Page 3 of 3

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Sun May 17, 2015 12:36 pm
by Grawl
Škoda, že je v h7 tak málo kouzel.

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Sun May 17, 2015 1:38 pm
by Montezuma3
No takový průměr:
H3 - 70
H5 - 44
H6 - 59
H7 - (56)

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Sun May 17, 2015 3:46 pm
by RRRick
Celkově těch kouzel není málo, ale jsou rozděleny do hodně škol a to je problém.

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Mon May 18, 2015 1:29 am
by Montezuma3
No bez skillů se můžeš naučit 21 kouzel. (třeba v H5 to bylo jen 16)
Každá další magie ti potom umožní až dalších 5. Plus pro některé šťastlivce je tu skill Master of Magic.
Věž kouzel v jednom městě nabízí 5 základních kouzel a 8 (4 - 3 - 1) pokročilejších.
Já to vidím tak, že kniha kouzel nebude tak přeplněná jako v H3, ale bude to tak akorát :-)

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Mon May 18, 2015 8:27 am
by RRRick
Nezapomínej ale, že hrdinové nemají přístup ke všem školám, tak pokud ti věž vylosuje jinou školu než ke které má tvůj hrdina přístup, tak .. se toho moc nenaučíš (jedna magie se objeví 100%, záleží na hradu, další už jsou náhodné jestli se nepletu )
Takže sice budeš mít hodně slabých kouzel ale těch použitelných většinou jen pár.

A taky by mě zajímalo, kde všichni berete, že ten Master of Magic automaticky naučí hrdinu všechny kouzla z dané školy ? Nikde to napsané není. :?

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Mon May 18, 2015 2:30 pm
by Montezuma3
Tak očekávám, že když třeba Lesní Elfové nebudou preferovat magii ohně a temnoty, tak tyhle kouzla u nich ve věži nenajdeš. Jiné je to u Akademie, která bude mít asi přístup ke všem magiím a proto mají také knihovnu (více kouzel ve věži) a obchod se svitky. Takže u každé jiné frakce bude ten výběř zúžen jen na školi, ke kterým mají přístup.

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Mon May 18, 2015 3:05 pm
by RRRick
Kromě Akademie má mít každý hrad přístup k 6 škol z celkových 7. To je moc.

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Mon May 18, 2015 3:33 pm
by antalyan
Možná přístup ve věži ale k čemu když pak skillwheelu to není?
Btw. stejně pořád doufám v možnost změny třídy v kampani. :D

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Thu May 21, 2015 8:41 pm
by RRRick
Tak to vyřešili docela zajímavě - po postavení věže půjde vybrat "oblíbená" škola a v každém kruhu by mělo být aspoň jedno kouzlo z téhle školy + hlavní škola frakce, celkem tedy 2 magie které tam budou 100% :wink:

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Fri May 22, 2015 6:44 am
by antalyan
Podle mě to je dokonce lepší systém než v pětce :D
Jednoduchý řešení, ale vypadá nejlepší.

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Fri May 29, 2015 4:39 pm
by RRRick
Tak už to máme kompletní. :) Celkové dojmy ?
Kouzla mi přijdou náhodně namíchaná. Škol je moc, kouzel málo a chybí jim rozmanitost. Každá škola má sice pro každou situaci něco, ale velká část kouzel si je navzájem podobná nebo doslova stejná (3x dispell).
Perky ke všem magiím jsou taky víceméně stejné + nelíbí se mi, že Mistr magie 1,2,3 kompletně mění význam některých kouzel.
Na druhou stranu je tam i pár zajímavých kouzel, např. Tsunami, náhodné vyvolání elementálů nebo pár kouzel z magie vzduchu. Celkově je to tak půl na půl. :?

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Sat May 30, 2015 1:29 pm
by antalyan
Myslím si, že mistr magie bude to, co se z perků vždycky naučím jako první :D
Ale je pravda, že dát to jako hromadné kouzlo jako vždy, bylo by to přehlednější.

Takhle nevím, jak to bude přehledné v samotné hře, protože v popisu kouzla bude vždycky napsaný něco jinýho než to kouzlo dělá s přídavným efektem? Asi by to chtělo vyřešit tak, že mistr magie přepíše efekt kouzla, nebo přidá koulo nové s upraveným efektem, ale o tom pochybuju že by to tak udělali, dalo by jim to moc práce...

Další divná věc jsou dvě zraňující kouzla ledové magie na stejné úrovni a dvě kouzla rušící efekty (prime+light magic). Stejně tak healující kouzlo které ale nekřísí jednotky? Trochu zbytečné a použitelné leda s útočným efektem.

Co je ale fajn, je náhodné vyvolání elementála, při znovuseslání přibyde polovina původního počtu - vyřešen nedostatek h5.

Taky nechápu vodní a ohnivou magii když tu nejsou nagové, démoni ani trpaslíci...
Asi s nimi v budoucnu počítají, jinak by tyhle magie nevytvořili.

Re: Skillwheel a schopnosti v H7

Posted: Fri Jul 03, 2015 6:22 pm
by antalyan
Proč ještě nepochopili, že je potřeba udělat specializace hrdinů a některé ability závislé na levelu?

Třeba teď je to vidět u masteru pro sylvan: je to dost nevybalancovaný, dát fixní číslo damage nezávislé na hrdinoě levelu. Snad to časem změní...