Nejlepší magie

Vše k druhému datadisku pro Heroes V, jenž nevyžaduje původní hru a je tak vlastně samostatnou hrou

Která magie je podle vás nejlepší?

Magie světla
7
16%
Destruktivní magie
13
29%
Magie temnoty
16
36%
Magie přivolávání
9
20%
 
Total votes: 45

User avatar
Alarik
Posts: 2022
Joined: Wed Jan 02, 2008 10:36 am

Nejlepší magie

Post by Alarik »

V této anketě můžete hlasovat pro magii, která je podle vás nejlepší. Nejedná se o nejoblíbenější, ale o nejlepší magii. Mezi tím je totiž dost podstatný rozdíl.
Podle mě je nejsilnější magie temnoty, protože nechat nepřátelské jednotky, aby se povraždily navzájem, se hodí téměř ve všech bitvách. Navíc různé oslabování nepřátel, které určitě každý rád využije. Na těsné druhé místo bych umístil magii světla. Nejen Vzkříšení, ale i Pomsta bohů z ní činí silnou magii. Samozřejmě se nesmí zapomínat na Slovo světla a nebo třeba Spravedlivou moc. Společně s magií světla bych na druhé místo umístil i magii přivolávání. Přivolat si na pomoc elementály či fénixe se totiž někdy velice hodí. Své místo si u mě vysloužila také díky Přízračným silám. Na poslední místo bych umístil destruktivní magii. Ta se sice hodí na začátku, když má hráč ještě malou armádu, ale v pozdější době v boji se stovkami jednotek je téměř nevyužitelná.
Takhle bych to ohodnotil já.
User avatar
Beybe
Posts: 182
Joined: Mon Dec 31, 2007 2:10 pm

Re: Nejlepší magie

Post by Beybe »

Alarik wrote:V této anketě můžete hlasovat pro magii, která je podle vás nejlepší. Nejedná se o nejoblíbenější, ale o nejlepší magii. Mezi tím je totiž dost podstatný rozdíl.
Podle mě je nejsilnější magie temnoty, protože nechat nepřátelské jednotky, aby se povraždily navzájem, se hodí téměř ve všech bitvách. Navíc různé oslabování nepřátel, které určitě každý rád využije. Na těsné druhé místo bych umístil magii světla. Nejen Vzkříšení, ale i Pomsta bohů z ní činí silnou magii. Samozřejmě se nesmí zapomínat na Slovo světla a nebo třeba Spravedlivou moc. Společně s magií světla bych na druhé místo umístil i magii přivolávání. Přivolat si na pomoc elementály či fénixe se totiž někdy velice hodí. Své místo si u mě vysloužila také díky Přízračným silám. Na poslední místo bych umístil destruktivní magii. Ta se sice hodí na začátku, když má hráč ještě malou armádu, ale v pozdější době v boji se stovkami jednotek je téměř nevyužitelná.
Takhle bych to ohodnotil já.


Já jsem pro magii přivolávání díky fénixovi,přízračným silám,elementům a mystické zbroji.Třeba nakombinovat démonicku bránu a přízračné síly je také zábava.Na druhé místo rozhodně magii temnoty,protože nechat napřátele kosit se navzájem po tisícech je fakt zábava.
This is my way DATTEBYO!


Zkuste na tohle kliknout:
http://www.monstersgame.cz/?ac=vid&vid=127091923
User avatar
Rakšasa Raja
Posts: 136
Joined: Mon Jun 11, 2007 7:22 pm
Location: Academy

Re: Nejlepší magie

Post by Rakšasa Raja »

Alarik wrote:V této anketě můžete hlasovat pro magii, která je podle vás nejlepší. Nejedná se o nejoblíbenější, ale o nejlepší magii. Mezi tím je totiž dost podstatný rozdíl.
Podle mě je nejsilnější magie temnoty, protože nechat nepřátelské jednotky, aby se povraždily navzájem, se hodí téměř ve všech bitvách. Navíc různé oslabování nepřátel, které určitě každý rád využije. Na těsné druhé místo bych umístil magii světla. Nejen Vzkříšení, ale i Pomsta bohů z ní činí silnou magii. Samozřejmě se nesmí zapomínat na Slovo světla a nebo třeba Spravedlivou moc. Společně s magií světla bych na druhé místo umístil i magii přivolávání. Přivolat si na pomoc elementály či fénixe se totiž někdy velice hodí. Své místo si u mě vysloužila také díky Přízračným silám. Na poslední místo bych umístil destruktivní magii. Ta se sice hodí na začátku, když má hráč ještě malou armádu, ale v pozdější době v boji se stovkami jednotek je téměř nevyužitelná.
Takhle bych to ohodnotil já.



No tak podle mě je pro každý národ specifická jiná magie, která se pro něj hodí!To asi každý zná např Azyl=magie světla, Nekropole=magie temnoty,atd.(samo kromě Tvrze :D )Takže si osobně třeba nedokáži představit, že hraji za Azyl a mám magii temnoty a nemám magii světla, nebo že za Nekropol mám magii destrukce a nemám magii temnoty.No a pokud jde o destruktivní tak bych ji taky vůbec nezatracoval, protože když třeba hraji za Kobku a mám expertní magii např. s vzplanutím a nebo litým hněvem a jsem mistr ohně se štěstím warlocků,exp. kolísání magie a dosáhl jsem Hněvu elementů, tak seslané zesílené ohnivé kouzlo na jednotku, která má element vody nadělá 100%ně velkou paseku :twisted:
Ale k věci já prostě říkám, že všechny druhy magií jsou opravdu skvěle vyváženy a za to patří můj dík a obdiv Nivalu(skvělá práce hoši :wink: )
Žádná z nich podle mě nevyčnívá nad ostatní - toť můj názor :wink:
Ale pokud tedy mám vybrat nejlepší, tak musím zvolit Magii světla, protože ta je mému vkusu nejblíže, ale to tak o 0,1%.
Ale když se tak zpetně zamyslím tak vlastně jsem si zvolil nejoblíbenější a né nejlepší magii.Takže promiň asi jsem neměl hlasovat :D
No a ještě k tomu runová magie je svým způsobem taky magie, i když neobsahuje žádné nové kouzla, ale to už by jsme se pouštěli do nových diskuzí a o to tady v tomhle tématu nejde :wink:
Vyjádření je pouze názor autora, se kterým může někdo souhlasit, či nesouhlasit, proto se zdržme zbytečného spekulováné :wink:
Heroes 5 nabírá s datadisky na svojí perfektnosti. Už se těším na Tribes of the East.
User avatar
Alarik
Posts: 2022
Joined: Wed Jan 02, 2008 10:36 am

Re: Nejlepší magie

Post by Alarik »

Rakšasa Raja wrote:
Alarik wrote:V této anketě můžete hlasovat pro magii, která je podle vás nejlepší. Nejedná se o nejoblíbenější, ale o nejlepší magii. Mezi tím je totiž dost podstatný rozdíl.
Podle mě je nejsilnější magie temnoty, protože nechat nepřátelské jednotky, aby se povraždily navzájem, se hodí téměř ve všech bitvách. Navíc různé oslabování nepřátel, které určitě každý rád využije. Na těsné druhé místo bych umístil magii světla. Nejen Vzkříšení, ale i Pomsta bohů z ní činí silnou magii. Samozřejmě se nesmí zapomínat na Slovo světla a nebo třeba Spravedlivou moc. Společně s magií světla bych na druhé místo umístil i magii přivolávání. Přivolat si na pomoc elementály či fénixe se totiž někdy velice hodí. Své místo si u mě vysloužila také díky Přízračným silám. Na poslední místo bych umístil destruktivní magii. Ta se sice hodí na začátku, když má hráč ještě malou armádu, ale v pozdější době v boji se stovkami jednotek je téměř nevyužitelná.
Takhle bych to ohodnotil já.



No tak podle mě je pro každý národ specifická jiná magie, která se pro něj hodí!To asi každý zná např Azyl=magie světla, Nekropole=magie temnoty,atd.(samo kromě Tvrze :D )Takže si osobně třeba nedokáži představit, že hraji za Azyl a mám magii temnoty a nemám magii světla, nebo že za Nekropol mám magii destrukce a nemám magii temnoty.No a pokud jde o destruktivní tak bych ji taky vůbec nezatracoval, protože když třeba hraji za Kobku a mám expertní magii např. s vzplanutím a nebo litým hněvem a jsem mistr ohně se štěstím warlocků,exp. kolísání magie a dosáhl jsem Hněvu elementů, tak seslané zesílené ohnivé kouzlo na jednotku, která má element vody nadělá 100%ně velkou paseku :twisted:
Ale k věci já prostě říkám, že všechny druhy magií jsou opravdu skvěle vyváženy a za to patří můj dík a obdiv Nivalu(skvělá práce hoši :wink: )
Žádná z nich podle mě nevyčnívá nad ostatní - toť můj názor :wink:
Ale pokud tedy mám vybrat nejlepší, tak musím zvolit Magii světla, protože ta je mému vkusu nejblíže, ale to tak o 0,1%.
Ale když se tak zpetně zamyslím tak vlastně jsem si zvolil nejoblíbenější a né nejlepší magii.Takže promiň asi jsem neměl hlasovat :D
No a ještě k tomu runová magie je svým způsobem taky magie, i když neobsahuje žádné nové kouzla, ale to už by jsme se pouštěli do nových diskuzí a o to tady v tomhle tématu nejde :wink:
Vyjádření je pouze názor autora, se kterým může někdo souhlasit, či nesouhlasit, proto se zdržme zbytečného spekulováné :wink:


Tvá nejoblíbenější magie pro tebe může být v jistém slova smyslu magií nejlepší, takže to zas tak nevadí. Zároveň souhlasím s tím, že magie destrukce může, v podobě jakou jsi zde popsal, nadělat spoustu škod. Když však vezmeš v úvahu bitvu, kde je spousta jednotek (nař. bitva ve 4. misi 2. kampaně s městem skřetů - 436 Krvežíznivých kyklopů atp. nebo bitva s Biarou) ti mnohdy nepomůže ani když zabiješ 25 jednotek 7. úrovně (pokud tedy nemáš větší armádu než nepřítel :P ). Toto jevšak jen můj názor, je jen na tobě jak k němu budeš přistupovat.
User avatar
Rakšasa Raja
Posts: 136
Joined: Mon Jun 11, 2007 7:22 pm
Location: Academy

Re: Nejlepší magie

Post by Rakšasa Raja »

Alarik wrote:
Rakšasa Raja wrote:
Alarik wrote:V této anketě můžete hlasovat pro magii, která je podle vás nejlepší. Nejedná se o nejoblíbenější, ale o nejlepší magii. Mezi tím je totiž dost podstatný rozdíl.
Podle mě je nejsilnější magie temnoty, protože nechat nepřátelské jednotky, aby se povraždily navzájem, se hodí téměř ve všech bitvách. Navíc různé oslabování nepřátel, které určitě každý rád využije. Na těsné druhé místo bych umístil magii světla. Nejen Vzkříšení, ale i Pomsta bohů z ní činí silnou magii. Samozřejmě se nesmí zapomínat na Slovo světla a nebo třeba Spravedlivou moc. Společně s magií světla bych na druhé místo umístil i magii přivolávání. Přivolat si na pomoc elementály či fénixe se totiž někdy velice hodí. Své místo si u mě vysloužila také díky Přízračným silám. Na poslední místo bych umístil destruktivní magii. Ta se sice hodí na začátku, když má hráč ještě malou armádu, ale v pozdější době v boji se stovkami jednotek je téměř nevyužitelná.
Takhle bych to ohodnotil já.



No tak podle mě je pro každý národ specifická jiná magie, která se pro něj hodí!To asi každý zná např Azyl=magie světla, Nekropole=magie temnoty,atd.(samo kromě Tvrze :D )Takže si osobně třeba nedokáži představit, že hraji za Azyl a mám magii temnoty a nemám magii světla, nebo že za Nekropol mám magii destrukce a nemám magii temnoty.No a pokud jde o destruktivní tak bych ji taky vůbec nezatracoval, protože když třeba hraji za Kobku a mám expertní magii např. s vzplanutím a nebo litým hněvem a jsem mistr ohně se štěstím warlocků,exp. kolísání magie a dosáhl jsem Hněvu elementů, tak seslané zesílené ohnivé kouzlo na jednotku, která má element vody nadělá 100%ně velkou paseku :twisted:
Ale k věci já prostě říkám, že všechny druhy magií jsou opravdu skvěle vyváženy a za to patří můj dík a obdiv Nivalu(skvělá práce hoši :wink: )
Žádná z nich podle mě nevyčnívá nad ostatní - toť můj názor :wink:
Ale pokud tedy mám vybrat nejlepší, tak musím zvolit Magii světla, protože ta je mému vkusu nejblíže, ale to tak o 0,1%.
Ale když se tak zpetně zamyslím tak vlastně jsem si zvolil nejoblíbenější a né nejlepší magii.Takže promiň asi jsem neměl hlasovat :D
No a ještě k tomu runová magie je svým způsobem taky magie, i když neobsahuje žádné nové kouzla, ale to už by jsme se pouštěli do nových diskuzí a o to tady v tomhle tématu nejde :wink:
Vyjádření je pouze názor autora, se kterým může někdo souhlasit, či nesouhlasit, proto se zdržme zbytečného spekulováné :wink:


Tvá nejoblíbenější magie pro tebe může být v jistém slova smyslu magií nejlepší, takže to zas tak nevadí. Zároveň souhlasím s tím, že magie destrukce může, v podobě jakou jsi zde popsal, nadělat spoustu škod. Když však vezmeš v úvahu bitvu, kde je spousta jednotek (nař. bitva ve 4. misi 2. kampaně s městem skřetů - 436 Krvežíznivých kyklopů atp. nebo bitva s Biarou) ti mnohdy nepomůže ani když zabiješ 25 jednotek 7. úrovně (pokud tedy nemáš větší armádu než nepřítel :P ). Toto jevšak jen můj názor, je jen na tobě jak k němu budeš přistupovat.



To je opravdu dobrý názor a nemám proti němu vůbec nic, ale když se tak zamyslíš kolikrát k takovým bitvám(436 kyklopů), samo kromě kampaní dojde.Já myslím, že zas tak často ne.Proto Destruktivní magii nezatracuji. :D Samo, že je to opět jen můj názor a je jen na každém zvlášť jak si to přebere :wink: .
Heroes 5 nabírá s datadisky na svojí perfektnosti. Už se těším na Tribes of the East.
User avatar
Alarik
Posts: 2022
Joined: Wed Jan 02, 2008 10:36 am

Post by Alarik »

Já raději hraju kampaně a v samostatných misích mi až tolik na schopnostech nezáleží. Ale je pravda, že v samostatných misích k takové bitvě nedojde a tudíž je v nich destruktivní magie daleko užitečnější než v některých kampaních.
User avatar
Beybe
Posts: 182
Joined: Mon Dec 31, 2007 2:10 pm

Re: Nejlepší magie

Post by Beybe »

Rakšasa Raja wrote:
Alarik wrote:
Rakšasa Raja wrote:
Alarik wrote:V této anketě můžete hlasovat pro magii, která je podle vás nejlepší. Nejedná se o nejoblíbenější, ale o nejlepší magii. Mezi tím je totiž dost podstatný rozdíl.
Podle mě je nejsilnější magie temnoty, protože nechat nepřátelské jednotky, aby se povraždily navzájem, se hodí téměř ve všech bitvách. Navíc různé oslabování nepřátel, které určitě každý rád využije. Na těsné druhé místo bych umístil magii světla. Nejen Vzkříšení, ale i Pomsta bohů z ní činí silnou magii. Samozřejmě se nesmí zapomínat na Slovo světla a nebo třeba Spravedlivou moc. Společně s magií světla bych na druhé místo umístil i magii přivolávání. Přivolat si na pomoc elementály či fénixe se totiž někdy velice hodí. Své místo si u mě vysloužila také díky Přízračným silám. Na poslední místo bych umístil destruktivní magii. Ta se sice hodí na začátku, když má hráč ještě malou armádu, ale v pozdější době v boji se stovkami jednotek je téměř nevyužitelná.
Takhle bych to ohodnotil já.



No tak podle mě je pro každý národ specifická jiná magie, která se pro něj hodí!To asi každý zná např Azyl=magie světla, Nekropole=magie temnoty,atd.(samo kromě Tvrze :D )Takže si osobně třeba nedokáži představit, že hraji za Azyl a mám magii temnoty a nemám magii světla, nebo že za Nekropol mám magii destrukce a nemám magii temnoty.No a pokud jde o destruktivní tak bych ji taky vůbec nezatracoval, protože když třeba hraji za Kobku a mám expertní magii např. s vzplanutím a nebo litým hněvem a jsem mistr ohně se štěstím warlocků,exp. kolísání magie a dosáhl jsem Hněvu elementů, tak seslané zesílené ohnivé kouzlo na jednotku, která má element vody nadělá 100%ně velkou paseku :twisted:
Ale k věci já prostě říkám, že všechny druhy magií jsou opravdu skvěle vyváženy a za to patří můj dík a obdiv Nivalu(skvělá práce hoši :wink: )
Žádná z nich podle mě nevyčnívá nad ostatní - toť můj názor :wink:
Ale pokud tedy mám vybrat nejlepší, tak musím zvolit Magii světla, protože ta je mému vkusu nejblíže, ale to tak o 0,1%.
Ale když se tak zpetně zamyslím tak vlastně jsem si zvolil nejoblíbenější a né nejlepší magii.Takže promiň asi jsem neměl hlasovat :D
No a ještě k tomu runová magie je svým způsobem taky magie, i když neobsahuje žádné nové kouzla, ale to už by jsme se pouštěli do nových diskuzí a o to tady v tomhle tématu nejde :wink:
Vyjádření je pouze názor autora, se kterým může někdo souhlasit, či nesouhlasit, proto se zdržme zbytečného spekulováné :wink:


Tvá nejoblíbenější magie pro tebe může být v jistém slova smyslu magií nejlepší, takže to zas tak nevadí. Zároveň souhlasím s tím, že magie destrukce může, v podobě jakou jsi zde popsal, nadělat spoustu škod. Když však vezmeš v úvahu bitvu, kde je spousta jednotek (nař. bitva ve 4. misi 2. kampaně s městem skřetů - 436 Krvežíznivých kyklopů atp. nebo bitva s Biarou) ti mnohdy nepomůže ani když zabiješ 25 jednotek 7. úrovně (pokud tedy nemáš větší armádu než nepřítel :P ). Toto jevšak jen můj názor, je jen na tobě jak k němu budeš přistupovat.



To je opravdu dobrý názor a nemám proti němu vůbec nic, ale když se tak zamyslíš kolikrát k takovým bitvám(436 kyklopů), samo kromě kampaní dojde.Já myslím, že zas tak často ne.Proto Destruktivní magii nezatracuji. :D Samo, že je to opět jen můj názor a je jen na každém zvlášť jak si to přebere :wink: .



K bitvám kde je cca 436 kyklopů opravdu moc nedochází ani když máš hrdinou obtížnost.Také většina lidí 78,9 % (Vážně!) hraje vlastní hru jenom kvůli požitku ze hry ne na to,aby hráli co nejvíc dnů,týdnů,měsíců (let?).Takže dochází k bitvám maximálně zhruba 1000 jednotek 1. úrovně a nějákých 67 jednotek 7. úrovně (pro příklad).A v takových chvílích je destruktivní magie GOOD,ale přiznám se , že takový armagedon je dobrý vždycky. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
This is my way DATTEBYO!


Zkuste na tohle kliknout:
http://www.monstersgame.cz/?ac=vid&vid=127091923
User avatar
Alarik
Posts: 2022
Joined: Wed Jan 02, 2008 10:36 am

Post by Alarik »

Pro mě je naopak Armaggeddon nejméně využitelné kouzlo ze všech. Je sice dobrý, když dostanou všichni nepřátelé zásah, jenže ho dostanou i tvoje jednotky. A pokud tedy nemáš armádu složenou ze samých "ohnivzdorných" jednotek, tak je tvoje armáda za chvíli zdevastovaná taky.
Danken the Elder God
Posts: 41
Joined: Sun Jan 14, 2007 7:47 pm
Location: Březnice

Post by Danken the Elder God »

Souhlasím s Rakšou. Myslím že hodně záleží na situaci, např. za jaký hrad hraješ a velikost mapy. Bohužel se zatím necítím dost naskillený abych mohl hlasovat :D
User avatar
Activator
Posts: 376
Joined: Mon Jan 09, 2006 2:28 pm
Location: Praha
Contact:

Post by Activator »

Moje oblíbené kouzlo je Puppet Master (Pán Loutek - obdoba Hypnózy z Heroes 4). A když máš k tomu ještě Vzkříšení, tak většina bitev se dá vyhrát beze ztrát.
Mimochodem každý hrad (kromě barbarů) je spřízněn se 2 druhy magie.
User avatar
Beybe
Posts: 182
Joined: Mon Dec 31, 2007 2:10 pm

Post by Beybe »

Alarik wrote:Pro mě je naopak Armaggeddon nejméně využitelné kouzlo ze všech. Je sice dobrý, když dostanou všichni nepřátelé zásah, jenže ho dostanou i tvoje jednotky. A pokud tedy nemáš armádu složenou ze samých "ohnivzdorných" jednotek, tak je tvoje armáda za chvíli zdevastovaná taky.


Tys mě nepochopil (ani já ne:) ), Když máš předem prohranou bitvu a jsi na konci a máš třeba jen 5 upírů a soupeř má ohromnou army tak se to hodí.
This is my way DATTEBYO!


Zkuste na tohle kliknout:
http://www.monstersgame.cz/?ac=vid&vid=127091923
User avatar
Biara12
Posts: 57
Joined: Thu Jul 24, 2008 3:29 pm
Location: Sheog(často i gryfí říše)

Re: Nejlepší magie

Post by Biara12 »

Já mám nejrdši Magii temnoty.Třeba takové hromadné zmatení není k zahození!
Rytíři,mágové,elfové,skřeti,trpaslíci,nekromanté všechny tyto rasy zemřou a Urgash Bude vládnout!
User avatar
Ornella
Posts: 307
Joined: Fri Mar 14, 2008 11:42 am
Location: Temple of Lahmian sisterhood-the best Family of Vampires,Lahmia the city of Vampires,Old World

Re: Nejlepší magie

Post by Ornella »

Já mám taky nejradší magii temnoty i když ani destrikce neni špatná
Image
User avatar
Biara12
Posts: 57
Joined: Thu Jul 24, 2008 3:29 pm
Location: Sheog(často i gryfí říše)

Re: Nejlepší magie

Post by Biara12 »

To ano.Není a samozřejmně mám ráda přízračnés síly
Rytíři,mágové,elfové,skřeti,trpaslíci,nekromanté všechny tyto rasy zemřou a Urgash Bude vládnout!
User avatar
Zehir
Posts: 1669
Joined: Mon May 26, 2008 6:24 pm
Location: Celý Ashan, ale hlavně Al Safir.

Re: Nejlepší magie

Post by Zehir »

Já jsem hlasoval pro přivolávací magii, v TOE hodně zesílila díky hradbě čepelí, tak se k vám nemůže třeba taková paní stínů vůbec dostat, leda že by do hradby sekla, ale to si můžete vyvolat kolik chcete, dále je taky perfektní přivoláání fénixe, mystická zbroj, vyvolání elementálů a přízračné síly.Na drué místo bych dal temnou, hlavně díky bojovému šílenství a pánu loutek, na třetí světlou, pomstě bohů a vzkříšení, pomstou bohů zesílila magie velmi mnoho, a na 4. místo destruktivní, hodí se na rozjezd ale jak proti vám stojí legie a legie, tak už se nehodí, se Zehirem v posledni misi jsem vyvolával, žehnal, proklínal, a zřídka kdy útočil pomocí destrukce.
I use all kind of magic, all kind of power, all kind of weapons. Everybody will need to be much powerfull then we are, because the Chaos isn't sleeping anytime and the Demons will do anything to destroy us. But as the highest shield I will stand against them and fight for the glory of Asha and Elemental Dragons. Let the magic be with us!
Post Reply