Page 100 of 120

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Thu Sep 01, 2011 9:41 am
by Altair8
Mrakoplas : neber to tak vážně...je mi jasný, že na to má každej jiný názor, ale i tak tohle určitě není největší problém ..Brána je stále težká rozbít, když tam postavíš 2 malý nebo 1 velkou jednotku tak vždy uberou bráně 2 body za tah ... takže pokud se katapult netrefí, tak brána padne v 5. kole a to je dost času nepřítele ustřilet.... a po dobytí brány můžes do vchodu postavit velkou jednotku co dost vydrží, tak fakt nevím proč jsou podle tebe brány zbytečný

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Thu Sep 01, 2011 10:35 am
by Thelvyn
Mrakoplas wrote:...

Hraju vždycky hotseat, s přítelkyní, ale ani jeden moc neumíme prohrávat, tak radši hrajem spolu proti počítačům :D
A ty kerbeři, neměli náhodou, nebo některý z jejich upgradů, případně v kombinaci s hrdinou v pětkách ohnivý dech? :)

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Fri Sep 02, 2011 11:23 am
by Kha-Beleth
Thelvyn wrote:
Mrakoplas wrote:...

Hraju vždycky hotseat, s přítelkyní, ale ani jeden moc neumíme prohrávat, tak radši hrajem spolu proti počítačům :D
A ty kerbeři, neměli náhodou, nebo některý z jejich upgradů, případně v kombinaci s hrdinou v pětkách ohnivý dech? :)

Ano měli. Alternativní upgrade plamenný pes z TOE

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Fri Sep 02, 2011 1:53 pm
by Dekker
tak sem zjistil, že mě asi PC nemá rádo XD ... buď mě tam rozštípe a nebo se mi to sekne XD

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Thu Sep 08, 2011 12:15 pm
by Phoenix
Včera jsem si konečně stáhnul demo. Z grafiky a hratelnosti jsem zatím po cca 20 min (takže zatím opravdu jen velmi první dojmy) kampaně nebo co to je nadšený. Vypadá to fakt krutopřísně. Souboje jsou krásný. Musím říct, že jak jsem se hodně bál, že zmršily ty města tak ano zmršily (stavění a vůbec všechno ve městě mi přijde nepřehledné), co je ale nejhorší je podle mě ten způsob získávání skillů. Je to nepřehledné zmatečné a nevariabilní. :cry: Z mého pohledu jednoznačně největší slabina hry.
Jinak jsem překvapený jak to na té mé obstaroží skořápce šlapalo za to teda jako respekt.
Nikde jsem ale zatím nenarazil na to, kde bych si mohl zobrazit statistky a nějaké informace o speciálních schopnostech u jednotek. Kde to je?

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Fri Sep 09, 2011 6:34 am
by Thelvyn
Phoenix wrote:Včera jsem si konečně stáhnul demo. Z grafiky a hratelnosti jsem zatím po cca 20 min (takže zatím opravdu jen velmi první dojmy) kampaně nebo co to je nadšený. Vypadá to fakt krutopřísně. Souboje jsou krásný. Musím říct, že jak jsem se hodně bál, že zmršily ty města tak ano zmršily (stavění a vůbec všechno ve městě mi přijde nepřehledné), co je ale nejhorší je podle mě ten způsob získávání skillů. Je to nepřehledné zmatečné a nevariabilní. :cry: Z mého pohledu jednoznačně největší slabina hry.
Jinak jsem překvapený jak to na té mé obstaroží skořápce šlapalo za to teda jako respekt.
Nikde jsem ale zatím nenarazil na to, kde bych si mohl zobrazit statistky a nějaké informace o speciálních schopnostech u jednotek. Kde to je?

Nejlíp co sem zatim viděl (pokud sem něco nepřehlídl), se jednotky a jejich schopnosti a vlastnosti zobrazí při boji.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Fri Sep 09, 2011 1:47 pm
by Altair8
Phoenix wrote:Včera jsem si konečně stáhnul demo. Z grafiky a hratelnosti jsem zatím po cca 20 min (takže zatím opravdu jen velmi první dojmy) kampaně nebo co to je nadšený. Vypadá to fakt krutopřísně. Souboje jsou krásný. Musím říct, že jak jsem se hodně bál, že zmršily ty města tak ano zmršily (stavění a vůbec všechno ve městě mi přijde nepřehledné), co je ale nejhorší je podle mě ten způsob získávání skillů. Je to nepřehledné zmatečné a nevariabilní. :cry: Z mého pohledu jednoznačně největší slabina hry.
Jinak jsem překvapený jak to na té mé obstaroží skořápce šlapalo za to teda jako respekt.
Nikde jsem ale zatím nenarazil na to, kde bych si mohl zobrazit statistky a nějaké informace o speciálních schopnostech u jednotek. Kde to je?


Stačí si v obchodě vybrat jednotku a vyjedou ti statistiky a abillity

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Mon Sep 12, 2011 9:42 am
by concobara
Tak si tak pročítám tuhle diskusi a asi k tomu všemu napíšu taky svůj názor. První hra celkově.
Nejsem bohužel hráčem bety, ale ihned po vyjití dema jsem si stáhl demo a už k tomu bych chtěl říct, že mě velmi mile překvapilo. Protože nijak nepadá, jede plynule i na starší sestavě kterou vlastním a obsahově je velmi zajímavé. Samotná hra je v demu sice trošičku zabugovaná (sem tam chybějící textura, nepřekonvertovaná budova apod.), ale jsou to jen detaily které se doladí během druhé bety popřípadě nejakého brzkého patche. Co se týče hry samtné tak jsem byl nadšen. Sedli jsme si s kamarádama k HotSeatu a jako za starých časů (HOMAM 2,3,4,5) jsme se do toho pustili. Ze začátku lehké zmatky - hledání statistik jednotek, zprvu zmatený interface hradu, lehcé nehezké levelování, nečekané zabírání dolů ... atd. se rychle změnilo ve velké nadšení. Na všechny tyhle věci jsme si zvykli během 20-30minut a pak jsme se celý víkend perfektně bavili. myslím, že to demo sme hráli tak 18 hodin (lecjaké PLNÁ verze hry dnes nezabere víc jak 8 hodin času) v kuse a pořád sme na to hleděli jak malí kluci (je nám 25 a vyrůstali sme na HOMAM 2 a 3). A i když se našli věci co ze začátk neseděly tak celkově dáváme téhle hře kolektivně 9/10 a to jen proto, že by to chtělo víc ras a chybí tam černý drak s titánem :-D. Směle bych to zařadil vedle 3. dílu, který byl z těch 5ti vyšlých vskutku nejlepší.

A k té bráně o které se tu furt dohadujete bych řekl jen toto. Je to supr nápad, že do toho můžou bušit jednotky. Katapult mě vždycky totálně vytáčel a to, že si teď můžu pomoct i bez něj mě velmi těší. Nepostrádá to ani logiku a ani to nekazí hratelnost. Síla obrany v hradě netkví v jeho bráně (ta je mimochodem stále úzká a prostě se tdá dobře bránit), ale v té hlavní věži - a to je mi přišlo celkově fajn oživení. Prostě hrady se teď dobývají a brání jinak a podle mě i zábavněji. To, e nemůžu zůstat akempený věčně za hradbama a ostřelovat mi zas tak nechybí.

A co se týče konvertování hradů? Taky dobrý nápad. Dokonce si myslím, že výborný nápad. Protože jinak bylo na prd, když se hrál mulťák a protivník měl na mapě více "hradů své rasy" než vy té své....takhle je to vyrovnáno.

Takže shrnuto LUXUS

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Sun Sep 18, 2011 9:52 am
by Phoenix
Tak jsem trošku otestoval to demo. Zde je můj verdikt:
* Graficky a zvukově paráda.
* Jednotky super
* Národy super (i když je jich málo, ale snad ještě přibudou)
* Města v malém okně mi nevadí tak moc jak jsem čekal. V pohybu jsou některá docela i pěkná.
* Konvertování měst a líhní. Dobrá věc, která zajistí hromady jednotek a velké souboje. Vždycky mi trošku vadilo, že mám spousty různých hradů a jednotky z nich jsem použil jen velmi výjimečně. Jen by to konvertování možná mohlo fakt trvat déle než jeden den.
- Bohužel jsem se nesmířil se systémem zvyšování úrovní a výběrem skillu. Tohle je podle mě to nejhorší co mohli udělat. Takto si člověk najde cestu, která mu nejvíc vyhovuje a pak bude mít všechny hrdiny na jedno brdo. Navíc se mi zdá, že všechny národy mají hodně podobné skilly. V tomto byl podle mě nejlepší skillwheel z HOMAM V. Tam měl každý národ i trochu jiné možnosti. Velké mínus.
- Malý počet jiných budov na mapě. Skrimish mapa je hodně "prázdná". Zhruba v půlce mapy se vytratila jakákoliv krása z objevování a už je to jen o soubojích a dobývání hradů. VELKÉ MÍNUS. HOMAM mě bavili i kvůli hledání artefaktů a třeba Ashiny slzy přes puzzle (asi záleží na mapě). Dobývání dračí utopie, plnění secondary quests. Tato skirmish mapa se změnila na pobíhání od hradu k hradu.

Jinak ale celkově jsem nadšen. Škoda jen těch několika změn, které hře trošku ubírají.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Sun Sep 18, 2011 11:21 am
by Lucrecius
Zdravím ja som veľký fanda Heroes zatím nemam možnost hrát Heroes 6 tak si čítam vase dojmy o hre ako inac nadchlo ma to a rád by som si kúpil tuto hru ... zhodu náhod som v CR a mám možnost si ju kúpit tu v cechách ale neviem kde mohly by ste mi poradiť ? napriklad či sa dá kupiť v Plzni ? dik

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Sun Sep 18, 2011 11:31 am
by Dave_Jame
Lucrecius wrote:Zdravím ja som veľký fanda Heroes zatím nemam možnost hrát Heroes 6 tak si čítam vase dojmy o hre ako inac nadchlo ma to a rád by som si kúpil tuto hru ... zhodu náhod som v CR a mám možnost si ju kúpit tu v cechách ale neviem kde mohly by ste mi poradiť ? napriklad či sa dá kupiť v Plzni ? dik


Zdravím tě tu u nás.

V tuto chvíli Heroes VI neseženeš. Její plánované vydání je přibližně za měsíc. Myslím že i na Slovensku bude klasický pevná kopie běžně k sehnání. Jen do té doby nesmíš utratit své prostředky.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Sun Sep 18, 2011 4:14 pm
by MINOTAUR
Lucrecius wrote:Zdravím ja som veľký fanda Heroes zatím nemam možnost hrát Heroes 6 tak si čítam vase dojmy o hre ako inac nadchlo ma to a rád by som si kúpil tuto hru ... zhodu náhod som v CR a mám možnost si ju kúpit tu v cechách ale neviem kde mohly by ste mi poradiť ? napriklad či sa dá kupiť v Plzni ? dik


Predobjednaj si to ako ja a máš pokoj. Trochu si počkáš ale príde ti to hneď ako to vyjde.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Sun Sep 18, 2011 6:18 pm
by tom2525
já mam předobjednanou tu speciální edici s in-game bonusama ale dostanu ji až na vánoce :D :D do těch vánoc musim ale nějak přežít s demem

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Sun Sep 18, 2011 9:31 pm
by kokolllll
Vypadá to, že to vydání už neodloží, ale jestli jo tak už to bude fakt divný.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Mon Sep 19, 2011 9:07 am
by MINOTAUR
Pri Ubisofte je všetko možné. Oni sú známi tím že každú hru odložia aj 5x kým ju vydajú no ak by zase Heroes odložili tak to by si už totálne dosrali u mňa.