Page 11 of 27
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu Jan 06, 2011 8:55 pm
by Sakuba
Jj mám na mysli radius tj. počet bodů, které smí určitý hrdina ujet.. No díky za pomoc! Skripty neumím a tak asi až se v editoru trochu pocvičím...
Ještě jedna věc - mám mapu ve složce Maps.. Pokuď chci mapu vzít a přenést pomocí fleshky objeví se tabulka:

- Tabulka se objeví po zkopírování do vyměnitelný disk
- Chyba.PNG (40.92 KiB) Viewed 5030 times
Dostatek místa na fleshce mám a když klepnu na "Opakovat" tabulka se objeví znovu..
Ví někdo co s tím? Předem díky!
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Jan 07, 2011 2:28 pm
by Vynny
To je divný. To se mi nikdy nestalo, ale jediný, co mě napadá, je zkusit mapu ze složky maps zkopírovat někam k sobě a pak to hodit na flešku.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Jan 07, 2011 10:19 pm
by Sakuba
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sun Jan 09, 2011 11:09 pm
by Sakuba
Mám dotaz, možná především na Activatora:
Nevíte jak nastavit aby se při načítání mapy objevil nějaký obrázek: V kampani za Culinana je to třeba v 1. misi nemrtvé město..
Předem dík
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Jan 10, 2011 3:40 pm
by Alarik
V souboru "HOMM5_Editor_Practical_Guide" je to popsané na stránkách 56 a 57. Na páté a šesté stránce tohoto tématu o tom také Activator píše.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Jan 10, 2011 5:48 pm
by Sakuba
Jo supr, akorát když se dostanu k:
– integrate the texture (which must be located in your map’s folder).
Tak se mi v maps obrázek neobjeví... Nevíte proč?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Jan 10, 2011 6:03 pm
by Sakuba
Svělý tak už to mám, ale když se mapa načítá všude je černo a obrázek nikde......

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Jan 10, 2011 8:10 pm
by Bušák
Obrázek při načítání musí být ve formátu
DDS , do něj ho překonvertuješ přes DDS konvertor a musí to být
čtverec , pokud není čtverec , zbylé místo se doplní stejnou barvou tak , aby to dalo čtverec, dokonce je to myslím podrobně anglicky popsané někde v editor documentation , bohužel ti neporadím , ve kterém dokumentu to přesně je´, ale mělo by ti stačit to dds a čtverec

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Jan 10, 2011 8:14 pm
by Sakuba
"Obrázek při načítání musí být ve formátu DDS , do něj ho překonvertuješ přes DDS konvertor"
tak téhle větě nerozumím, jinak čtverec mám ale ten formát ne a ani nwm jak ho tam dostat..
Fakt srry že tímhle všechny štvu, ale pro nováčka jako já je ten editor fakt tbrdej oříšek..
Ale jinak díky všem za pomoc!

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Jan 10, 2011 8:22 pm
by Bušák
To ti věřím , editor pro pětku je velmi složitý , hlavně díky scriptům , doufám , že pro šestku bude jednodušší. Jinak k tomu DDS , jde o to, že většina obrázků je ve formátu JPEG , tedy s příponou .jpg (pak jsou různé další formáty např. png , mpeg , atd..) , aby ti ten obrázek fungoval , musí být v takovém formátu ,a by je program (respektive Hra) mohl přečíst. Takže aby si z formátu Jpeg (předpokládám že je v něm tvůj obrázek) udělala DDS , musíš si sehnat DDC konvertor , tedy program , který dokáže soubor jpeg , změnit do souboru DDS.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Jan 10, 2011 8:39 pm
by Sakuba
Jo aha, no můj obrázek je PNG.. Nevíš kde se ty konventory dají stáhnout?

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Jan 10, 2011 8:45 pm
by Bušák
Tak to vážně netušim , sám jsem to nezkoušel ,a le activator to tu psal asi před rokem , zkus zadat do Googlu DDS convertor , nebo zkus kontaktovat activatora přes soukromou zprávu , aby ti napsal , kdy to sehnal , já už ti víc bohužel neporadím

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Jan 10, 2011 9:03 pm
by Sakuba
Ok díky moc

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Jan 14, 2011 2:23 pm
by Bušák
Ahoj, nevíte někdo jak dostanu kampaňovou mapu do editoru ?? V pohodě si rozbalím archiv dat, zkopíruju si vybranou mapu , ale nic s ní neudělám , jelikož je ve formátu XDB a editor čte jen H5M , má někdo lék na tuto nemoc , či je na to nějaký konvertor ??
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Jan 14, 2011 6:10 pm
by Activator
Ten soubor h5m je ve skutečnosti zip. Stáhni si nějakou uživatelskou mapu (jako mustr) a překopíruj/vytvoř stejnou adresářovou strukturu u originální mapy. Další možností je pročítání archívu článků na Heroes Centru.