Page 15 of 27
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri May 06, 2011 1:20 pm
by Caius
ahoj já vím že to tu už padlo, ale nikde jsem zatim nenasel uspokojivou odpoved - Spustím editor, začnu dělat mapu (ano, dám tam alespoň dva hrady od dvou hráčů, pro jistotu i hrdiny stejné barvy), pak si hru ulozim, vyjedu z editoru, znovu ho najedu a co se nestane - když chci rozdělanou mapu znovu otevřít, nejde to, vyskočí chybová hláška a soubor s mapou má pouze 22 bajtů.
Nevíte někdo co s tím??? Jsem z toho zoufalý, mám skvělý nápad na mapu, ale nemůžu ji začít dělat, protože nechci zbytečně ztratit několik hodin práce.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri May 06, 2011 4:42 pm
by Activator
22 bajtů? To skoro vypadá, že mapa se z neznámých příčin neuložila. Zkus poeditovat nějakou uživatelskou mapu a uložit ji. (Uvidíme, co dál.)
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat May 07, 2011 8:13 am
by Vynny
Caius wrote:ahoj já vím že to tu už padlo, ale nikde jsem zatim nenasel uspokojivou odpoved - Spustím editor, začnu dělat mapu (ano, dám tam alespoň dva hrady od dvou hráčů, pro jistotu i hrdiny stejné barvy), pak si hru ulozim, vyjedu z editoru, znovu ho najedu a co se nestane - když chci rozdělanou mapu znovu otevřít, nejde to, vyskočí chybová hláška a soubor s mapou má pouze 22 bajtů.
Nevíte někdo co s tím??? Jsem z toho zoufalý, mám skvělý nápad na mapu, ale nemůžu ji začít dělat, protože nechci zbytečně ztratit několik hodin práce.
Koukni na tohle. Možná to jen špatně ukládáš:
viewtopic.php?f=16&t=1298&start=120
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat May 07, 2011 10:17 am
by Caius
diky za tipy, uz se mi to rozjelo (nutno říct, že jsem neudelal nic jinak jen jsem tam nedal ty hrdiny, ale to uz jsem zkousel a furt to nejelo) btw vynny, ty tvoje mapy jsou zabalene v raru a kdyz to rozbalim je tam soubor bez koncovky, kdyz tam dopisu koncovku h5m tak se to stejne nedá rozjet - co mám dělat abych si je mohl zahrát?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat May 07, 2011 2:30 pm
by Vynny
Caius wrote:diky za tipy, uz se mi to rozjelo (nutno říct, že jsem neudelal nic jinak jen jsem tam nedal ty hrdiny, ale to uz jsem zkousel a furt to nejelo) btw vynny, ty tvoje mapy jsou zabalene v raru a kdyz to rozbalim je tam soubor bez koncovky, kdyz tam dopisu koncovku h5m tak se to stejne nedá rozjet - co mám dělat abych si je mohl zahrát?
Žádnou příponu tam nepiš. Jinak pokuď vím, tak jsou to soubory typu zip. Staženou mapu stačí rozbalit (extrahovat), pak ještě rozkliknout rozbalený soubor, který právě nemá žádnou příponu a teprve pak můžeš tu mapu nakopírovat do "H5 > maps".
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sun May 08, 2011 9:58 am
by ST0RM
Ahoj chtěl bych se zeptat jak dat hrdinovi avatar aby se menilo pozadi podle barvy za kterou hraje?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon May 09, 2011 4:37 pm
by Caius
mapu jsem extrahoval, dostal soubor bez připony, poklikal na nej, vyskocila tabulka ve kterem programu chci otevrit, ja zkusil editor a neslo to, zkusil jsem znovu otevrit, a tabulku nakonec zavrel. Ten soubor bez pripony jsem dal do maps, spustim hru - a mapa tam neni. Kde je chyba?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Wed May 11, 2011 7:32 am
by Vynny
Caius wrote:mapu jsem extrahoval, dostal soubor bez připony, poklikal na nej, vyskocila tabulka ve kterem programu chci otevrit, ja zkusil editor a neslo to, zkusil jsem znovu otevrit, a tabulku nakonec zavrel. Ten soubor bez pripony jsem dal do maps, spustim hru - a mapa tam neni. Kde je chyba?
Ten soubor, co nemá příponu, do složky "H5maps" nekopíruj. Pod ním je jenom uležená daná mapa. Prostě ho otevři, (ukáže se ti soubor s příponou) a pak mapu zkopíruj do "H5maps". Pokud budeš chtít mapu ihned otevřít, doporučuji ji otevírat jedině ve spuštěném editoru.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu May 12, 2011 8:41 am
by Caius
Mno asi delam neco blbe ale neumim ten soubor bez pripony otevrit - zobrazi se mi takove to menu v kterem programu chci soubor otevřít a to je konečná...
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri May 13, 2011 7:10 am
by Vynny
Caius wrote:Mno asi delam neco blbe ale neumim ten soubor bez pripony otevrit - zobrazi se mi takove to menu v kterem programu chci soubor otevřít a to je konečná...
Nevím, proč ti to nejde, ale byla bu ještě jedna možnost. Zkus to extrahovat přes WinRaR, abys dostal ten soubor s příponou h5m. Ten už pak stači zkopírovat do "H5maps". Jinak mě už ale nic nenapadá.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Jun 10, 2011 12:53 pm
by Kha-Beleth
Bušák wrote:Nevite nekdo jak se v editoru map pro TOE delaji hory ??? Nemam v nem ani grass object , ani sand object a ani hory jenom u pekelnych objektu..... a jeste se chci zeptat jak zmenim ukol napr k vytezstvi dosahnout urciteho artefaktu nebo zlata ...

Pokud máš i Hammers tak to dělej v nich a pak to znova nahraj v Tribes
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Jun 10, 2011 12:56 pm
by Kha-Beleth
Vynny wrote:To otevírání map je jen taková nevychytaná věc. Vždy, když poprvé začnete vyrábět novou mapu, zadáte si její název atd., nebo otevřete cizí mapu, to už pokaždé ukládejte jako
save.
- mapy pak bez problému otevřete.
Save as je v editoru použitelné jen v tom případě, že když vyrábíte mapu a chcete například změnit název mapy, tak to v tomto případě jako
save as uložte. Tím vlastně vytvoříte novou mapu avšak se vším, co jste v ní už udělali. Pak už musíte mapu ukládat pouze jako
save.Zkrátka a dobře, když mapu dvakrát uložíte pod stejným jménem jako
save as, už ji prostě neotevřete.
Chcete-li nějaké moje mapy, navštivte tuto stránku:
http://vynny-web.webnode.cz/
To u mě je to přesně naopak. Když dam save a zavřu to, už ji znova neotevřu
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Jun 10, 2011 12:58 pm
by Kha-Beleth
Mohl by mi někdo prosím poradit, jak mam pracovat s podzemim.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat Jun 11, 2011 6:23 am
by Sabatu
Caius wrote:ahoj já vím že to tu už padlo, ale nikde jsem zatim nenasel uspokojivou odpoved - Spustím editor, začnu dělat mapu (ano, dám tam alespoň dva hrady od dvou hráčů, pro jistotu i hrdiny stejné barvy), pak si hru ulozim, vyjedu z editoru, znovu ho najedu a co se nestane - když chci rozdělanou mapu znovu otevřít, nejde to, vyskočí chybová hláška a soubor s mapou má pouze 22 bajtů.
Nevíte někdo co s tím??? Jsem z toho zoufalý, mám skvělý nápad na mapu, ale nemůžu ji začít dělat, protože nechci zbytečně ztratit několik hodin práce.
Hele ja stim měl problem a zjistil jsem že když dam new maps a zadam nazev s hačkama a čarkama tak se nerozjede ale třeba když dam nazem MP1 nebo pro kmpaň C1M1 tak je to v poho protože nazev si stejně určíš v parametrch mapy
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat Jun 11, 2011 3:26 pm
by Vynny
Udělal jsem malý návod na to, jak pracovat s tvorbou nových objektů. Snad Vám to pomůže.

- Nové objekty - 01
- Nové objekty - 01.jpg (123.97 KiB) Viewed 8125 times

- Nové objekty - 02
- Nové objekty - 02.jpg (200.11 KiB) Viewed 8125 times
Vysvětlivky důležitých parametrů a jejich pojmů:Model = model objektu
AnimSet (pouze u některých budov a líhní) = animace objektu (Př: pekelná líheň)
blockedTiles = blokovaná pole objektu (dle velikosti objektu daný počet zablokovaných polí)
holeTiles (pouze u některých objektů) = jámová pole (Př: pekelná líheň)
activeTiles = vstupní aktivační pole do objektu (může být více)
PossessionsMarkerTile (pouze u některých objektů) = poziční pole (Př: vstup do portálu)
Pokud Váš daný objekt zabýrá více než jedno pole, je třeba vytvořit více blokových a popřípadně i jámových polí. U těch je pak nutné zadat i hodnoty. Dobrým vzorem tohoto složitého nastavování jsou již hotové objekty.
Effect = dekorační efekt objektu
EffectWhenOwned (pouze u budov, které lze obsadit) = efekt při obsazení objektu
messagesFileRef = textové informce o objektu (dle daného objektu může být i více textů)(Př: u líhní jsou minimálně čtyři: název, popis budovy, popis obsazení objektu, popis obsazení objektu avšak bez nárustu jednotek)
AdventureSoundEffect (pouze u budov a líhní) = zvukový efekt při vstupu do objektu
Icon128 (jen u některých objektů) = malý obrázek charakterizující objekt
Type (pouze u budov a líhní) = funkčnost objektu
Podotýkám, že nejrychleji se tohle naučíte, když si prohlédnete nějaký již hotový objekt, jehož podobné vlastnosti bude mít i ten Váš nový.