Page 1 of 1

ve hře mi nefahre myš :(

Posted: Thu Aug 31, 2006 9:43 am
by vokial
zdarec,
dlouho sem schanel homam1, az sem je nasel tady (parada), jenze:
nainstaluju homam1, pak nainstaluju ten VDMsound, pak cestinu, kliknu na heroes.exe, dam run with VDMS, hra se pusti, pekne menu,ale nejde mi hybat s mysi, kde je error? :cry:

Re: ve hře mi nefahre myš :(

Posted: Thu Aug 31, 2006 12:20 pm
by Dragon
vokial wrote:zdarec,
dlouho sem schanel homam1, az sem je nasel tady (parada), jenze:
nainstaluju homam1, pak nainstaluju ten VDMsound, pak cestinu, kliknu na heroes.exe, dam run with VDMS, hra se pusti, pekne menu,ale nejde mi hybat s mysi, kde je error? :cry:

Stáhni si DOSbox a spusť to přes něj. Taky mi to dělalo. Jde mi to jen přes DOSbox.
Kdyb ti to enšlo spouštět přes dosbox tak si udělej soubor start.bat (můžeš to nazvat jakkoliv ale aby tam bylo to .bat) a do toho napiš

Code: Select all

mount d: -t cdrom c:\
heroes

a pak ten start.bat "natáhni" na dosbox.exe

Posted: Thu Aug 31, 2006 1:39 pm
by klaymen
keby si s DOS Boxom mal problemy (napr. ze nevies robit v DOS-e) tak si stiahni D-Fend - nadstavba DOS Boxu, kde si len nastavis par veci s pomocou wizarda a potom tu hru uz len spustis dvojklikom (D-Fend za teby spravi zvysok)

Posted: Sat Sep 02, 2006 6:17 pm
by vokial
dik chlapy ale:
ten dosbox, ja nevim,dos sem mel pul roku v prvaku ale nejak sse nemuzu dostat na disk C:

a ten d-fend kdyz tam najdu tu cestu tak to na mna békne ze tam neni zadny funkcni program
:roll: nevim co s tim, tak dik za dalsi rady a navody presnejsi :wink:

Posted: Sun Sep 03, 2006 7:47 am
by Dragon
vokial wrote:dik chlapy ale:
ten dosbox, ja nevim,dos sem mel pul roku v prvaku ale nejak sse nemuzu dostat na disk C:

a ten d-fend kdyz tam najdu tu cestu tak to na mna békne ze tam neni zadny funkcni program
:roll: nevim co s tim, tak dik za dalsi rady a navody presnejsi :wink:


Stáhni si DOSbox a mělj "exáč" na ploše. Potom si duěleje ten soubor .bat jak jsem ti říkala a dej dotoho ten "text" kterwj sem tam dávala a ntáhni to na ten exáč na ploše
EDIT: Jsem holka...

Posted: Sun Sep 03, 2006 9:17 am
by vokial
sorry, z nicku sem to nepoznal..

jinak furt nic, udelam to co mi radis ale nejak se to nehne

Posted: Sun Sep 03, 2006 9:20 am
by klaymen
vokial wrote:a ten d-fend kdyz tam najdu tu cestu tak to na mna békne ze tam neni zadny funkcni program
:roll: nevim co s tim, tak dik za dalsi rady a navody presnejsi :wink:


musis mu presne ukazat subor hry aj setup-u (oba!), aby si si mohol nastavit aj zvuk

Dragon: to co si napisala je trochu naprd -
1.)nijaky .bat subor nepotrebujes
2.)po mountovani disku nemoze napisat heroes lebo je stale na nejakom virtualnom disku Z:\ a aj keby ho tam mas, musela by si mat obsah adresara hodeny priamo na disku
3.)ono je to mat najlepsie mat hned na disku, kvoli vypisovaniu cesty napr. v C:\HEROES
potom to bude vyzerat takto:

-spustenie DOS boxu
-mount (pismeno disku kde mas heroes) C:\ - napr. mount c c:\
-c:\
-cd heroes
-napis nazov spust. suboru bez pripony, teda ak sa vola heroes.exe tak napis heroes, kebyze nevies ako sa vola tak si to pozri prikazom "dir"
-pokial bude hra pomala, zvys si rychlost tvojho virtualneho pc pomocou Ctrl+F11 (alebo F12? uz si to tak nepamatam, keby nieco, napis help a tam by to malo byt)
-hraj

Posted: Sun Sep 03, 2006 9:50 am
by Dragon
Ale mě to tak funguje

Posted: Sun Sep 03, 2006 10:48 am
by vokial
klaymen wrote:
vokial wrote:a ten d-fend kdyz tam najdu tu cestu tak to na mna békne ze tam neni zadny funkcni program
:roll: nevim co s tim, tak dik za dalsi rady a navody presnejsi :wink:


musis mu presne ukazat subor hry aj setup-u (oba!), aby si si mohol nastavit aj zvuk

Dragon: to co si napisala je trochu naprd -
1.)nijaky .bat subor nepotrebujes
2.)po mountovani disku nemoze napisat heroes lebo je stale na nejakom virtualnom disku Z:\ a aj keby ho tam mas, musela by si mat obsah adresara hodeny priamo na disku
3.)ono je to mat najlepsie mat hned na disku, kvoli vypisovaniu cesty napr. v C:\HEROES
potom to bude vyzerat takto:

-spustenie DOS boxu
-mount (pismeno disku kde mas heroes) C:\ - napr. mount c c:\
-c:\
-cd heroes
-napis nazov spust. suboru bez pripony, teda ak sa vola heroes.exe tak napis heroes, kebyze nevies ako sa vola tak si to pozri prikazom "dir"
-pokial bude hra pomala, zvys si rychlost tvojho virtualneho pc pomocou Ctrl+F11 (alebo F12? uz si to tak nepamatam, keby nieco, napis help a tam by to malo byt)
-hraj



ja nevim,furt mi to pise ze cosi kdesi se ani nedostanu do teho trapneho adresare...

Posted: Sun Sep 03, 2006 12:43 pm
by klaymen
skus si ho stiahnut odtialto:
http://www.abandonia.com/genre.php?sear ... s+of+might

na strankach moze byt poskodena verzia (aj ked o tom pochybujem)

Posted: Wed Sep 13, 2006 7:49 am
by klaymen
100% FUNKCNA WINDOWS VERZIA:

www.cgarchive.com
-zaregistrujte sa
-stiahnite si heroes
-spustte instalacku
-hotovo

funguje pod XP bez akychkolvek emulatorov a ani nepyta cd, ani nic

Posted: Fri Apr 13, 2007 7:12 pm
by Fraxinus
Myš v Heroes 1 nefachá, pokud je spuštěný nějaký program, který nějakým způsobem naruší funkčnost některých "ms-dosovských částí windowsů", díky nimž fungujou (bohužel) jen některé ms-dosovské programy.

U mě se to stalo, když jsem měl spuštěný program Speedfan 4.31 na sledování systému. Bohužel se mi to po vypnutí programu nespravilo. Až po restartu počítače (program, který to mrví, nesmí být automaticky zapínán při načtení OS) mi myš v heroesech začala fungovat.

Heroes 1 ale není jediný případ, kdy se to stane (třeba v turbo pascalu se to stávalo taky, když jsem měl zapnutý speedfan. Tam ale navíc nefungovala ani klávesnice. Jen alt+enter. Naštěstí ufff.)