kde by se dala shlédnout poslední ukázka v ToE v češtině?
A ještě kde by se dala stáhnout či jen poslechnout ta hudba, která byla úplně v základních HoMaM 5 na začátku 1. mise za Isabelu, taky hraje v poslední ukázce v misi za Arantira (Srdce temnot), hned jakmile Arantir řekne že pošle Isabelu do jejího pravého těla. NA youtube je tenhle soundtrack k nenalezení! :?

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Thu Dec 09, 2010 3:15 pm
by Sakuba
Tak dobrý, tu hudbu už mám. :D

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sun Dec 12, 2010 4:07 pm
by Vynny
Activator wrote:Ten text je v externím txt souboru (zabalen v mapě). Napíšeš si text a pak daný soubor nakopíruješ do archívu mapy (přejmenovat h5m na zip).

Nevim co dělám blbě, ale zkoušel jsem to tak jak říkáš. Text jsem si napsal v poznámkovym bloku,uložil ho pod názvem zprava.txt a potom ho nakopíroval k mapě. Pak jsem otevřel mapu, vytvořil region a otevřel script editor.
Napsal jsem tam tohle:
function zprava ()
MessageBox("Maps/SingleMissions/Map_1/zprava.txt");
Trigger(REGION_ENTER_AND_STOP_TRIGGER, "zprava", nil );
end;
Když sem to pak zkoušel, v regionu se hrdina ani nezastavil a zpráva mně samozřejmě žádná nenaběhla. Nevěděl bys, v čem tam dělám chybu.

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Mon Dec 13, 2010 9:04 pm
by Activator
Chyba je ve skriptu. Jmenuje se ten region "zprava"? Máš tam taky startovací trigger (ne jen ten nulovací v tělě funkce)?

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Tue Dec 14, 2010 2:01 pm
by Vynny
Region jsem nazval stejně jako název textu "zprava", což by ale nemělo nějak ovlivnit skript. Mimochodem jaký má heslo ten spouštěcí trigger a kam se přesně píše, protože ten tam asi fakt nemam. Poradil bys mi prosím.

function zprava ()
MessageBox("Maps/SingleMissions/Map_1/zprava.txt");
Trigger(REGION_ENTER_AND_STOP_TRIGGER, "zprava", nil );
end;

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Tue Dec 14, 2010 6:12 pm
by Activator
Mimo tělo funke, takže asi nad ní. Alespoň já to tak psal, nejdřív triggry atd a dole potom jednotlivé fce. Jinak dobrým vzorem jsou jakékoliv mapy s funkčními skripty. Dále potom byl někde na Heroes centru odkaz na takovou kuchařku skriptování (kdo hledá, najde).

Trigger(REGION_ENTER_AND_STOP_TRIGGER, "zprava", "zprava" );

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Wed Dec 15, 2010 10:00 am
by Vynny
Moc dík, už se mi to podařilo. :)

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Wed Jan 05, 2011 7:55 pm
by Sakuba
Mám takový dotaz: lze nějak dotlačit počítačem ovládaného hrdinu, aby mohl popojet jen o určitý počet polí, jak tomu bylo v HoMaM 2 a 3? :)

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Wed Jan 05, 2011 8:58 pm
by Vynny
Ahoj. Pokuď ti jde o to, aby se někam v určité chvíli přesunul, tak to se dá udělat skriptem, ale jestli máš na mysli, aby každý den ušel jen určitý počet bodů pohybu, tak to nevim jestli se dá vůbec udělat.

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Thu Jan 06, 2011 3:30 pm
by Bušák
Řekl bych že máš na mysli radius , ve kterém se smí pohybovat , třeba max. 10 polí od hradu , že ano ? No u editoru si musíš zvyknout , že se vše dělá přes skripty , a tohle jde taky přes skript , z jeho psaním ti ale bohužel nepomohu , jelikož skripty jsou moji velcí nepřátelé , v mých mapách mi nefungujou ani scripty např. na přidělení expů (i přesto , že je dělám podle předlohy). Nicméně spoustu věcí ke scriptům se dá najít v herní složce Editor documention , nebo tak nějak , je to ovšem anglicky, víc ti neporadím. :|