Page 22 of 27
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Mar 16, 2012 2:59 pm
by Deibelos
Ok, kam ten skript mam vkládat a do těch závorek se něco plni?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Mar 16, 2012 3:18 pm
by Alarik
Lucas Gryf wrote:Otázka 9 - Jak se tvoří kampaně (tažení, ve kterém je třeba dokončit jednu mapu aby se odkryla mapa druhá)?
Úplně nahoře v editoru je záložka
Tools ->
Create Campaign.
Lucas Gryf wrote:Winny - z toho návodu Jak scriptoval sem úplně vedle. Už asi vím, jak to mám napsat, ale Script editor je pro mě jako řeč Sheldona Coopera

Jestli ti to nevyhovuje, tak ten Vynnyho editor přeci používat nemusíš.
Deibelos wrote:Ok, kam ten skript mam vkládat a do těch závorek se něco plni?
View ->
Map Properties ->
Script ->
Edit Script. Do těch závorek se něco píše jak kdy, v tomto případě tam nic nepiš. Jinak ty pomlčky tam nedělej, to je jen jako odsazení, stejně tak se tam nepíší ta znaménka < >.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Mar 16, 2012 3:48 pm
by Lucas Gryf
Z toho sem totiž nepochopil, kde umístit ten script. Našel sem tam jen popis měst a jejich jména. Ale pokusím se těm scriptům přijít na kloub.

Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Mar 16, 2012 4:09 pm
by Alarik
Lucas Gryf wrote:Z toho sem totiž nepochopil, kde umístit ten script. Našel sem tam jen popis měst a jejich jména. Ale pokusím se těm scriptům přijít na kloub.

Měl by tam být soubor
MapScript.lua, do něhož můžeš ty skripty psát. Ten program je dobrý na snazší manipulaci s textovými soubory mapy, ale na psaní skriptů je dle mého mnohem lepší standardní skriptový editor v editoru map.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Mar 16, 2012 4:22 pm
by Deibelos
když tam dam ten skript, kam pak napíšu tu zprávu
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Mar 16, 2012 4:51 pm
by Alarik
Deibelos wrote:když tam dam ten skript, kam pak napíšu tu zprávu
Můžeš buď napsat zprávu do poznámkového bloku a pak ji manuálně přesunout do složky s mapou - složka
Editor ->
H5MMods ->
jméno mapy ->
Maps ->
SingleMissions ->
jméno mapy, nebo můžeš přímo v mapě umístit nějakou jednotku, označit ji a v levém sloupci
Property najdeš položku
MessageFileRef. Hned vedle je sloupeček
Value, a když v něm klikneš na řádek položky
MessageFileRef, dej
New a můžeš napsat zprávu. Jednotku pak klidně odstraníš, ale zpráva zůstane v mapě uložená. Tímto způsobem to lze udělat přes jakoukoli textovou položku v editoru (název úkolu, města, ...).
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Mar 16, 2012 5:02 pm
by Lucas Gryf
Vynny - chtěl jsem se Tě zeptat, pracuješ teď na nějaké nové kampani?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Mar 16, 2012 7:18 pm
by Deibelos
aha, takže až tam dám ten skript, tak to bude fungovat u všech zpráv?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Fri Mar 16, 2012 10:44 pm
by Alarik
Deibelos wrote:aha, takže až tam dám ten skript, tak to bude fungovat u všech zpráv?
Pro každou zprávu musíš mít 1 skript
MessageBox(
"Maps/SingleMissions/jméno_mapy/jméno_zprávy.txt");. Tímto skriptem lze zobrazit kteroukoli zprávu.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat Mar 17, 2012 8:03 am
by Deibelos
Ok díky. Jak dám obrázek do formatu tga?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat Mar 17, 2012 8:05 am
by Deibelos
Mám problém se skriptováním, jakmile dam edit skript, celý editor mi spadne a objevý se tabulka, že program přestal zprávně pracovat.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat Mar 17, 2012 9:29 am
by Alarik
Deibelos wrote:Mám problém se skriptováním, jakmile dam edit skript, celý editor mi spadne a objevý se tabulka, že program přestal zprávně pracovat.
To se mi bohužel stává také. Ono to otevřít jde, ale někdy to chce zkoušet vícekrát. Z toho důvodu si píšu skripty v poznámkovém bloku a pak je vždy do editoru jen překopíruji.
Deibelos wrote:Ok díky. Jak dám obrázek do formatu tga?
A k čemu to potřebuješ?
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat Mar 17, 2012 9:55 am
by Deibelos
chci upravit avatara jednoho demona
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat Mar 17, 2012 9:57 am
by Deibelos
no, pokud ten skript aktivuje všechny zprávy, aby se objevovali před tím, než hrač bude bojovat s jednotkou, dost mi to pomůže.
Re: Editor map do HoMaM ToE
Posted: Sat Mar 17, 2012 10:05 am
by Alarik
Deibelos wrote:no, pokud ten skript aktivuje všechny zprávy, aby se objevovali před tím, než hrač bude bojovat s jednotkou, dost mi to pomůže.
Jestli tím myslíš, že by jeden skript fungoval pro více zpráv, tak to nejde. Pro každou zprávu musíš napsat ten skript
MessageBox. Do jedné funkce můžeš dát i více zpráv, ale budou se vztahovat vždy jen k té jedné jednotce, pro kterou je ta funkce vytvořená.
Deibelos wrote:chci upravit avatara jednoho demona
Já jsem si zatím vlastního avatara nikdy nevytvářel, takže s tímto zkušenosti nemám. Ale na internetu toho jistě bude spousta, tak zkus hledat, určitě něco najdeš.