Page 105 of 120

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 10:12 am
by Phoenix
Mám dotaz. Nevím jestli vyšla nějaká ta nová Beta a jaké tam byly změny. Docela dost jsem si zkoušel to demo a několikrát prošel skirmish mapu za různé národy. Ze začátku jsem byl poměrně nadšený, ale postupně jsem vychladnul. :cry: Po několika opakování jsem zjistil že hratelnost v mých očích u těchto HOMAM VI klesla. Mé dojmy (nehrál jsem na nejtěžší obtížnost):

+ grafika excelentní
+ hodně se mi líbí arény. Tam je aspoň pořádný fajt bez ohledu na ztráty.
- Neutrální jednotky kromě prvních pár dnů nemají šanci. Jakmile mám víc hradů tak už mám tolik jednotek, že neutrálové jen zdrhají
- Celá hra se z objevování zvrhla v obsazování hradů a tím pádem celých území. Po čase NUDA. :-(
- tím že si můžu snadno teleportovat hrdiny tak stačí mít jednoho super hrdinu z obrovskou armádou, který je schopen ubránit všechny hrady a to kdekoliv. A stačí bohatě hrdina na 5- 8 úrovni. NUDA.
- Hrozivě málo neutrálních budov
- Chybí secondary úkoly.
- Nepřátelští hrdinové se zmůžou maximálně na obsazení prázdného hradu. Hrdinu mi v pozdějších fázích nenapadli ani jednou. A když jsem je dohnal já tak zdrhli po prvním výstřelu. NUDA!!!

Nevíte někdo jestli se vývojáři zabývají i hratelností? Co vlastně dodělávají, když odložili vydání?

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 12:24 pm
by Dave_Jame
@ Phoenix
s většinou věcí souhlasí a na některé jsem se už ptal insiderů takže znám odpovědi.

Počet měst a rychlý nárůst jednotek, sklony k repetivnímu obsazování hradů:
Toto vše by měly být problémi pouze mapy Broken Aliance, alespoň mě o tom ujistili.

Problémy s tahy PC (utíkání, nevyužívání obranných bonusů)
na tom by se mělo pracovat.

Slabý neutrálové
Mělo by se jednat pouze o problém nízkých obtížností.

Neutrální budov by údajně mělo být víc (doufám v to, velice v to doufám)

Secundární úkoly budou součástí kampaně

Teleporty jsou bohužel tak herně navrženy. takže s tím se asi nic dělat nebude

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 1:59 pm
by Mrakoplas
suhlasim s Phoenixom.
Ja hram upravene demo s pridanymi mapami a k neustalemu obsadzovaniu hradov dochadza prakticky na vsetkych velkych mapach.
K tomu som si vsimol ze na mapach Isles of Judgment a Brave new world protivnik ani nepusta svoj ostrov a v podstate caka na popravu. V To Region in Hell niektore AI nierobia nic a cakaju kym ich ine AI odstrani.

Bojovat s neutralmi sa ani povecsinou neoplati takze Quick combat alebo Leave them.
AI je fakt divne Pc vzdy uteka, nikdy nebrani hrad (iba v kampani kde je tak nastaveny) Pokial je PC v hrade a vy sa blizite tak sa teleportuje alebo zdrhne do ineho.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 3:21 pm
by concobara
Nevím sice jak jsi si upravil demo a kde jsi sehnal ty mapy apod. Mě se to bohužel jaksi nepovedlo (a ano použil jsem i google), ale teoreticky některé ty chyby (čekání na ostrově apod.) může být možná i tím, že jsi to k tomu demu "jaksi neodborně" přibastlil.... Když jsem kdysi přidával mapy do Warcraftů tak ne na všech mapách to AI "zvládala" tak jak obvykle. Nebo to může být prostě tím, že některé situace v demu AI prostě nezvládala viz. lokace na ostrově - což je problém u mnoha strategií. Třeba Civilizace 5 je na světě už rok, vyšlo k ní mraky patchů a PC pořád není schopna hrát na ostrovních mapách :(... To zběsilé teleportování apod. je teda např. v Broken Aliance dané i tím systémem teleportů umístěných přímo na mapě... Jinak nesouhlasím tak úpně s tím, že jde velká říše ubránit jen s jedním hrdinou. Respektive ano jde to, ale pak by ten hrdina nesměl jezdit po mapě a dobývyt apod. takže je třeba si rozdělit army apod.... Jinak to, že PC nebrání hrad a pořád utíká je vskutku iritující a taky mě to pěkně s*re, ale když se nad tím kolikrát zamyslíš tak to ten PC nedělá zas tak iracionálně. Než přijít o kompletní armádu i s hradem je někdy lepší přijít jen o hrad, který v H6 nemá zas takovou cenu jako dřív. A hrad si zabere o kousek dál. To, že uteče po jednom výstřelu je taky na prd, ale dělá to většinou jen když je zcela jasné kdo koho rozdrtí tak místo toho, aby ti způsobil zanedbatelné ztráty a sám přišel o celou armádu, artefakty a nadopoval tě expama tak prostě uteče a ztratí "jen" armádu....PC je takový dosti vy**ca*ý v H6 viz. taky jeho pesně napočítané kroky kdy PC hrdinu prostě nedoženeš :( tak jako dřív. Je to podle mě mnohdy docela vychytralá strategie bohužel to má docela negativní vliv na hratelnost :(... co se týče neutrálů tak se tam dá lehce nastavit jak rychle mají přibývat apod. takže tím bych se netrápil. Tato výtka:
"- Celá hra se z objevování zvrhla v obsazování hradů a tím pádem celých území. Po čase NUDA. "
je však bohužel pravda a je to podle mě prostě tou vyhýbavou logikou AI a možná i mapou (hrál jsem jen Broken Aliance).
Osobně bych uvítal, kdyby se dalo už při samotném nastavování hry zaškrtnout políčko jestli chci povolit convertování hradů nebo ne (ne jen to nechat na tvůrci mapy). To by podle mě vyřešilo i problém s rychlým nárustem jednotek...

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 4:48 pm
by MINOTAUR
No Comment.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 5:04 pm
by Phoenix
concobara wrote:Nevím sice jak jsi si upravil demo ...

Jen pár doplnění:
1) Že se dá ubránit území jen s jedním hrdinou byla trochu nadsázka, ale zas tak veliká ne. Například ta vlastnost Mentor mi přijde dost brutální. Pokud dobiju hrad a hned s v něm koupím hrdinu a ten obratem získá 75% zkušeností hlavního hrdiny tak se dostane na tu samou nebo o jedna nižší úroveň. Protivník víceméně nemá šanci. Tímto způsobem jsem jen chodil dobíjel hrady a protivník se nezmohl na nic.

2) Nepřijde mi taktika preventivních útěků moc chytrá. Možná tak v hradu odkud se nedá utéct. Pokud ale potkám hrdinu v poli a on okamžitě uteče. Tak stejně o celou armádu přijde a mě ani neoslabil. Lepší je alespoň chvíli bojovat. Způsobit co největší ztráty a na poslední chvíli tedy utéct.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 5:31 pm
by Mrakoplas
concobara wrote:Nevím sice jak jsi si upravil demo a kde jsi sehnal ty mapy apod.


Nasiel som to na Heroes Community a prakticky to spravilo z dema second Betu.
No neni to moc Logicke pokial ma uz len 1 hrad a 1 pevnost. Ale faktickymi ma to stve ak hrate hru , konecne sa tesite na nejaky riadny boj, a Ai po 2 tahoch zdrhne a je konec, Chapem ak to spravy slabe AI ale robi to dokonca aj Hight.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 7:21 pm
by MINOTAUR
Len aby ste to nechválili ešte keď si zahráte plnú verziu. Že vás to ešte baví kritizovať to furt dookola. To čo tu píšete sa opakuje už možno stí raz. Ale žeby ste niečo pozitívne hodnotili tak to ani bohovi.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 7:42 pm
by Mrakoplas
MINOTAUR wrote:Len aby ste to nechválili ešte keď si zahráte plnú verziu. Že vás to ešte baví kritizovať to furt dookola. To čo tu píšete sa opakuje už možno stí raz. Ale žeby ste niečo pozitívne hodnotili tak to ani bohovi.


az bude plna verzia bezchybi tak nemam problem pochvalit, zatial z toho co som mal moznost vyskusat hrat ten pocit nemam. Ano grafika je pekna, ale UI a hratelnost moc nie. A to pripominam ze ta hra mala vyst v maji/v juny tak to by som chcel vedet v akom stave bola.
Keby to bolo free tak kludne , ale od produktu za ktorym zaplatim vyzadujem aby bol funkcny. Zatial si Ecka netlacim. Nemam fakt naladu cakat na XY patchov do kym sa to bude dat hrat viac Disciples III
Je fajn mat nadherne auto, ale ked vam nebudu fungovat brzdy tak je pekna na .... :)

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 8:02 pm
by Altair8
MINOTAUR wrote:Len aby ste to nechválili ešte keď si zahráte plnú verziu. Že vás to ešte baví kritizovať to furt dookola. To čo tu píšete sa opakuje už možno stí raz. Ale žeby ste niečo pozitívne hodnotili tak to ani bohovi.


Taky nechápu, co má každej za problém, všichni tu kritizují takový prkotiny :roll: ...většina z toho zmizí v plné verzi. Neříkám, že se mi líbí uplně všechno, ale už jen Beta se mi zdála dost dobrá, kdyby tam byla kampaň, tak to hraju i s těma bugama :D

2Mrakoplas : Ubisoft umí udělat kvalitní hru...oddálili to právě proto, aby nemuseli dělat den co den nový patche :wink:

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 8:08 pm
by MINOTAUR
Úplný súhlas, máš recht :) . Tak napr. sa sťažujú na skilli, že sa už dajú vyberať dobrovolne a každý si dáva to isté. A kto pre boha im káže to robiť, len vlastná pohodlnosť.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 8:21 pm
by Altair8
I v H5 sis mohl vybírat skilly, jaké jsi chtěl, jen stačilo počkat než naskočí... taky jsem si dával pořád ty stejné a neomrzelo mě to. V H6 je jediná změna, že nemusíš čekat až naskočí :)

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 8:28 pm
by MINOTAUR
Tak pravda, ja som v H5 už presne naspamäť vedel čo si mám dať aby som mal ultimátny skill, takže to je to isté no ako tvorcovia povedali, že sa chcú zbaviť zdlhavého stereotypu tak to im aj vyšlo.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 9:58 pm
by kubrt
Docela to občas bylo na prášky. Čekat na skill a on pořád ne a ne přijít. Častá nabídka "navigace" v logistice a podobně.

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Posted: Tue Oct 11, 2011 11:02 pm
by Dekker
s tím útěkem bych to neviděl až tak zle ... nevím jak vám, ale u mě PC hráč jaksi o armádu nepřišel, jak jinak my vysvětlíte, že sem mu napadl 3x hrdinu se stejným jménem a s naprosto stejnou armádou, ne-li o trošku větší než měl předtím ... a rozhodně to nemohl za těch pár dní znovu nasbírat vzhledem k tomu kolik toho bylo ... měl po sobě cca asi 15 až 20 šampionů, což by činilo celkem skoro 60 jednotek a to je dle mě docela divné

+ result boje když utekl, v dílech předtím se tam vždy kázalo, že o jednotky přišel ale v 6 se ukáže jen trocha a nebo dokonce nic