Page 23 of 27

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 10:54 am
by Deibelos
MessageBox("Maps/SingleMissions/Afterlife I/Alastor.txt")
nebo
MessageBox("Maps/SingleMissions/jméno_mapy/jméno_zprávy.txt") a pak si tu zprávu najde samo?

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 12:05 pm
by Alarik
Deibelos wrote:MessageBox("Maps/SingleMissions/Afterlife I/Alastor.txt")
nebo
MessageBox("Maps/SingleMissions/jméno_mapy/jméno_zprávy.txt") a pak si tu zprávu najde samo?

Správně je ta první varianta. Editor si nikdy nic sám nenajde, u všeho musíš zadávat přesné názvy.

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 1:00 pm
by Deibelos
Zatim se nemůžu dostat do edit script, neni jiná cesta? nebo aby to tak neblblo?

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 1:06 pm
by Deibelos
no, spíš už se tam vůbec nedostanu. Trpělivost bohužel nemam a pořád to zkoušet by na mě nemělo moc dobrý vliv.

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 1:21 pm
by Alarik
Zkus přeinstalovat hru, mohlo by to pomoci zmírnit problémy s editorem. Jednu dobu mi nešly mapy otevírat vůbec a v tomto případě mi přeinstalování pomohlo. Jinak je tu i alternativní cesta Editor -> H5MMods -> jméno mapy -> Maps -> SingleMissions -> jméno mapy -> MapScript.lua. Tento soubor pak otevřeš nejlépe asi v poznámkovém bloku. K tomuto souboru se také můžeš snadno dostat pomocí programu, který je ke stažení na Vynnyho webu.

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 2:37 pm
by Deibelos
díky a jak dam hrdinovy lvl 30? na začátku to je mocný démon, pak bude v posmrtnym životě a tam půjde od lvl 1

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 2:43 pm
by Deibelos
A přes Vynnyho program nemohu najít svou mapu nebo co to po mě chce

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 2:45 pm
by Deibelos
H5MMods je prázdný a hru nemůžu přeinstalovat, protože hru má ségra, která s náma nebydlí

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 2:48 pm
by Deibelos
mapy mam v maps, ale tam se mi ukazuji jen mapy, které nemají ten žlutej zámek

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 2:53 pm
by Deibelos
hmm, problém bude v tom malým žlutým zámku, když jsem chtěl uložit Afterlife I do H5MMods, tak ho tam mam, ale s tim žlutým zámkem. Co to je a proč je to zamklý?

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 4:23 pm
by Lucas Gryf
Pro ujasnění - skripty se vkládají třeba do popisu Mapy?

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 4:28 pm
by Lucas Gryf
Takže, právě jsem začal se scripty, a potřebuji vědět:
Zda to mám ve správném adresáři
Zda to mám napsáno správně

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 4:30 pm
by Alarik
Deibelos wrote:díky a jak dam hrdinovy lvl 30? na začátku to je mocný démon, pak bude v posmrtnym životě a tam půjde od lvl 1

To je jednoduché. Ve složce Editor Documentation otevři soubor HOMM5_Hero_Level_and_Experience. Tam si najdi, kolik zkušeností je potřeba na 30. úroveň. Pak si otevři mapu, otevři si nastavení hrdiny (označit hrdinu + mezerník) -> Settings -> do Experience zadej tu hodnotu.
Deibelos wrote:A přes Vynnyho program nemohu najít svou mapu nebo co to po mě chce

V tom programu dáš nahoře File -> Open map a ze seznamu si vybereš tu mapu.
Deibelos wrote:H5MMods je prázdný a hru nemůžu přeinstalovat, protože hru má ségra, která s náma nebydlí

Jestli máš tu mapu vytvořenou a uloženou v Maps, tak by měla mít v H5MMods svou složku. Pokud ji tam nemá, tak je něco špatně (i kvůli tomu by byla vhodná reinstalace hry).
Deibelos wrote:hmm, problém bude v tom malým žlutým zámku, když jsem chtěl uložit Afterlife I do H5MMods, tak ho tam mam, ale s tim žlutým zámkem. Co to je a proč je to zamklý?

Do H5MMods se mapy neukládají. Tam si jen mapa vytvoří svou složku se soubory, které obsahuje. A co se týče těch zámků, tak já tedy nikde žádné zámky nemám a ani by tam být neměly.

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 4:32 pm
by Alarik
Lucas Gryf wrote:Pro ujasnění - skripty se vkládají třeba do popisu Mapy?

Skripty se musejí vkládat do toho skriptového editoru v nastavení mapy.

Re: Editor map do HoMaM ToE

Posted: Sat Mar 17, 2012 4:37 pm
by Lucas Gryf
Když v editoru dám "otevřít mapu" objeví se mi všechny mé vytvořené mapy, které mají tuto* značku. Když se v UBI složce podívám do složky Maps (stejné jako v editoru) mé mapy se neobjeví.