Page 3 of 27
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Dec 05, 2008 6:27 am
by Bušák
ja sem delal most v jedne sve test mape v nadzemi , a taky mi nesel tak sem ho prodte postavil , on byl sice kus nad zemi , ale pomoci tlacitka
bulk jsem delal "najezdy" dokud nebyli do urovne mostu a ve hre se pres ne dalo normalne chodit...

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Dec 05, 2008 3:54 pm
by Vynny
Tak s tim editorem to pořád nejde. Dokonce i náhodně vygenerované mapy se mi smažou, pokud se na ně podívám v editoru a pak z editoru odejdu. To je fakt nějaký divný. Napadlo mě, jestli to neni způsobeno horší pamětí a grafárnou.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Dec 05, 2008 6:07 pm
by Activator
Ještě mě napadlo, ten adrasář "Maps" tam máš? Nejsem si jist, jestli ho editor umí vytvořit.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sun Dec 07, 2008 2:41 pm
by Vynny
Jo jo ten adresář map tam mám. V něm jsou automaticky ukládány všechny vytvořené mapy. To jsou vygenerovaný mapy a moje vlastní, který právě nejdou nahrát. Ty co už byly vytvořeny a jsou ve hře ( scénáře, mapy ) tam, ale nejsou. Nikde jsem je nenašel a možná je to dobře, poňevač kybych nějakej otevřel, nic s ním neudělal a odešel z editoru, věřím tomu, že by se smazal. Tohle se mi děje u těch vygenerovaných a vlastních map. ( Vlastní ale žádný nemám, když se to pořád nenačítá )
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sun Dec 07, 2008 5:10 pm
by Activator
Originální mapy jsou v souboru "data.pak", z něho se to dá samozřejmě vyextrahovat a otevřít v editoru (používám jako vzor např. pro skripty). Případné změny v tomo vyextrahovaném souboru (mapě) samozřejmě nemají žádný vliv na originální mapu, která se stále načítá z toho hlavího pak souboru (formátově je to nekomprimovaný zip).
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Dec 08, 2008 8:16 am
by Bušák
A mapy z kampaní sou tam taky ?? , a šlo by v tom případě kopírovat i ingame videa ??
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Dec 08, 2008 6:34 pm
by Activator
Mapy z kampaní jsou tam samozřejmě taky (kde by jako měly být?). Co se týče in-game videí, tak s těmi ti přeju hodně štěští...
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Dec 15, 2008 3:59 pm
by Bušák
hej a nesly by takhle skopirovat vsechny videa za sebou , jako udelat z toho jedno velke ??

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Mon Dec 15, 2008 8:28 pm
by Activator
šlo by to nasnímat externím programem a udělat z toho třeba avi

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu Dec 18, 2008 8:29 am
by Máca
pánové mám problém s mapamy. extrahoval jsem soubor data, hodil tam nejaký mapy, spustil hru a všechno jde v pohode jenže: nacitani nový mapy a ostatních jde velice pomale nez obvykle, takze to bude nejspis tim ze jsem data.pak extrahoval a on to ted compl musi hledat vse v tech slozkach, nevite nekdo jak bych to mohl opet hodit do souboru .pak
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu Dec 18, 2008 10:05 am
by Eru
Máca wrote:pánové mám problém s mapamy. extrahoval jsem soubor data, hodil tam nejaký mapy, spustil hru a všechno jde v pohode jenže: nacitani nový mapy a ostatních jde velice pomale nez obvykle, takze to bude nejspis tim ze jsem data.pak extrahoval a on to ted compl musi hledat vse v tech slozkach, nevite nekdo jak bych to mohl opet hodit do souboru .pak
Nebylo by jednodušší soubor data.pak nechat na pokoji (v tvém případě nahrát zpátky zálohu) a mapy vložit do složky Maps?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu Dec 18, 2008 6:16 pm
by Activator
Eru wrote:Máca wrote:pánové mám problém s mapamy. extrahoval jsem soubor data, hodil tam nejaký mapy, spustil hru a všechno jde v pohode jenže: nacitani nový mapy a ostatních jde velice pomale nez obvykle, takze to bude nejspis tim ze jsem data.pak extrahoval a on to ted compl musi hledat vse v tech slozkach, nevite nekdo jak bych to mohl opet hodit do souboru .pak
Nebylo by jednodušší soubor data.pak nechat na pokoji (v tvém případě nahrát zpátky zálohu) a mapy vložit do složky Maps?
Tak nějak. Důrazně nedopručuju takovýmto způsobem zasahovat do datových souborů hry - mohlo by to skončit jejím přeinstalováním.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu Jun 11, 2009 7:54 am
by Vynny
Ahoj!
Mám takovej dotaz. Z editorem to jakž takž už de, ale chtěl bych se zeptat, jestli jsou v editoru někde líhně na mumie, mantikory a vlky?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Thu Jun 11, 2009 5:13 pm
by Bušák
Nikde jsem je nenašel , ale podle mě ani neexistujou když nejsou ve hře , tak ani v editoru ..

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Jun 12, 2009 1:15 pm
by Alarik
V editoru se sice moc nevyznám, ale možná by to nějak udělat šlo. V ToE ve 3. misi za Arantira lze na stanovišti nekropole najímat i Temné rytíře, což je taky neutrální jednotka. Ale je taky dost možné, že editor není pro takovéhle speciální úpravy vybaven.