Page 1 of 1

Limbic Q&A

Posted: Tue Sep 01, 2015 5:38 pm
by antalyan
Stručně: co jsme se dozvěděli z tříhodinového chatu s Limbicem. Každopádně to bylo mnohem příjemnější a sdílnější než s Ubi... (budu rád, když mě někdo doplní, bylo toho moc :D). Jinak se předem omlouvám, pokud jsem něco náhodou špatně pochopil.

KAMPANĚ
- Třídy hrdinů jsou předdefinované i pro hrdiny kampaní, ve hře bohužel nebude možnost tuto třídu změnit ani si vytvořit vlastního hrdinu, takže pro kampaně zůstane 5 ze 6 tříd hrdinů minimálně využitých (škoda)
- Kampaně nebude oficiálně možné moddovat (ale předpokládám, že se nějaká cestička najde :))
- Kampaně budou od sebe poměrně odlišné (více než v předchozích dílech), můžeme počítat s rozličnými úkoly a rozhodně prý nebudou všechny mise pouze dobývací jako známe ze šestky
- Cutscény budou vytvořeny v jiném stylu než šestkové, u většiny by se měl objevit komentář postavy, která daný příběh vypráví (člena Ivanovy rady)

GAMEPLAY A GRAFIKA
- V současné době se pracuje (jak jinak) hlavně na odbugování a balancování (například by měla být snížena síla diplomacie)
- Změna velikostí objektů navzdory mnohým negativním reakcím fanoušků už není možná, ale kamera a zoom se ještě budou řešit a dolaďovat
- Uvažuje se o posílení šampionských jednotek vůči elitním
- Pro vydání hry bychom už neměli počítat se změnami v herní mechanice, ale je možné, že po vydání budou některé věci dodatečně přidány či upraveny (vylepšení hrdinských specializací)
- Více schopností jednotek zatím není plánováno
- Jedním z hlavních témat je také problematická animace pohybu hrdiny na mapě a příliš špatná UI (obojí už se částečně podařilo zlepšit a stále se na tom pracuje)
- Každý národ by měl mít svou vlastní načítací obrazovku
- Můžeme se těšit i na achievmenty i když méně než v šestce
- Také byl představen koncept Heropedie, přes kterou se dostaneme k detailním informacím o jednotkách, hrdinech atd.
- Animace jednotkek byly o dost lepší vůči betě (aspoň co jsme viděli)
- Z boje bude možnost vrátit se zpět před bitvu jako v šestce
- Je možné, že válečné stroje budou nakonec schopny vzkřísit některé jednotky
- Jednotky s imunitou vůči některému elementu budou (kromě úplné imunity vůči dané magii) mít také o 50% snížené zranění od jednotek útočících daným elementem (třeba černý drak od cabira).

Záznam pak najdete zde: http://www.twitch.tv/limbic_entertainment/v/13890748

Re: Limbic Q&A

Posted: Tue Sep 01, 2015 5:48 pm
by LordGraa
Moc díky za shrnutí a jdu se na to podívat.

Asi nejvíc mě zklamali s tím, že už nezmění velikosti jednotek na bojišti :x

Re: Limbic Q&A

Posted: Tue Sep 01, 2015 5:51 pm
by antalyan
LordGraa wrote:Moc díky za shrnutí a jdu se na to podívat.

Asi nejvíc mě zklamali s tím, že už nezmění velikosti jednotek na bojišti :x


Mě taky, spolu s fixní třídou hrdinů v kampani.

Re: Limbic Q&A

Posted: Tue Sep 01, 2015 5:53 pm
by Lucas Gryf
Také, pokud jsem to dobře pochopil, odklad nebude, tedy vyjde to 31.9. (pokud jsem správně rozuměl).
Na cutscény jsem se ptal já a řekli, že jsou s nimi velmi spokojení, tak fajn.
Grafiku už nebudou vylepšovat.
Souběžné tahy tam budou - ale to už je dávno známá věc.
Hra běží na DX9, což asi není tak důležité zmínit, ale nevím, proč to není na DX11. Na druhou stranu pořád tu jsou XPčkaři, takže jasně, proč ne.
Zvýšili rychlost AI o 90% a ještě to poleze, to jsem rád.
Bude možnost vytvořit si vlastního hrdinu - jako v H6.
Více už nevím, nepamatuji si, ale musím říct, že lidi z Limbicu jsou fajn, na streamu bylo cca 90 lidí, oni komunikovali a byli přátelští, dost se mi to líbilo. :-)

Re: Limbic Q&A

Posted: Tue Sep 01, 2015 6:42 pm
by LordGraa
Lucas Gryf wrote:Hra běží na DX9, což asi není tak důležité zmínit, ale nevím, proč to není na DX11. Na druhou stranu pořád tu jsou XPčkaři, takže jasně, proč ne.


DX9 si s UE3 rozumí lépe než DX11/12 - de facto by to hru zpomalilo a nikde nic nepřidalo.

Re: Limbic Q&A

Posted: Tue Sep 01, 2015 9:36 pm
by Montezuma3
Zvýšení rychlosti AI o 90% je velmi potěšující informace :-)

Re: Limbic Q&A

Posted: Tue Sep 01, 2015 11:26 pm
by LordGraa
Montezuma3 wrote:Zvýšení rychlosti AI o 90% je velmi potěšující informace :-)


Otázkou zůstává, o kolik se zvýšila její "inteligence", jelikož v betě:

-zásadně ignorovala mé doly mimo AoC
-míjela volně ležící suroviny/artefakty na zemi
-neustále navštěvovala jednorázové buffy hrdinů (např.: +1 Magic/Attack/Defense)
-ignorovala silného hrdinu u hradu a místo toho trdlovala s 3-4 hrdiny kolem a sbírala již sebrané buffy
-v bitvách zvládala posouvat jednotkami jen v přímých liniích a ignorovala flanking bonus
-sesílala jedno kouzlo dokola

Každopádně v pátek se to snad dozvíme v Krakově, kde proběhne "Heroes Day" a snad bude k hraní aktualizovaný build se všemi národy a lepší AI :)

Re: Limbic Q&A

Posted: Wed Sep 02, 2015 8:50 am
by antalyan
LordGraa wrote:
Montezuma3 wrote:Zvýšení rychlosti AI o 90% je velmi potěšující informace :-)


Otázkou zůstává, o kolik se zvýšila její "inteligence", jelikož v betě:

-zásadně ignorovala mé doly mimo AoC
-míjela volně ležící suroviny/artefakty na zemi
-neustále navštěvovala jednorázové buffy hrdinů (např.: +1 Magic/Attack/Defense)
-ignorovala silného hrdinu u hradu a místo toho trdlovala s 3-4 hrdiny kolem a sbírala již sebrané buffy
-v bitvách zvládala posouvat jednotkami jen v přímých liniích a ignorovala flanking bonus
-sesílala jedno kouzlo dokola

Každopádně v pátek se to snad dozvíme v Krakově, kde proběhne "Heroes Day" a snad bude k hraní aktualizovaný build se všemi národy a lepší AI :)


Přijde mi, že v betě ta AI to jedno kouzlo vždycky sešle na náhodnou jednotku, což je docela zajímavé (krok vpřed oproti šestce, kde si vybral jednu jednotku a dokolečka na ni vším útočil - stačily Posily na tuhle předem odhadnutou jednotku a bylo po starostech).