Heroes VI a jeho tvorba

Obecně k šestému pokračování Might and Magic: Heroes VI
User avatar
Phoenix
Posts: 101
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:28 am

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by Phoenix »

Mám dotaz. Nevím jestli vyšla nějaká ta nová Beta a jaké tam byly změny. Docela dost jsem si zkoušel to demo a několikrát prošel skirmish mapu za různé národy. Ze začátku jsem byl poměrně nadšený, ale postupně jsem vychladnul. :cry: Po několika opakování jsem zjistil že hratelnost v mých očích u těchto HOMAM VI klesla. Mé dojmy (nehrál jsem na nejtěžší obtížnost):

+ grafika excelentní
+ hodně se mi líbí arény. Tam je aspoň pořádný fajt bez ohledu na ztráty.
- Neutrální jednotky kromě prvních pár dnů nemají šanci. Jakmile mám víc hradů tak už mám tolik jednotek, že neutrálové jen zdrhají
- Celá hra se z objevování zvrhla v obsazování hradů a tím pádem celých území. Po čase NUDA. :-(
- tím že si můžu snadno teleportovat hrdiny tak stačí mít jednoho super hrdinu z obrovskou armádou, který je schopen ubránit všechny hrady a to kdekoliv. A stačí bohatě hrdina na 5- 8 úrovni. NUDA.
- Hrozivě málo neutrálních budov
- Chybí secondary úkoly.
- Nepřátelští hrdinové se zmůžou maximálně na obsazení prázdného hradu. Hrdinu mi v pozdějších fázích nenapadli ani jednou. A když jsem je dohnal já tak zdrhli po prvním výstřelu. NUDA!!!

Nevíte někdo jestli se vývojáři zabývají i hratelností? Co vlastně dodělávají, když odložili vydání?
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na těžkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
User avatar
Dave_Jame
Redaktor
Posts: 1299
Joined: Sun Nov 05, 2006 11:28 am

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by Dave_Jame »

@ Phoenix
s většinou věcí souhlasí a na některé jsem se už ptal insiderů takže znám odpovědi.

Počet měst a rychlý nárůst jednotek, sklony k repetivnímu obsazování hradů:
Toto vše by měly být problémi pouze mapy Broken Aliance, alespoň mě o tom ujistili.

Problémy s tahy PC (utíkání, nevyužívání obranných bonusů)
na tom by se mělo pracovat.

Slabý neutrálové
Mělo by se jednat pouze o problém nízkých obtížností.

Neutrální budov by údajně mělo být víc (doufám v to, velice v to doufám)

Secundární úkoly budou součástí kampaně

Teleporty jsou bohužel tak herně navrženy. takže s tím se asi nic dělat nebude
Podpořili byste projekt za zlepšení Češtiny v Heroes VI?

Stačí když zde napíšete chyby se kterými jste se setkali. http://forum.heroes-centrum.com/viewtopic.php?f=24&t=5150
User avatar
Mrakoplas
Posts: 199
Joined: Tue Aug 29, 2006 11:59 am
Location: Trnava

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by Mrakoplas »

suhlasim s Phoenixom.
Ja hram upravene demo s pridanymi mapami a k neustalemu obsadzovaniu hradov dochadza prakticky na vsetkych velkych mapach.
K tomu som si vsimol ze na mapach Isles of Judgment a Brave new world protivnik ani nepusta svoj ostrov a v podstate caka na popravu. V To Region in Hell niektore AI nierobia nic a cakaju kym ich ine AI odstrani.

Bojovat s neutralmi sa ani povecsinou neoplati takze Quick combat alebo Leave them.
AI je fakt divne Pc vzdy uteka, nikdy nebrani hrad (iba v kampani kde je tak nastaveny) Pokial je PC v hrade a vy sa blizite tak sa teleportuje alebo zdrhne do ineho.
Je jedno kde prave ste vzdy sa najde nejaky.....
Magor
concobara
Posts: 179
Joined: Mon Sep 12, 2011 9:20 am

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by concobara »

Nevím sice jak jsi si upravil demo a kde jsi sehnal ty mapy apod. Mě se to bohužel jaksi nepovedlo (a ano použil jsem i google), ale teoreticky některé ty chyby (čekání na ostrově apod.) může být možná i tím, že jsi to k tomu demu "jaksi neodborně" přibastlil.... Když jsem kdysi přidával mapy do Warcraftů tak ne na všech mapách to AI "zvládala" tak jak obvykle. Nebo to může být prostě tím, že některé situace v demu AI prostě nezvládala viz. lokace na ostrově - což je problém u mnoha strategií. Třeba Civilizace 5 je na světě už rok, vyšlo k ní mraky patchů a PC pořád není schopna hrát na ostrovních mapách :(... To zběsilé teleportování apod. je teda např. v Broken Aliance dané i tím systémem teleportů umístěných přímo na mapě... Jinak nesouhlasím tak úpně s tím, že jde velká říše ubránit jen s jedním hrdinou. Respektive ano jde to, ale pak by ten hrdina nesměl jezdit po mapě a dobývyt apod. takže je třeba si rozdělit army apod.... Jinak to, že PC nebrání hrad a pořád utíká je vskutku iritující a taky mě to pěkně s*re, ale když se nad tím kolikrát zamyslíš tak to ten PC nedělá zas tak iracionálně. Než přijít o kompletní armádu i s hradem je někdy lepší přijít jen o hrad, který v H6 nemá zas takovou cenu jako dřív. A hrad si zabere o kousek dál. To, že uteče po jednom výstřelu je taky na prd, ale dělá to většinou jen když je zcela jasné kdo koho rozdrtí tak místo toho, aby ti způsobil zanedbatelné ztráty a sám přišel o celou armádu, artefakty a nadopoval tě expama tak prostě uteče a ztratí "jen" armádu....PC je takový dosti vy**ca*ý v H6 viz. taky jeho pesně napočítané kroky kdy PC hrdinu prostě nedoženeš :( tak jako dřív. Je to podle mě mnohdy docela vychytralá strategie bohužel to má docela negativní vliv na hratelnost :(... co se týče neutrálů tak se tam dá lehce nastavit jak rychle mají přibývat apod. takže tím bych se netrápil. Tato výtka:
"- Celá hra se z objevování zvrhla v obsazování hradů a tím pádem celých území. Po čase NUDA. "
je však bohužel pravda a je to podle mě prostě tou vyhýbavou logikou AI a možná i mapou (hrál jsem jen Broken Aliance).
Osobně bych uvítal, kdyby se dalo už při samotném nastavování hry zaškrtnout políčko jestli chci povolit convertování hradů nebo ne (ne jen to nechat na tvůrci mapy). To by podle mě vyřešilo i problém s rychlým nárustem jednotek...
User avatar
MINOTAUR
Posts: 3945
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:23 pm
Location: Ur-Hekal

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by MINOTAUR »

No Comment.
„Právo je na straně silnějšího.“ Dovednost provést nějaký čin je dostatečný důvod proto ho učinit. Dobývej, drancuj a masakruj slabé – a nebo taky ne, záleží to jen na tobě. Oddávej se svým sobeckým potěšením. Zasvěť ty blázny, kteří neznají pravý význam svobody. Moc je tu proto, aby se jí ujali silní a vládli slabým.
User avatar
Phoenix
Posts: 101
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:28 am

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by Phoenix »

concobara wrote:Nevím sice jak jsi si upravil demo ...

Jen pár doplnění:
1) Že se dá ubránit území jen s jedním hrdinou byla trochu nadsázka, ale zas tak veliká ne. Například ta vlastnost Mentor mi přijde dost brutální. Pokud dobiju hrad a hned s v něm koupím hrdinu a ten obratem získá 75% zkušeností hlavního hrdiny tak se dostane na tu samou nebo o jedna nižší úroveň. Protivník víceméně nemá šanci. Tímto způsobem jsem jen chodil dobíjel hrady a protivník se nezmohl na nic.

2) Nepřijde mi taktika preventivních útěků moc chytrá. Možná tak v hradu odkud se nedá utéct. Pokud ale potkám hrdinu v poli a on okamžitě uteče. Tak stejně o celou armádu přijde a mě ani neoslabil. Lepší je alespoň chvíli bojovat. Způsobit co největší ztráty a na poslední chvíli tedy utéct.
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na těžkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
User avatar
Mrakoplas
Posts: 199
Joined: Tue Aug 29, 2006 11:59 am
Location: Trnava

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by Mrakoplas »

concobara wrote:Nevím sice jak jsi si upravil demo a kde jsi sehnal ty mapy apod.


Nasiel som to na Heroes Community a prakticky to spravilo z dema second Betu.
No neni to moc Logicke pokial ma uz len 1 hrad a 1 pevnost. Ale faktickymi ma to stve ak hrate hru , konecne sa tesite na nejaky riadny boj, a Ai po 2 tahoch zdrhne a je konec, Chapem ak to spravy slabe AI ale robi to dokonca aj Hight.
Je jedno kde prave ste vzdy sa najde nejaky.....
Magor
User avatar
MINOTAUR
Posts: 3945
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:23 pm
Location: Ur-Hekal

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by MINOTAUR »

Len aby ste to nechválili ešte keď si zahráte plnú verziu. Že vás to ešte baví kritizovať to furt dookola. To čo tu píšete sa opakuje už možno stí raz. Ale žeby ste niečo pozitívne hodnotili tak to ani bohovi.
„Právo je na straně silnějšího.“ Dovednost provést nějaký čin je dostatečný důvod proto ho učinit. Dobývej, drancuj a masakruj slabé – a nebo taky ne, záleží to jen na tobě. Oddávej se svým sobeckým potěšením. Zasvěť ty blázny, kteří neznají pravý význam svobody. Moc je tu proto, aby se jí ujali silní a vládli slabým.
User avatar
Mrakoplas
Posts: 199
Joined: Tue Aug 29, 2006 11:59 am
Location: Trnava

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by Mrakoplas »

MINOTAUR wrote:Len aby ste to nechválili ešte keď si zahráte plnú verziu. Že vás to ešte baví kritizovať to furt dookola. To čo tu píšete sa opakuje už možno stí raz. Ale žeby ste niečo pozitívne hodnotili tak to ani bohovi.


az bude plna verzia bezchybi tak nemam problem pochvalit, zatial z toho co som mal moznost vyskusat hrat ten pocit nemam. Ano grafika je pekna, ale UI a hratelnost moc nie. A to pripominam ze ta hra mala vyst v maji/v juny tak to by som chcel vedet v akom stave bola.
Keby to bolo free tak kludne , ale od produktu za ktorym zaplatim vyzadujem aby bol funkcny. Zatial si Ecka netlacim. Nemam fakt naladu cakat na XY patchov do kym sa to bude dat hrat viac Disciples III
Je fajn mat nadherne auto, ale ked vam nebudu fungovat brzdy tak je pekna na .... :)
Je jedno kde prave ste vzdy sa najde nejaky.....
Magor
Altair8
Posts: 182
Joined: Tue Feb 09, 2010 4:01 pm

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by Altair8 »

MINOTAUR wrote:Len aby ste to nechválili ešte keď si zahráte plnú verziu. Že vás to ešte baví kritizovať to furt dookola. To čo tu píšete sa opakuje už možno stí raz. Ale žeby ste niečo pozitívne hodnotili tak to ani bohovi.


Taky nechápu, co má každej za problém, všichni tu kritizují takový prkotiny :roll: ...většina z toho zmizí v plné verzi. Neříkám, že se mi líbí uplně všechno, ale už jen Beta se mi zdála dost dobrá, kdyby tam byla kampaň, tak to hraju i s těma bugama :D

2Mrakoplas : Ubisoft umí udělat kvalitní hru...oddálili to právě proto, aby nemuseli dělat den co den nový patche :wink:
User avatar
MINOTAUR
Posts: 3945
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:23 pm
Location: Ur-Hekal

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by MINOTAUR »

Úplný súhlas, máš recht :) . Tak napr. sa sťažujú na skilli, že sa už dajú vyberať dobrovolne a každý si dáva to isté. A kto pre boha im káže to robiť, len vlastná pohodlnosť.
„Právo je na straně silnějšího.“ Dovednost provést nějaký čin je dostatečný důvod proto ho učinit. Dobývej, drancuj a masakruj slabé – a nebo taky ne, záleží to jen na tobě. Oddávej se svým sobeckým potěšením. Zasvěť ty blázny, kteří neznají pravý význam svobody. Moc je tu proto, aby se jí ujali silní a vládli slabým.
Altair8
Posts: 182
Joined: Tue Feb 09, 2010 4:01 pm

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by Altair8 »

I v H5 sis mohl vybírat skilly, jaké jsi chtěl, jen stačilo počkat než naskočí... taky jsem si dával pořád ty stejné a neomrzelo mě to. V H6 je jediná změna, že nemusíš čekat až naskočí :)
User avatar
MINOTAUR
Posts: 3945
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:23 pm
Location: Ur-Hekal

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by MINOTAUR »

Tak pravda, ja som v H5 už presne naspamäť vedel čo si mám dať aby som mal ultimátny skill, takže to je to isté no ako tvorcovia povedali, že sa chcú zbaviť zdlhavého stereotypu tak to im aj vyšlo.
„Právo je na straně silnějšího.“ Dovednost provést nějaký čin je dostatečný důvod proto ho učinit. Dobývej, drancuj a masakruj slabé – a nebo taky ne, záleží to jen na tobě. Oddávej se svým sobeckým potěšením. Zasvěť ty blázny, kteří neznají pravý význam svobody. Moc je tu proto, aby se jí ujali silní a vládli slabým.
kubrt
Posts: 162
Joined: Mon Mar 14, 2011 10:01 pm

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by kubrt »

Docela to občas bylo na prášky. Čekat na skill a on pořád ne a ne přijít. Častá nabídka "navigace" v logistice a podobně.
User avatar
Dekker
Posts: 130
Joined: Tue Oct 09, 2007 10:02 pm
Contact:

Re: Heroes VI a jeho tvorba

Post by Dekker »

s tím útěkem bych to neviděl až tak zle ... nevím jak vám, ale u mě PC hráč jaksi o armádu nepřišel, jak jinak my vysvětlíte, že sem mu napadl 3x hrdinu se stejným jménem a s naprosto stejnou armádou, ne-li o trošku větší než měl předtím ... a rozhodně to nemohl za těch pár dní znovu nasbírat vzhledem k tomu kolik toho bylo ... měl po sobě cca asi 15 až 20 šampionů, což by činilo celkem skoro 60 jednotek a to je dle mě docela divné

+ result boje když utekl, v dílech předtím se tam vždy kázalo, že o jednotky přišel ale v 6 se ukáže jen trocha a nebo dokonce nic
Post Reply