Page 52 of 120
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sat Mar 12, 2011 5:42 pm
by Savarkar
Elreth wrote:Už jsou známy(alespoň na pohled) všechny jednotky Nagů...?
Vsechny jsou stejne jako ty z uniklych artworku co se tu nedavno objevily. Ve videu, kde uverejnily nagy jsou vsechny ty artworky.... Takze i neco jako vodni elemetal tam je, i ta snehurka nebo co to bylo (oboje dosti podobne). Ve 3D jsou taky skoro vsechny videt v tom videu.
http://www.youtube.com/watch?v=DiHd2a2zgfc
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sat Mar 12, 2011 9:49 pm
by Dave_Jame
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 10:13 am
by Elreth
Nevíte někdo jak se jmenuje ten nagijský válečník a ten jejich šampion...,většinou je to napsené v aj, tak jak je to v cz....
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 10:22 am
by Dave_Jame
Elreth wrote:Nevíte někdo jak se jmenuje ten nagijský válečník a ten jejich šampion...,většinou je to napsené v aj, tak jak je to v cz....
Kirin je čínská mytologická bytost složena z vlastností mnoha zvířat.. podobně jako třeba Mantikora, chyméra nebo Minotaur.. Jelikož se jedná o samostatnou a unikátní bytost jeho jméno by se překládat nemělo.
(podobně jak se nepřekládá Banší, Kerberos, hydra, sfinga, Minotaur, chyméra, Mantikora, a v některých případech třeba i Troll) Název se může počeštit (jaho jméno by se psalo tak, aby foneticky odpovídalo českému jazyku (Mantikora, Kerberos, Banší, Kyklop) u Kirina k tomu zas tak nemí potřeba (ledy by to někdo přepsal na Kyrin)
A správnou podobou přivlastňovacího jména zřejmě nebude Nagijský, ale Nagský.
S tímto souvysí že nečekejte české jména pro
Lamasu, Lilim, Kappa
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 10:29 am
by Elreth
Dave_Jame wrote:Elreth wrote:Nevíte někdo jak se jmenuje ten nagijský válečník a ten jejich šampion...,většinou je to napsené v aj, tak jak je to v cz....
Kirin je čínská mytologická bytost složena z vlastností mnoha zvířat.. podobně jako třeba Mantikora, chyméra nebo Minotaur.. Jelikož se jedná o samostatnou a unikátní bytost jeho jméno by se překládat nemělo.
(podobně jak se nepřekládá Banší, Kerberos, hydra, sfinga, Minotaur, chyméra, Mantikora, a v některých případech třeba i Troll) Název se může počeštit (jaho jméno by se psalo tak, aby foneticky odpovídalo českému jazyku (Mantikora, Kerberos, Banší, Kyklop) u Kirina k tomu zas tak nemí potřeba (ledy by to někdo přepsal na Kyrin)
A správnou podobou přivlastňovacího jména zřejmě nebude Nagijský, ale Nagský.
S tímto souvysí že nečekejte české jména pro
Lamasu, Lilim, Kappa
Díky za vysvětlení...s tím nagský a nagijský..tedy myslím že je spíše nagijský. beru to nejen podle toho. že se mi to lépe vyslovuje. ale také podle Warcraftu 3....NAGIJSKÁ čarodějnice(myslím že tam nebylo NAGSKÁ čarodějnice)....a co ten válečník

Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 10:39 am
by Dave_Jame
Elreth wrote:Díky za vysvětlení...s tím nagský a nagijský..tedy myslím že je spíše nagijský. beru to nejen podle toho. že se mi to lépe vyslovuje. ale také podle Warcraftu 3....NAGIJSKÁ čarodějnice(myslím že tam nebylo NAGSKÁ čarodějnice)....a co ten válečník

S prominutím si dovolím pochybovat o jazykových schopnostech některých českých překladatelů (hlavně těch z čech

) (Pokrytecký úsměv:-P) Mě osobně Nagijsky vůbec přez rty nejde. mam pocit jako bych se topil vlastními slinami.
Co se týče nágského bojovníka tak slovo
Kensei je titul udílený velmi zdatným šermířům ve starém Japonsku. Doslovný překlad by byl "Svatý meč"*. Osobně bych toto slovo taky nepřekládal. 1 nemáme přesný ekvivalent v ČR. 2 tento název by pomohl udržet orientální nádech národu. (tipuju že nevylepšená verze se bude jmenovat Kenshi (šermíř).
* děkuji Hellfirovi za korekci..
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 10:49 am
by HellFirr
Svatý meč
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 2:36 pm
by Elreth
Dave_Jame wrote:Elreth wrote:Díky za vysvětlení...s tím nagský a nagijský..tedy myslím že je spíše nagijský. beru to nejen podle toho. že se mi to lépe vyslovuje. ale také podle Warcraftu 3....NAGIJSKÁ čarodějnice(myslím že tam nebylo NAGSKÁ čarodějnice)....a co ten válečník

S prominutím si dovolím pochybovat o jazykových schopnostech některých českých překladatelů (hlavně těch z čech

) (Pokrytecký úsměv:-P) Mě osobně Nagijsky vůbec přez rty nejde. mam pocit jako bych se topil vlastními slinami.
Co se týče nágského bojovníka tak slovo
Kensei je titul udílený velmi zdatným šermířům ve starém Japonsku. Doslovný překlad by byl "Svatý meč"*. Osobně bych toto slovo taky nepřekládal. 1 nemáme přesný ekvivalent v ČR. 2 tento název by pomohl udržet orientální nádech národu. (tipuju že nevylepšená verze se bude jmenovat Kenshi (šermíř).
* děkuji Hellfirovi za korekci..
Díky za věrohodné informace...dálší jednotky(jejich jména) ještě nejsou známa...? Nebo snad ano???...
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 2:42 pm
by MINOTAUR
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 2:58 pm
by Dave_Jame
MINOTAUR wrote:http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=34094 tu je už niečo o nagoch.
Abych Citoval Elvina: Iformace o nagach sou vymuty z úvodního videa. Přesné informace budou, až někdo aktualizuje příslušnou část officiálních stránek.
Co se týče jmen jednotek. zatím mame jen dohady
Poznámka, pro ty co hledají dobře tak v uvodním videu nag jdou vidět všechny jejich jednotky
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 3:06 pm
by Elreth
Dave_Jame wrote:MINOTAUR wrote:http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=34094 tu je už niečo o nagoch.
Abych Citoval Elvina: Iformace o nagach sou vymuty z úvodního videa. Přesné informace budou, až někdo aktualizuje příslušnou část officiálních stránek.
Co se týče jmen jednotek. zatím mame jen dohady
Poznámka, pro ty co hledají dobře tak v uvodním videu nag jdou vidět všechny jejich jednotky
Dobře díky..mě spíše šlo o jejich jména....
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 6:22 pm
by HellFirr
Kenshi / Kensei
Kirin / Posvátný Kirin
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 8:03 pm
by jakubcha
Hele a není teoreticky možné že by tvůrci udělali 6. nehratelnou rasu jako překvapení?

Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 8:41 pm
by MINOTAUR
O tom velmi pochybujem.
Re: Heroes VI a jeho tvorba
Posted: Sun Mar 13, 2011 8:56 pm
by HellFirr